Kedilerde akpye oy veriyor.
Teğmen çelebi nin CHP den ayrılış nedenine bağlıyorum ben. Muharrem çelebi gelecek derttiler bitecek!
Lan önceden hastanede doktora gözükmek için gece 3 de sıraya giriyorduk. Bir donem Hastaligimdan dolayi her ay hastaneye gitmek zorumdaydim. Çektiğim eziyeti kelimelerle anlatmak imkansız. Adam bi dünya hastane yaptı eskileri yeniledi aile hekimi sistemini getirdi artık sıra falan beklemiyorsun. En azından insani bir boyutta bekliyorsun. Sirf bu nedenden dolayı oyum akpye. Bu ülkeye kim ne yapmış allasen ? Bizim millet harbi mal , ya postal yalayacak ya da banka hortumcularinin pesinden koşacak iyilik yaranmaz ak.

Peşin edit : olm siZ ya 15 yaşında bebe falansiniz yada balık hafızalı. Ne çabuk unuttunuz bu ülkede hergün bankaların hortumlandığını faizin yüzde yüz enflasyonun yüzde yüzelli olduğunu , parada 6 sıfır varken yabancı turistlerin dalga geçtiğini? Akp olmasaydı simdi imf ile kaçıncı stand by yapacaktik acaba? istanbul gibi şehirde metro yoktu amk. Şimdi sen diyeceksin ki sosyal devlet çerçevesinde zaten bunları yapması gerekir vergi veriyorum bilmemne. e be amina kodum şimdiye kadar vergi verilmiyo muydu neden hiç bir hükümet yapMadı ? Adamlar Cumhuriyet döneminde yapılan yolun, üniversitenin, hastanenin 10 katını yapmış hala konuşuyorsun. Demokrasi desen artık cunta darbe devri bitti. Darbecilere hesap soruluyor. Şimdiye kadar kim sordu? Terör bitecek neredeyse. Makarnaci koyun diye asagiladigin adam senden 10 kat daha akıllı. Asıl asagilanmasi gereken sensin kendini akıllı sanan cahil masonik sistemin popüler kültürün kölesi olmuş zombi seni !

Gelelim gezi mevzusuna, kendini burjuva beyaz Türk sanan götü boklu sözüm sana : istanbulu kurtarmak sana mı kaldı? Ben 5 kuşak istanbulluyum. Benim babam kuluplerde twist yapıp en nezih hatunlarla aşk yasiyorken seninki tezek yakıp eşek sikiyordu. Burdaki en beyaz Türk benim en çok bana soracaksiniz ! Birde kalkmış istanbulluyum diyosun istanbulu savunuyorsun. Istanbula bi faydan olsun istiyorsan siktir git köyüne istanbulda kurtulsun bizde kurtulalim. Yeter anasini siktiniz memleketin taksim bok kokuyor amk sizin yüzünüzden. Mal gibi elaleme maşa oluyorsun asıl koyun kim acaba !

ISte gercekler , afiyet olsun.

NOt : simdi sen beni gerici yobaz akpli falan diye yaftalarsin ama hicbir zaman parti tutmadim yobaz falan da degilim sosyal bir cevrem var hatta latin dansları yapıyorum. Bu ülkenin evladiyim iyi olmasini istiyorum sadece.
Insanlarin hitler'e neden oy verdigini dusunursek, ayni mantiktadir. Adamin en buyuk vaadi yapacagiz degil yaptik olusudur. Bunun yaninda kime oy verilecek sorusu da dogar karsisinda adam gibi muhalefet yok. Bir hususta su insanlara kendini cok sevilen menderes ve ozal devami olarak gosterebildi.
100 kişiye sormadım 3 popüler cevabımda yok ama bana göre;

1)alternatifi olmaması;
Bugün geçmiş seçimlerde akpye oy vermiş arkadaşlarımla konuşuyordum. tamamda hacı kime oy vereceğiz dedi. buda demek oluyor ki, muhalefet başarısız.

2)ekonomik politika;
ekonomiden pek anlamadığım için yorum yapamam. ancak bir kısım ekonomik politikalarını beğeniyor. he bana sorarsınız, fakirdik, hala fakiriz.

3)aşağılanma duygusu;
oy verdiği için ezdiğimiz, * ve ezerken genelde ''koyun'' benzetmesi yapmamıza bozulan bir kısım var. yalnız onlar bir farkı anlayamıyor. Gerçekten ak parti politikalarını beğenip oy verenlerle tartışılır ancak ''bize kömür veriyor, makarna dağıttı. evde kazanımız kaynıyor'' diyenler net koyundur.
faşist babanın bir çiftliği vaar.

çiftliğinde koyunları vaar

kömüüür!!, magarnaa..!

diye bağırııır

faşist babanın çiftliğinde..

(bkz: makarna kömür koyunları sömür)
Cevabı baştan belli olan durum. Birisi yazmış eşşek gene eşşek. Bir diğeri yazmış meeee mee.
Bu halk böyle assagilanmayi ilk defa görmüyor daha öncede gördü. Ve artık bunun farkında uyumuyor artık. Bunuda halkına anlatan bir Başbakan var bu ülkede. E haliyle kaymağında yiyecek tabikide. Ne diyelim helali hoş olsun.
cevap belli tabii ki:
meeeee mee meee meeeeee
Bilinçaltı bozukluğundandır. Belki bizden sonra neslin bilinçaltı düzgün olur.
akp nin oyunları bitmez. özürlü bilinci yerinde olmayan kişiler bile oy kullandırılıyor. makarna beyaz eşya para yardımlarına zaten saymıyorum.
ak partiye oy vermek istemeyen kişi boş atmak zorunda kalacak ta ondan. o da suç malumunuz.
adamlar çalıp çırpma ve hatta seçsis'le bile kurtaramayacakları noktalara düşmüşler ama yandaşları toplumun algısıyla oynamak için "ak parti niçin oy kaybetmiyor" diye başlıklar sıçıyorlar.

aslanım, akp %35'in altındaydı daha direniş başlamadan. şimdi de taş çatlasın %30 olsun. şu direniş sürdüğü sürece de bu durum sürecek. teşkilatta istifaların sayısı binleri devirmiş, ne saçmalıyorsunuz?
yanlış soru...
ak partinin oy kaybettiğini niçin kimse duymuyor, bilmiyor? şeklinde sorulmalı.
bu millet neden kitap okumuyor sorusunun cevabı ile aynı cevaba sahip sorudur.
oy kaybedilmesinden kasıt yüzde kaçtır bu çok önemli.

doğal olarak 3 sene iktidar olmuş bir partinin bir anda 15-20 puan kaybetmesi imkansıza yakın ancak burada anlaşılması gereken şudur; akp 15-20 puan değil 5 puan kaybettiği anda bitti demektir.

başkanlık sıkıntıya girer, cçinumhurbaşkanlığı sıkıntıya girer, anayasa sıkıntıyaa girer ve ilerletmeye çalıştığı sistem tıkandığı için artık bitme evresine girecektir.

bu nedenlerle zaten çok fazla oy kaybetmmesi beklenmediği için bu küçük hareketlenmelerde kısa gözlemlerle oy kaybetmiyor diye bahsedilmesi yanlıştır.
Ak Parti (bkz: kemalistlerin bağnaz olması) nedeniyle oy kaybetmiyor.
diğerleri hepsi denendi ,koalisyon oldu biri kitap attı piyasalar alt üst oldu, biri enerji konusunda rüşvet aldı fahiş fiyatla memleketi 10 sene geri attı, birinin sesi hiç çıkmadı, memleket sol zaten olamadı, e ne kaldı akp.
çünkü acun ılıcalı daha parti kurmadı.
http://www.ozanbey.com/w/...vap_verme_algoritmasi.asp

bu linkte analiz edilmiş erdoğan taktikleri nedeniyle. böyle uyutuluyorlar.
cumhuriyet mitingleri, e-muhturalar şimdide amacını aşan geziparkı olayları, bu olayların hepsi seçim öncelerinde vuku bulmuştur, akp hep mazlumu oynamış oldu ve oy potansiyeli her daim artt, kısaca özeti bu.
insan kutsallaştırdıklarına zarar gelmesine izin vermez.din,ırk,namus gibi.dini istismar etmekle kalmayıp kapitalizmle de destekleyerek harmanladığı bu politika ile tam da halkın ihtiyacına cevap veriyor.aç kalmayacak şekilde doyayım,hamd edeyim,öleyim diyecek kadar tembel bir türkiye halkları bizimkisi.
götünden uydurmadır. oy kaybettiği su götürmez bir gerçektir.
milletini tercihlerinden dolayı aşağılayan ahmakların yüzündendir. bunların temel özelliği, kendini toplumun genelinden zeki zannetmek gibi ümitsiz bir hastalığa düçar olmuş olmalarıdır. dikkat edilirse yaşlarından bağımsız olarak, mahalle maçına futbol topu olmadığı için alınmayan gerzek çocuk refleksi gösterirler.
sanal alemde herkes ak parti düşmanı ama ak parti yüzde 50 nin üzerine nasıl cıkıyor?
sürekli akp ye oy verenleri makarnacı, cahil, koyun diye tabir etmek yanlıştır. cumhuriyetin kurulduğu tarihten bu yana, hiç kimse inkar edemez ! ulusalcılar, halkın özellikle muhafazakar kesimine yaptığı baskı ve bazı yersiz haksızlıklardan dolayı, ulusalcı korkusu sarmışlardır. ak parti, bu psikolojik algılı çok iyi bir şekilde kullanmayı biliyor. esenboğa havalananın da ve adana da da yaptığı mitinglerde, halkın bilinç altına şu mesaj verildi " aman haa ! bakın, ulusalcılar tekrar hortluyor! biz gidersek onlar gelir ona göre..."10 yıldır her seçim döneminde böyle... işte bu yüzden her seçim dönemlerinde, ak parti muhafazakarlara daha çok sesleniyor, bu şekilde oyları bir arada topluyordur. Önümüzdeki günlerde bu dozu daha fazla arttıracaktır.

edit : olay makarna ve kömür ile alakalı değil! chp de vakti zamanında bu taktiği uyguladı. Pekiyi neden akp kadar oy alamadı ?

(bkz: makarnacı vs kömürcü)