bugün

Deşiyorum, beynimi zorluyorum, saygısızlık etmeden bu insanlar benim milletim ulan diyorum kendi kendime, önerilerini soruyorum ve yine sadece nefret söylemleri alıyorum. Ötesi yok. Galiba böyle de gider bu iş. Zamanında padişahı tahttan indiren paşalardan birine sormuşlar, tahttan indirdik şimdi ne yapacağız diye. O da bilmiyorum, tahttan indirdikten sonrasını hiç düşünmedim demiş. Şimdi padişahın tayyip mi diyecek kadar öküzler bile çıkar. Herneyse. Galiba akp nefreti milliyetçilik duygularını kör etmiş, hayal dünyasında yaşar olmuş bazıları.

Edit : anca eksilerler gördüğünüz üzere. Daha iyi cevapları yoktur.

Edit : başlığın asıl amacını idrak edemeyip hâlâ sadece eleştirip sadece nefret kusan ve beyinlerini ileri derece kullanabildiklerini düşünen bu zatlar, hâlâ öneride bulunamadılar. Eleştiri, küfür üzerinden devam ediyorlar. Daha iyisi olmadığından ziyade, böyleleri varken daha iyisini haketmeyeceğimize de inancım tam artık. Sevgili moronlar, ben size eleştiri yapmayın demedim, varsa daha iyisini önerin dedim. Anlamanız için biraz daha kolaylaştırayım isterseniz. Chp mi? Neden chp ? Mhp mi ? Neden mhp ? Hdp diyen varsa yazmasın bile zaten, defolsun gitsin ülkeden. Pamukoğlu da siyasetçi falan değil ayrıca, saygı duyduğum bir komutan olarak kaldı benim için. Başka da yok işte. Kendiniz dahi öneremiyorsunuz.
osman pamukoğlu'nu, erdal sarızeybek'i dinlemeyen geri zekalıların açacağı başlık örneği.
Atatürk' e şirk koşulmaz diyerek onu tanrılaştıran bir adamı siyasi anlamda ciddiye almam. Ayrıca siyaset adamı olamayacağını herkes bilir pamukoğlunun.
benim şu siktiğim beynimi ne kadar zorlasamda girip çıksamda susuz sabunsuz delsemde anlayamadığım bir şey var.
ulan sayın amına koduklarım. bu ülkeyi biz mi yönetiyoruz. tabiki akp ye getirecez eleştiriyi.
şimdi kalkıp senin o bezelye tanesinden hallice sikik beynini yormana neden olacak önerileri getirecek varsa da acıyor içi ağlıyor. vicdan sahibi olduğu için şuan ağlıyor.
akp'nin siyasetini de görüyoruz. çözüm denilen ihanet sürecini unutmadık.
Akp karşıtlarının bence de daha iyi önerisi yok. Çünkü bir tane değil binlerce önerisi var. Kardeş sen anladığım kadarıyla bu partiye oy vermişsin. Ondan sen benim milletimden değilsin. Sen benim milletimi katleden bombaların sahibisin. Sen tecavüzü bu kadar rahat olmasını sağlayanlardan birisin. Öldürülen yüzlerce kişinin mimarısın sen. Sen değil benim milletim, gezegenlim bile olamazsın. Düz mantaliteye sahip malak.
Eleştiri konusunu kim açtı ki. Varsa daha iyisini öner diyorum. Bugün paris' te bile bomba patlıyor, hertürlü önlem alınsa bile. Ülke terörist kaynıyor, kendileri bomba yapıyorlar. Ulan asker polis canı pahasına elinden geleni yapıyor. Daha iyi önlem nasıl alınır bunu bilmek için işin içinde olmak lâzım. Terörün üstüne gittikçe bir şekilde geliyorlar işte. Aylardır temizlediği binlerce teröristi akp' e atfetmezsiniz de bunlar koz olur size.
Emekliye ayrılması sonra da mahkemeye çıkarılması gereken bazı yetkili kişilere işlem yapmak.
Anca küfür edersiniz. Klavyeden ahkam keser, askere gitmemek için üniversite okursunuz karı gibi. Ulan yok sizde vatan sevgisi de yok bırak milleti.
Muhalefet kesim arabayı kovalayan köpek gibi arabayı yakalasa ne yapacağını bilmez.
Evet cidden sizinle aynı milletten değilim, bununla da gurur duyuyorum. Adamlık yapıp olgun davranıp bir kez daha sizin kafanızı anlamak istedim ama yok siz kibrinizde boğulmaya mahkum zavallılarsınız. Bu ülkede vatan için birşeyler yapacak adamlar da akp ve mhp grubuymuş, tasdik ettim. Nefreti dahi haketmezsiniz.
sanki önerilere çok kıymet verildi de.
saçma.
Akp karşıtlarının hiçbir önerisinin dikkate alınmaması şeklinde düzeltilmesi gereken beyandır.
Bu ülkede askere gitmeye, vatanı için canını vermeye kimlerin daha çok gönüllü olduğu aşikâr. istisnalar vardır elbet ama tartışma adabı bilmeyen denyolar insanı çileden çıkarıyorlar. Neyse, düşünceler değişmeyecek madem uzatmanın gereği de yok. Herkes hakettiğini bulsun.
Geçersiz iddiadır. Benim var mesela;
Çakma padişahınızı da alın ve (bkz: fuck yourself)
yalaka yandaşların pek zorlanmalarına rağmen bulamadıklarını iddia ettikleri alternatif önerisidir.

çocuğum o kadar zorlanma yırtarsın hemoroid kapsülünü sonra!..

şunların haline bir bakın!.. yazık!... oysa daha iyi bir öneri bulmak o kadar zor değil. hdp dışındaki her parti, meclis dışındakiler dahil daha iyi bir öneridir.
al sana bir öneri daha;

-önce millete kan ağlatan o terörü ve ihaneti besleyen eli kesmek. o elin sahibinin sizin alkış tuttuğunuz adamlar olduğunu biliyorsunuz değil mi?
0:00 3:52
hemen verebileceğimiz öneriler vardır.
1- akp gider.
2- muharrem ince(abdülatif şener/sağcı bir aday olarak) başbakan olur. muharrem ince'yi size insafımdan söyledim. başa gelse sizi adam yerine koyacak tek kişi o çünkü.
3-askeri danışmanı osman pamukoğlu olur. yanlış anlamayın ancak osman pamukoğlu siyasetçi değil askerdir. başbakan pozisyonunda olmasındansa, her kesime yakın, ılımlı bir başbakan ile çalışması daha doğru olacaktır. maalesef ülkede siktir edemeyeceğimiz kadar çok gerzek var.
4-suriye'de ki iç savaştan çekilinir. öso veya esad'a bir sikim borçlu değiliz.
5-istihbarat teşkilatının başına, istihbarattan anlayan insanlar getirilir. bu noktada osman pamukoğlu ismi tekrar aklıma gelse de, istihbaratın başında yüzü çok bilinmeyen bir kimse olmalıdır.

alın size nefret söylemi olmadan öneriler. her birisi akp'den daha mantıklı. adamlar, vatanı millete peş keş çekerek yol, köprü yaptılar siz zannediyonuz ki bunu sadece akp yapabilir. aslında haklısınız, halkın amına koyup, yol köprü gibi şeyleri sadece akp yapabilir. işin özü, akp gitsin, aklı başında insanlar bir derin nefes alsınlar. hayvanat bahçesi müdürü tübitak'ın başındayken bu kadar olduysa, mühendis filan varken neler olun bir de siz düşünün.

siz bu ülkede ancak kötünün iyisi olabilirsiniz. bu ülke şu an kötünün iyisinde. daha iyisi ise biziz. alınmaca yok.

edit: "atatürk'e karşı çıkmak şirktir diyen insanı ciddiye almam" diyen zat, "başbakana dokunmak peygambere dokunmak gibidir" diyen insanları ciddiye alıyorsa, biz o insanın ciddiyetini zaten sorgulamayız.

edit 2: "beynimi zorluyorum" ile cümleye başlayan insan, açık bir şekilde düşünme eylemine yabancı olduğunu belirtmiştir zaten. bu tarz insanlarında ciddiyetini pek sorgulamayız. bol bol şeker ye, beyin glikoz yakar.
öneri: siktirin gidin.

Zira günü geldiğinde istiklal mahkemelerini tekrar kuracağız,bu halkın kıyımlarına sebep olanlar, tüm kabahatli kadroları bok çuvalı gibi sallanacaklar. O gün olmayan vicdanlarınızın hesabı için dilediğiniz merhamete vicdanlarımız kapalı olacak.

Hümanistler, laikler sözcüklerini lügatlarına hakaret olarak işlemiş olanlar bunları lügatımızdan çıkarttığımız gün çığlıklarla af dileyecekler. O çığlıklar susana dek de lügatımız bunlarsız devam edecek.
Ardından güneş bu topraklarda tekrar doğacak.

Ülkeyi, insanını bitirenlere karşı bu muameleden iyisi artık yok.
Memleketinin başkentini beş ayda 3 kere patlatanlara (en az eylemi yapan kadar suçludur), memleketinde olanı saklayanlara (yayın yasakları), çomar halkının ne mal olduğunu bilip "başkan" diye manşet attıran ve patlamayı sağ köşede verdirtenlere (gazetelere bakmış olan bilir), abd bile nokta atışı ile patlamayı haber verirken kendi halkïna tek bir duyuru yapıp, tek bir önlem alıp engel olmayanlara merhamet göstermeyeceğiz.

Saldırıyı üstelenecek olan yapılanma her kim ise onların da yakasında olacak ellerimiz.
Her biri tek tek..

Bu yüzden öneri artık tek, siktirin gidin. Vakti gelince bu seçeneği sunmayacağız.

Kin ve nefret artık sadece sizin değil bizim de silahımız. Bizi de bu hale getirebildiniz.

Kemalist vesayet gidince ülkeyi 5 senede ortadoğu çöplüğüne çevirenlere tolerans yok.

Ve hadi bakalım bomba bilgi, ankara'da kaç aydır emniyet müdürü yok istihbarat şube başkanı yok soruşturun. Çenesini siktiğimin andavalları. Kendi binalarını ordularla koruyanlar ankara halkını ölüme mahkum ettiler dün.

Gün gelecek.
Önerileri vardır, hayalleri, hevesleri vardır şakin yapacak götlerinin olmadığını kendileri de dahil herkes bilmektedir.

Bu sebeple azalara bitecekler zira üzerlerindeki kuş tüyü yorgandan hallice ölü toprağından çok memnunlar.
her doğru önerme karşılığını bulsaydı ben şu anda bu mesajı yazamıyor olurdum. öneri çok ama çomar da çok.
işlerine böyle geldiğinden olabilir. ki zaten iyi öneri de onlardan beklenmez.
Biz daha iyisini seçene kadar en iyisi ak parti.
en basitinden asgari ücret zammı muhalefetten arak bir projedir. gerçi muhalefet vergi indirimi olarak beyan etmişti, bunlar bindirim olarak uyguladı ve çalışanı da işvereni de mağdur ettiler. proje çalmayı bile beceremeyen, sırf hazineye daha çok para gelsin diye asgari ücret arttıran adamlar bunlar, niyet bozuk arkadaşım.

evet digerlerinin hayalleri var ve bu hayaller uygulanabilir. yapacak götleri de vardır tahminim. lakin, akp iktidarının nimetlerinden, memleket menfaatleri uğruna vazgeçecek göt yandaşlarda olmadığı için, alternatifler yok sayılıyor. zira görmezden gelmek kendi çıkarlarına.
seçime katılan 20 küsur parti, hepsi de alternatiftir elbette. hepsinin programları, planları, projeleri var. ama, ahaber'i, adnan hoca kanalını izleyip inanan, bununla beraber muhalif projelere hayal lan bu diyen zeka seviyesine anlatamazsın.