bugün

köylülerin eksiklerini kapatmak için ''köylü milletin efendisidir'' şeklinde bir deyim oluşturulmuştur. olası bir aşağılanma durumunda hemen bu cümle kurulur.
biz bu köylü insanların elleriyle ekip biçtiklerini yiyoruz, sağdıkları ineklerin sütlerini içiyoruz. sabah sizlerin asla kalkamayacağı bir saatte kalkıp tarlasına gidip çapa çapalayan insanları konuşmasından veya sizlerle aynı kültürden gelmiyor diye rencide etmek doğru değil.
bazı soytarılar bugün ayakta zart zurt edebiyat patlatıp kendilerini aşağılasınlar diye köle gibi çalışıp, toprağı tırnakları ile süren, işleyen emektar insandır köylü insan.
edit: Hay bunlara laf söyleyen zihniyetin...
(bkz: ben bu başlığa sövsem şimdi caiz midir)
(bkz: özel msjla ana avrat sövsem küfür sayılır mı acaba)
bilkentde de okusa, dünya jet sosyetesinin * okuduğu yeditepede de okusa, kaldırımın ortasında muhabbet edip yolu kapatırlar.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar) başlık sahibi saraylı idi, beyzademiz pargalı ibonun 7 göbek torunu.
o kadar dedim şu varoşlara bebelerinizi ortaya salmayın diye sözlüğe yazar olup sıçıp sıvıyolar sonra.
insanlar istediği kadar varoş görsün, öyle olmayan insanlardır. babası köyde doğmuş büyümüş olabilir, ordan kurtulmak için zekasını kullanıp okumayı kendine seçmiş olabilir. büyümüş öğretmen olmuştur. en ufak tatilinde köyüne koşar, yine ait olduğu toprağına sarılır, kendisini mutlu hisseder toprakla uğraşırken. ama bu onun varoş olduğu anlamına gelmez hatta asildir bu insan köklerinden kopmadığı, kendisini gizlemediği, başka biriymiş gibi davranmadığı için. annesiyle konuşurken şivesi de değişebilir. ama en asil duygunun insanıdır.
sana ne yarraaam denilerek insanların seceresiyle uğraşan bu züppeleri eleştirmek gerekir.
'sıfır'dan gelip o 'yüce' şehir'li aile kökeninden gelip hala yerinde sayan kişilerle aynı ortamlara girebilmiş kişidir. o onca yol almışken şimdiden, baba parasıyla var olmuş, kendini bilmez, altındaki takoz çekildiğinde görülemeyecek düzeydeki insanlar tarafından hakir görülse de şimdilerde, 'tikky sezonu' bittiğinde değeri anlaşılacak kişidir.
Saçma sapan demek bile bu önerme için azdır. Babası (o da buyuk bır ıhtımal kendı babasından kalan para ıle) bir yerlere gelmiş, kendisi hiçbir konudan (karı kıza şerefsizlik yapmak, dalavere ile uğraşmak, vs.) çakmayan züppelerin, paranın insanı adam yaptığını düşündüğünü gösteren skimtronik bir önermedir.
biz bu köylü insanların elleriyle ekip biçtiklerini yiyoruz, sağdıkları ineklerin sütlerini içiyoruz. sanki bedavaya yiyoruz içiyoruz parasıyla değil mi kardeşim. kuaför için niye aynı şeyi söylemiyosunuz adam sırtına masaj bile yapıyor o yorgun elleriyle neden kuaför milletin efendisi değilde köylüdür sorusunu bize sordurtur.

edit: sanki babasının hayrına bana ekip biçiyo, kendi karnını doyurmak için ekip biçiyo bende gidip satın alıyorum hemde fahiş fiyatlara, domatesin kilosunun 15 tl olduğu günleri unutmayalım lütfen bugün sırtında mobilya taşıyan adamın günlük yevmiyesi 20 tldir bu ülkede.
her gördüğü şeyden rahatsız olan depresif, kendini sex and the city'de sanan insan kırmasının söylemidir.
aile kökeni köylü olanlara hakaret etmek demektir. Aile kökeni köylü olanlar iğrenç ve varoş gibi kelimelerle yaftalanmalıdırlar. Bu sınıflandırmayı yapan zihniyetten de uzak durulmalıdır.