bugün

en vasat cumhurbaşkanı.
cehape tipi, ordu onaylı, atanarak gelen postalcı eskisi.
eskiden öyleydi... ordu onaylardı. özlem var belli ki... yazık ya kıyamam. artık 3. dünya ülkesinde yaşamadığımızın temsilidir.
Yaptıkları değil, Çankaya'dan inişi muhteşem olmuştur.
patagonya cumhuriyetindeki mevkidaşı olan şerefsize kıyasla asil adamdır.
abd'ye domalmamıştır.
onu deliğe süpürmeyin denmemiştir.

haysiyetlidir, malum zat gibi ipne ve hain değildir.
hala övenler var bu adamı, hakikaten anlamıyorum!!!

ulan bu adam yüzünden 2001 krizi çıktı, bir gecede yüzde 50 fakirleştik, sayısız işletme kapandı, yıllık yüzde 8.5 küçüldük.

ben de şu anki cumhurbaşkanını sevmiyorum, hatta ayrıştırıcı olduğu için nefret ediyorum ama lütfen, rica ediyorum övmeyin şu adamı!

tanım: halka gönülden en uzak, ülke yönetmekten haberi olmayan vasatın bile altında cumhurbaşkanı.
bülent ecevit'e attığı anayasa kitabı nedeniyle 5 mart 2015 tarihinde doların artmasına sebeb olmuştur.
ecevit'e attığı anayasa kitabı ile cumhurbaşkanlığı makamının bağımsız olduğunu ve noter olmadığını ispatlamıştır...
Yüzü hep asık olan sözde cumhurbaşkanı. Eskide kaldı tabi.

Bunun yüzünden bu ülke çok şey çekti çok.

Gittiği gün mutluluktan havaya uçmuştum.
secilmis son cumhurbaskanıdır.cunku ondan sonrakiler,biri yada biri yada birileri tarafından c.b. yapıldı.
hiç 5 milyarlık sarayı olmadı!
dürüsttü. aşırı dürüsttü.

ben nedense kendisini bu filmde ilyas salman'ın canlandırdığı rüşvet almadığı için düzeni bozdu denilip işten atılan devlet memuru karakterine benzetiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=7rN9j2_BFUE
tek espirisi aracıyla giderken kırmızı ışıkta durmasıdır.

aydın, çağdaş, medeni, uygar, demokratik, laik, atatürkçü bir kişidir. hıaaaa. sıfatları yazarken aydınlandım kendimi çok elit hissediyorum şuan.
Elitistti, halka tepeden bakan kemalizmin vücut bulmuş haliydi.
Bu yüzden anadolu kendisini hiç sevmedi.
Bu toprakların dokusuna ters bir adamdı.
5 sene cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden,isminin önceki cumhurbaşkanları listesinden silinmesi gereken adam.
o kadar elitistti ve halka tepeden bakıyordu ki halkın parasının tek kuruşuna dahi dokunmayıp hep cepten yemiştir.

oysa bir de elitist olmayan cumhurbaşkanının oturduğu saraya bakın.

görsel

milletin adamı tam da böyle olur.

salak valla gerizekalı bunlar. bu adama elitist diyen zeka özürlüler var ne acı.
Bir defa guldgunu gormedim.soguk.bir adamdi afyonluydu.

Edit: comar nufusu denmis bunu kabul etmiyor ve teesuf ediyorum.daha sevimli sevecen seyahat eden bir cb olabilirdi. O bunu tercih etmedi.buna kizginiz bizdekiler bi orta yolu bulamiyo zaten kimi cok geziyo kimi hic gezmiyor.
fırsatını bulduğunda birbirine kazık atmaktan çekinmeyecek ülkenin büyük bir orandaki çomar nüfusu için asık suratlı, elitist, kriz çıkartan bir cumhurbaşkanıydı.

gerçekte ise dürüstlüğü, asilliği ve ciddi devlet adamlığı ile kendisinden sonra gelene ne kadar uzun olsa da yetişemeyeceği bir çıta bırakmıştır.
namı diyar çankaya saksısı,

2001, kara çarşamba, pamuk ipliğine bağlı bir ekonomi, 1999 depremi ciğerimizi de ekonomimizi de ağır yaralamış.

evet o krizin sebebidir, evet o anayasayı fırlattı diye olmuştur. işte ne hale getirmişler memleketi bu ergen kuşak bilmez. düşünün bir siyasal gerilim bir gecede binlerce esnafın şirketin resmen batması olmuştur, bir sabah uyandık ve dolar %60 fırlamıştı, bunun sonucunda yabancı bankalar vadesi gelmemiş kredilerini geri çekmeye başlayınca bankalar arası para piyasasında gecelik faiz %6200'e kadar çıktı evet %6200. yapılan bu örtülü devalüasyon ile tl’nin değeri %40 civarında düştü. devletin borcu da 29 katrilyon tl arttı. enflasyon zaten yılda %100le görüyor.

şaka gibi değil mi, inanılır gibi değil, anayasa atıyorsun sabah uyanıyorsun binlerce esnaf batmış. krize girilmiş, anlamadın değil mi, öyle bir memlekettik de ideoloji diye tutturmuş bir saksı sayesinde çok kara günler gördük.

kendisi asosyal asla o makamın insanı olamayacak kalıpta bir memurdur. en az resmi ziyaret yapan cumhurbaşkanımız olup adeta çankaya lojmanına kendini kilitlemiştir.

kendisi "eşsiz davetiye" gibi bir ucube resepsiyonlar icat ederek taraflar arası kutuplaşmaları üst seviyeye taşıyan başrol oyuncusudur.

memlekete bir şey katmamış, bir şey getirmemiştir. halkla bütünleşmemiş, haltan kendini soyutlamış, mahallede saygı duyduğumuz ama asla ziyaretine gitmek istemediğimiz asık suratlı emekli memurdur o, kara çarşamba ile, 2001 krizi ile muhteşem bir ikilidir.

gidişi ile gayrı muferreh, müreffeh günler başlamıştır. asık suratı zihnimizdedir o kadar. bir de ramazan günü tam da kameralar ona dönükken suyu yudumlaması, olsun. hadi geçmiş olsun, tüm kuıtsalların üzerinde kutsalımız, ideolojimiz kutlu olsun. var olsun...
değeri hiç bir zaman anlaşılamayacak eski cumhurbaşkanımızdır. hukuk adamı olduğu için bu ülkeye fazla gelmiştir. bir ülkenin krize girme nedeninin cumhurbaşkanı ile başbakan arasındaki gerginlik olmayacağını bilmeyen bir ülkede, kırmızı ışıkta duran, görevi bittikten sonra sadece ceketini alıp köşkten ayrılan, böylesine dürüst bir devlet adamının anlaşılması beklenemezdi zaten. çalıyor ama çalışıyor diyenlerin çoğunlukta olduğu bir ülkede, laiklik dediği için vatan haini gibi anılması gayet normaldir.
halka tepeden bakarniydi bilinmez ama halka birileri gibi beştepeden bakmadigi kesin.
paşaların paşasıdır. kral adam.
7 yıl görev yapmıştır. daha kaç yıl görev yaptığını bile bilmeyen akitler burada adama laf atıyor.
eğer anayasa kitapçığını fırlatma olayı ecevit gereksiz yere büyütmeseydi yine o kriz olur muydu? elbette olurdu lan. adam yolsuzluklar var diyor anayasayı uygulayın diyor karşısındakiler de kem küm ediyor. cumhurbaşkanı ile başbakanın tartışması kriz nedeni mi olur be?
kendinden sonraki ve kendinden bir sonraki cumhurbaskanlarından çok iyiydi, son atatürkçü t.c cumhurbaskanıydı..
bu ülkenin gördüğü ender adam gibi adam bürokratlardan
gerçi bürokrat demek de ne derece doğru ama cidden çok dürüsttü.
eski türkiye cumhurbaşkanı.

yıllar yıllar önce kulakları çınlasın emekli olmuştur muhtemelen geometri hocamızın bir tabiri vardı "oğlum kukumav kuşu gibi ne oturuyorsunuz" diye. işte aynen de böyle bir adamdı. öylece otururdu. sürekli balo-davetiye tarzı toplantılar düzenlerlerdi. rahat adamdı. yüzünün güldüğüne hiç şahit olamazdık. sürekli teksten önüne konanları okurdu. adeta etkisiz elemandı.
düzgün, dürüst ve hukuka saygılı bir cumhurbaşkanıydı, bugünkü cumhurbaşkanının aksine.