bugün

dün bir iş ziyareti için gemlik'teki askeri veterinerlik okulundaydım, köpek taburunu gezerken deniz tarafında bulunan biri karacıların, diğeri havacıların olmak üzre iki kampın da yakın zamanda kapatılacağını öğrendim ve biraz araştırma yaptım.

bu kamplar kapatılacak ve hatta satılacaktı.

sadece bursa'daki değil, tüm türkiye genelinde pek çok askeri kamp ve tesis vardı kapatılacak...
görsel

Tesislerin büyük çoğunluğunun, eğitim merkezi, askeri okul, askeri gazino, orduevi ya da sosyal tesis olarak hizmette adı geçiyor. Bu tesisler Ankara ve istanbul’un yanı sıra izmir, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Tekirdağ, Diyarbakır, iskenderun, Erzurum, Erzincan, Sivas, Mersin gibi illerde bulunurken, Maliye Bakanlığı’nın, bu tesislerin şimdiden envanterini çıkardığı öğrenildi.
bu kapatılacak tesislerin tamamına yakınının denize sıfır, muazzam güzellikte yerler olduğunu söylememe gerek yok sanırım.
görsel

şimdi burada akp'nin müthiş iş bitiriciliği devreye girecek.

kapatılacak askeri tesisler yerine otel zincirleri, villa siteleri yükselecek.

işte bu paha biçilemez tesislerden bazıları;

-Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı-antalya.

-Merkez Orduevi-ankara.

-Sıhhiye Orduevi-ankara.

-Tandoğan Astsubay Orduevi-ankara.

-Etiler Astsubay Orduevi-ankara.

-harbiye orduevi-istanbul.

-fenerbahçe orduevi-istanbul.

-Selimiye Astsubay Orduevi-istanbul.

-gazi orduevi-ankara.

- Adana Orduevi-adana.

-Anıttepe Jandarma Sosyal Tesisleri-ankara.

-Beytepe Jandarma Eğitim Sosyal Tesisleri-ankara.

-Bursa Orduevi-bursa.

-Edirne Orduevi-edirne.

-Keşan Astsubay Orduevi-edirne.

-Girne Orduevi-kktc.

-Heybeliada Şafak Özel Eğitim Merkezi-istanbul.

-Karşıyaka Askeri Konak-izmir.

-inciraltı Yenikale Sosyal Tesisleri-izmir.

-Yeni Foça Özel Eğitim Merkezi-izmir.

şimdiden akp'lilere-yandaşlara hayırlı uğurlu olsun.
savunmayı zayıflatma çalışmalarının görünen taraflarından biridir.
görünmeyen neler var.
ülkemizin en değerli toprakları üzerine kurulan askeri tesisler kapatılarak, ak partili camia tarafından halkımızın hizmetine tesis edileceği anlaşılmaktadır.
allahın izniyle müslüman hükümetimizin cumhuriyet tarihindeki en önemli başarılarından biri olacaktır.