bugün

görsel

Kemalist sistemden seni koruyacak gücümüzyoktu ali. Üzgünüm.
ne diosun kardeş, ben direk ölüydüm ya, sağolsun akp sayesinde mezardan çıktım.
Ensar vakfından, süleymancının yurdundundan, gaziantepteki tecavüzcülerden koruyacak gücünde mi yoktu ?

Konu çocuklarsa akp liler konuşmasın aq.
Ali şimdi baklava çalsa ilk tecavüz edilir sonra da sağ eli kesilirdi... Şamar şomar çomar koruyamamış bak sen?
nefes almak için elimizde karne ile sıra beklediğimiz günlerdi. a.k p geldi ücretsiz ve sıra beklemeden nefes almaya başladık. götümüze giyecek donumuz yoktu onlar geldi her birimizin mabadı kapandı..

yok lan olmuyor beceremiyorum polyanna cinsi çomarlığı * en çok komiğime giden bu yukarıda benim makarasına yazdığım şeyleri yazanların akp den hemen önce altlarının bezleniyor falan olmasıdır. başka iktidar görmemişler birileri anlatıyor bunlara karne vardı tüp kuyruğu beklerdik diye bunlarda sanki kendileri beklemişmiş gibi yazıyorlar sağa sola..
le cola yoktu. pepsi falan içerdik istemeye istemeye.
ak parti ile daha iyi olduğunu sanan çomar sürüsü olduğu sürece ne türkiyemin ne de ortadoğunun burnu boktan çıkmaz..

Ah be türkiye sen ne yaptın da bunları hak ettin. bu a....nı s....min vahabilerine kaldın?
--spoiler--
millet yiyecek ekmek bulamiyordu.
--spoiler--

HAHAHA ulan kola içiyordum burnumdan geldi alacağın olsun.
abazandık. şimdi elini sallasan.
çöp tenekesi gibidir.

elin ayağın titremiş yazmamışsın çarpıldın belkide.
Ö harfini yemiş yazar beyanı.
Bu aksam isten gucten arta kalan vakitte mahalleden esnafla dukkan onunde iki laklak yapiyor diger yandan da karilara bakip ic gecirerek .mi nasi kabarmis amk baksana eh bunu egiceksin dogi yumruk gibi cikar kestanesi, mali sivazlayip ustten assagi kaydirip kitleme falan muhabbeti cevirip sen kahkahalarla hukumeti yikmaya calisan serefsizlere inat kardescesine muhabbetler ettigimde aklimiza gelen aci turkiye gercegi.

Vay dinine yandigimin ulkesi dedik vay ki ne vay dedik. Bu ulke ne cileler cekmis ne badireler atlatmis dedik birbirimizin ellerini tutup birbirimizi o gunlerin gectigine inandirirken. Neydi o karanlik donem yag seker tup kuyruklari sgk da yatak paralari sigortanin ozelleri elde avucta iphone yok kontor yok ericsson gsh 688 e mahkum olunan gunler annemin sakin cikma isten tam da su elimizin darliginda sebaat et laflari ay be kabuslar.

Agladik tedirgin gozlerle birbirimize baktik dostlarimla el ele tutustuk ve sakinleserek gecti o gunler gectiiiii kudurun inadina reis inadina ak parti diye haykirdik icten ice.
ben iyi zengindim. sonra fakirleştim tabi.
En azından kandırılmıyoduk neyin ne olduğunu bilicek kadar zeki yıllardı.
Hayat daha fakirdi ama insanlar onurluydu. Şark kurnazlığı ile gurur duyulmayan yıllardı.
nefes dahi alamadığımız yıllardır. camiye giderken arkamızdan cehapeliler kovalıyordu. hastanelerde aylarca kuyruk beklerken kendiliğinden iyileşen milyonlarca insanlar vardı..

muz falan yiyemiyormuşuz o zamanlar ekmek alamıyor zeytini gram ile alıyormuşuz. biz hangi ülkede yaşıyorduk ki ya 80 lerin sonlarında 90 larda falan almanyada idik galiba hatırlamıyoruz sanırım..
suriyeden beter olan türkiyedir.
camiler kapalıyıdı,

müslümanım diyenleri götürüp 40 kırbaç atıyorlardı,

ekmek yok, su karneyle.

yol hiç yok du, vapurlar çalışmıyor. otobüsler hurdaydı.

akabe geldi de kurtulduk.
karnımızı doyurmak için koca gün elde ağaçtan yontma mızrakla mamut peşinde koşuyor, geceleri mağarada soğuktan titreye titreye uyuyorduk. çok şükür ki hz erdoğan geldi de medeniyet gördük.
Şimdikinden iyiydi.
Gene ironinin dibine vurulmuş hunharca taşak geçilmiş.

Herifin ömrü hayatında gördüğü tek iktidar akp, öncesiyle taşak geçiyor amk.

Sen hatırlamazsın babana dedene sor anlatsın tosunum.
90' ların teknoloji ve imkanları ile yaşardık ama temiz yaşardık. Korkumuz ,kaygımız yoktu.Ayrıştırılıp ötekileştirilmemiştik , en güzeli saf ve masum aşklar vardı.Şimdi ne öyle sosyal medyadan gör oo kanki çok güzel manita buldum hemen yazayım.90'larda babası izin versinde akşam dışarı çıksın diye camda beklerdin.Sabah sabah içlendim susun lan.
Korkumuz kaygimiz yoktu diyenlerin 90larin pkknin en hizli olldugu donemi hatirlamadiklarini gosterir...
Müslümanım diyeni zikiyorlardi. Millet açtı aç. Ayetler yoktu ayetler.
hiç ağaç yoktu mesela..

bildiğiniz anlamda hiç, hani akp sağolsun milyar adedinde ağaç dikmişti ya geziden sonra..

dün gibi hatırlarım sina çölü derlerdi bizim oralara..

çok şükür, ağaç diye bir şey varmış.. bakn mesela dedelerimiz ağaç nedir hiç bilmez.. gidin sorun..

neyse ağaç denen yaratığı gördük, tanıdık..

bu kadarı bana yeter esasen..

gerisini sözlük amcalarınız anlatsın..