bugün

okul hakkında hiçbirşey bilmem. fakat facebookta arkadaşın resimlerine bakarken gurur tablolarının bi kısmının fotoğrafını gördüm. aynen şöyle yazıyor:
muhammet emre akkaş
muhammed kaya
ayşenur merve sönmez
büşra öztürk
emine esra kıratlı
hasan soydan
ayşenur uzuner
ibrahim ilkay mut
sefa şimşek

hepsinin derecesini tek tek yazmaya üşeniyorum fakat türkiye 12. siyle türkiye 480. arasında hepsi.

benim dikkat çekmek istediğim nokta ise isimler. muhamed, ayşenur, emine, hasan... eskiden dinci dediğimiz kesim okumayan yazmayan çizmeyen bilmeyen bir kesim olaak kalmıştı. osmanlı zamanında her yeniliğe gavur icadı, şeytan icadı diye çıkarlardı. şimdi ise ülkeyi nasıl tamamen ele geçireceklerini bulmuşlar. zengin kurum ya da kişiler durumu olmayan insanların beynini yıkamak için abiler denen kişilere kaynak aktarıyorlar. abiler bu çocukları alıyor ve dinin emrettiği(!) şekilde eğitiyor. ayrıca bu kurumlar yine yalnızca dini bütün(!) insanlara hizmet veren okullar açıyorlar. parayı bastırıp en kral hocayı alıyorlar. çalışıyorlar didiniyorlar ve türkiye derecesi çıkartıyorlar. ve zaman içinde iyi yerlere gelen herkes dini bütün(!) insanlardan oluşmaya başlıyor..
kim ne derse desin karşıyım arkadaş karşıyım ben bu olaya böyle okullar görmek istemiyorum(samanyolu koleji), böyle dersaneler görmek istemiyorum(maltepe dershaneleri) insan hayatınaki herşeyin dini kurallara göre yönetildiği bir toplum istemiyorum, aydın demokrat laik insanlar istiyorum. kim ne derse desin atatürkün yolundan gitmek istiyorum. çünkü türkiyenin, osmanlının, dünyanın en değerli insanı odur benim için.

edit: işbu entryde ilk başta türkiye derecesi yapan insanların isimleri yazılıp bilgi verilmiştir. daha sonra okulların uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir.
en son olarak ise öznel bir yorum yapılmıştır. entrynin silinmesi tamamen abestir, düşünce özgürlüğünü kısıtlayan bir zihniyetin ürünüdür.
bkz: parallel state science high school.
ankara gölbaşında bulunan aşırı lüks okul. organizasyonlarıyla, sosyal etkinlikleriyle, sosyal klüpleriyle adeta parlayan bir yıldız. üniversite başarısı çok yüksek olmasa da hayata insan yetiştiren kurum.

tabii bu okul kulağa hoş gelsede, orada okumak için para s.çmak gerekli. milletvekili, bakan çocukları okuyor o okulda. ayrıca her sabah yaklaşık otuz adet 'zaman' gazetesi gelmekte.*

ayrıca ekşi sözlükte iftiraya mağruz kalmıştır. ''atatürk düşmanlığını çocuklara aşılanıyor'' yaftası yapılmış. bizzat gittim, gördüm. konferans salonlarında yaklaşık on metrelik atatürk bayrağı asılı. öğrencileriyle atatürk hakkında yaptığım konuşmaların hiç birinde düşmanlık sezmedim. aksine o'nun önemini ne kadar iyi bildiklerini anladım.

gidip görülmesi gereken kurum.
birkaç yıl önce anadolu olanında, ankara genelinde yapılan bir bilgi yarışmasında, adam brody'e benzeyen bir öğrensinin varlığıyla ağlamaklı olduğum okul. bir daha göremedim, halüsinasyondu herhalde...
bilgi ve öznel yorum içeren bir entrye (#4427720) dava açarak ne kadar özgürlükçü olduğunu göstermiş bir kurumdur.