bugün

Eriş akman'ın gençlik yıllarında canlandırdığı karakter olduğunu öğrenince çok şaşırdım. adamı bildiğin su çekmiş. filmde de ya havuzda ya denizdeydi zaten.*
Zengin pici.
babası, dönemin ithal ikameci politikalarının bir sonucu olarak üretebildiği buzdolaplarına bu sinsinin adını vermiştir.
karakter olarak gelmiş geçmiş en orospu çocuğu karakterler sıralamasında birinciliğe oynar.

son tahlilde coşkun, nuri alço gibi tipler o yolun yolcusudur.
ama oktay bir zengin olarak şımarıklık çağını geçtiği bir yaşta vitrinde oyuncak görüp ağlayan çocuk gibi "babaaa bana o kızı al, o kızı bana al" diyor. pezevenge bak sen yaa! git tavla kızı al gönlünü razı edebilirsen evvel. bunun zenginlikle alakası yok ki! orospu çocuğu yaa, bir de gece gece havuza atlıyor, havan kime lan it? neyse hanım ilaçlarımı getir, tansiyonum çıktı yine.
görsel
Namı değer piç Oktay. Evet.
görsel
Filmde buzdolabı markasına ismini veren piçtir.
sevimsiz bir çocuk ama sorumsuz yetişmiş.
bunu arabasını alacaksın evlerinin havuz başına doğru getireceksin..

Müjde ar gibi cama sıkıştırıp bağırtacaksın...

şap şap vururken babası da uzaktan seslenecek : neden yaptınnn haa nedennn

aç parantez : mına godumun oktayı
o kendi halinde yaşayan güzelim insanlardan ne istedin. cehennem varsa aile şerefi oktay gibiler için var.
görsel

Tek tokatla bayıltırım denilen insanlar arasındaydı. Şöyle hiçbir neden yokken şlak diye osmanlı tokadını vuracaksın bu tiplere. Gene çıktı sinirimi zıplattı. Bobo oldordom bobo. Hop bir daha şlak.
görsel

Kolpacino filminde ki z raporu alamayan abinin kendisidir.
filmdeki sahnede babasına kazayı anlatırken, bir çocuğa çarptım araba ile " çok yavaş" derken ki tonlaması ve mimiğine bakınca gerçekten meşhur namını hak ettiğini düşündüğünüz karakter.
Şerefsizin önde gidenidir. Evet.
Babasının buzdolabı markası olarak adını koymayı düşündüğü kişidir.