bugün

entry'ler (184)

seksten zevkli aşktan güzel sevgiden değerli şey

(bkz: para)

cb stratejisi

cumhurun reisinin naçizane seçim stratejisidir. efenim son zamanlardaki olayları incelediğimizde hiçbirşeyin sebepsiz olmayacağı felsefesiyle kurduğum bir seçim stratejisidir. kaynak: kaba etim. sonra çıkıp ne diyorsun delikanlı demeyiniz. şimdi seçime 3 ay kala doların bu şekile depar atmasının en temel nedenlerinden biri cb açıklamasıdır. peki neden bu açıklamalar? 400 vekili verin huzurla çözelim ne demektir? abdullah güle yeşil ışık neden yakıldı? bu sorular bize yol gösteriyor. efendim bilindiği gibi cb nin en büyük hedefi anayasa değişikliği yani dolaylı olarak başkanlık sistemidir. sayın cb akpnin en parlak döneminde bile %49 oy oranına ulaşabilmiştir. yani bu oran bile anayasayı değiştirmeye yetmemiştir. şuanda akp koltuğunda oturan şahıs sayın ahmet davutoğludur. cb ninde gördüğü gibi ahmet beyin %49 alması imkansızdır. zaten cb nin fıtratı gereği ahmet beyin bu oyu almasına izin vermeyeceğide aşikardır kendinden daha fazla oy almasını istemez cb. yani mecliste anayasa değiştirilmesi mümkün görünmüyor. bu bi kenarda dursun şimdilik.

400 ü verin huzurla çözülsün...

bu can alıcı cümle gelişigüzel söylenmiş bir cümle değil kesinlikle. açık bir uyarı mıdır tehdit midir varın siz karar verin. yalnız bu cümleyi destekleyen en önemli unsur şuan mecliste görüşülen iç güvenlik paketinden başkası değildir. yukarıda dediğimiz gibi demokratik yollarla anayasanın değişmesi artık çok zor bu iş için iç güvenlik paketi görev yapacak gibi. bu yüzden sayın cb huzurla çözülsün lafını boşuna demedi.

sayın gülü aramıza bekleriz...

efenim şimdilik kısa kısa anlatıyorum son paragrafta bunları birleştirip stratejiyi sizlere sunacağım.
gülü partiye tekrar davet etmek oy oranlarındaki bir takım sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. akp doların ve ekonominin sos vermesi nedeniyle ciddi bir kitle kaybetti, kaybediyor. bunların bir kısmını hdp ile bir kısmını da gül ile kapatmak istiyor. bu yüzdende bir zamanlar yol verilen sayın güle yine akp kapıları açılmış durumda. gülün cevabını merakla bekliyoruz.
...................işte strateji.......................

davutoğlunun %42-43 ile seçimi tek başına kazanması zaten kolay değil ama cb ninde işine gelmez bu çünkü muhtemel ekonomik krizde top direkt akp nin kucağında kalır ortada ne muhalefet nede paralel günah keçisi olamaz ayrıca anayasayı değiştirmeye yetmez bu oran yani kısacası ne cb ye yarar ne akp ye düzen aynen devam eder ve krizle sona erer. bu nedenle cb koalisyon düşünüyor ama akp nin büyük ortak olmasını istiyor bu koalisyonda. çünkü krizi üzerine yıkacak birileri olması
lazım bu da diğer ortak olluyor malesef. yani cb nin sürekli doları ateşlemesi ve ekonomiyi zora sokması kendisine biat eden köleleri değil ama bir zamanlar akp ye oy vermiş sıradan vatandaşı koparmak istediği içindir. abdullah gülün davet edilmeside akp nin küçük ortak değilde büyük ortak olması için gerekli gibi duruyor. şimdi gelelim iç güvenlik ve 400 vekil muhabbetine. eğer işler her zamanki seyrinde devam eder ve akp %40-45 gibi bi oranla hükümeti tek başına kurarsa vay milletin haline. çünkü böyle bir durumda anayasa değişiklği tam bir hayal olur ve bunun acısıda iç güvenlik yasasının geçmesiyle halka hissettirilir.

yani özetin özeti sayın seyirciler: ya koalisyon kurulacak ve kriz küçük ortağa yıkılıp yeniden tek başına akp iktidarı getirilecek ve daha güçlü gelip anayasa değişecek yada akp tek başına iktiadara gelip cb görev süresi bitene kadar sandıkta alamadığını iç güvenlik silahıyla sokaklarda alacak. bence ikinci seçenek olacak gibi duruyor ama yinede takdir türk milletinin.

ahmet necdet sezer

halka tepeden bakarniydi bilinmez ama halka birileri gibi beştepeden bakmadigi kesin.

özgecan aslan ı koruyamayan tanrı

koruyamamak degil bu bakis acisi son derece yanlis. ama bu vahsi olay gibi dunyada binlercesi yasaniyor. yasandigi icin burasi dunya. dunya cennet degil guzel kardesim. cennet ve cehennemin bi arada gosterildigi fani ortam. ahiret yani baki ortamda cennet ve cehennem ayri ayri ve burdakinden kat kat daha izdirapli yada daha hoş. malesef ozgecen kardesimize bu dunyada cehennemi yasamak nasip oldu. umut ediyoruz ki allahtan tek dilegimiz ebedi dunyada cennetle sereflendirilsin.

ülkücülerin tecavüz olayına sessiz kalması

ulku ocaklari genel baskanliginin aciklamasini oku bi istersen cahil cahil konusmadan once.

özgecan aslan ın yarın unutulacağı gerçeği

bu ulkede ne unutulmadiki bu unutulmasin diyerek destek verdigim onerme. vefat eden kiz hakkinda twitterda hesap acilmis ve duygusal paylasimlar yapiliyor. amac takipci kasmak. bizim insanimiz herseyi firsata ceviriyor. ve cok acik soyluyorum aslinda en basindan beri herkes sadece show yapti gercekten uzulenler sadece ama sadece rahmetlenin ailesi ve yakinlariydi. bundan bir kac sene once otobuste teroristlerin molotofla yaktigi serapin unutulmasi kac gun surdu. toplumumuz derin darbelerle sallanmaya basladi yakindir yerle bir olmasi. bu olaylar devam edecek cunku etmemesi icin hic bir sebep yok. ceza veriliyor mu hayir. guvenlik var mi hayir. ee bu vahsi katillerin onunu kim alacak. guzel seyler olmayak bu gidisat gidisat degil toplum bir noktadan sonra kendi adaletini tesis etmek icin harekete gececek. gorunen o ki birileride bunun olmasini bekliyor. uyuyan milletler bu izdirabi yasamaya mahkumdur. herkesin cani cigegri yanacak. sira herkese gelecek.

evet akparti çaldı

agalar ben anlamiyorum bu duble yol nedir ya. ne yolmus ulan adami 3 secim sirtladi be. ayrica yapilan diger seylerinde bi boka yaradigini gormedik. neymis efendim 224 tane paletli ambulans yapilmis. gecen sene olen cocugunu karda sirtinda tasiyan babaya niye gitmedi bu paletliler. neymis efendim universite yapmis. ne ulan bu dukkan acar gibi uni actilar. hergun kampuste it surusu gibi amacsiz hedefsiz sacma sapan tipler fink atiyor. ogrenci evlerinde alem yapiyorlar okumaya geleni mumla ariyoruz. neymis efendim marmaray yapilmis. bi tane marmarayla istanbul trafigini sifirladiydi zaten. bu istanbulda 20 milyon insan yasiyor marmarayi siktir et kicimiza roket takip ulasim saglasak yine trafik olur zaten kac para ulan bi marmaray. milli tankmis ucakmis onlara hic girmiyorum. doguda teroristler yol kesip kimlik kontrolu yaparken o milli tanklar bi boka yaramiyosa siktir et hic olmasin daha iyi.

fifa 2006 daki ilk türkçe müzik

yanlis hatirlamiyorsam manga grubunun bir kadin cizeceksin adli parcasiydi. ne gunlerdi ulan. ayrica 6 cd idi bu oyun.

2001 krizini bilmezsin sen

akpli savunmasidir. bu davar herifler ne zaman ekonomi kotu desen 2001 i bilmezsin sen derler. yine ayni beyinsizler zannederler ki 2001 krizini sadece akpiler yasadi. ulan zir cahilmisiniz oglum siz. 2001 krizini yasamis ama suanda akp den illallah eden bir suru kisi var bu ulkede. sokayim 2001 krizine amk.

tayyipin sıkça kullandığı kelimeler tam liste

bidefa...

cemaat in oniki yıl kandırdığı dünya lideri

oglum bu siyaset islerinde kandirilmak diye bisey yoktur. zaten kandirmak siyasetin ta kendisidir. bir sure anlastilar sonra siddetli gecimsizlikten ayrildilar. halkin bi kiskinin velayeti tayipte kaldi bi kismida fetullaha verildi. kardes kardese dusman simdi. bu arada olay oyle turşu suyundan falan cikmadi.

17 ağustos 1999 depreminde yaşananlar

felaketler zincirinin olayin yasandigi gunun gunduzunde mahallemizdeki tehlikeli bir kac hadise halen aklimdadir. 16 agustos gunu yani deprem olmadan onceki gun ici. 7 yasindayim ve annemlerle pazara gitmistik. eve dondugumuzde biri genc biri yasli iki kadin hirsizin apartmanda bizim ve babaannenlerin daire kapisinda birseyler yaptigini fark ettik. hayirdir diye sordugumuzda birseyler geveleyip kacip gittiler. daha sonra gordukki resmen daire kapilarini paramparca etmisler acmak icin ama iki daireninde kapisini acmayi basaramamislar. bu birinci şoktu bizim icin tersliklerin ilkiydi. ikincisi biraz daha ilgincti. askeri bolgeden ciktigi soylenen bir yilan komsunun evine girmisti ve mahallede bunun hic hayra alamet olmadigi konusuldu sanki bir felaket seziliyordu. buda ikinci terslikti. terslikler zincirinin sonuncusu ve en felaketi gece 03:02 itibariyle baslamisti. hic unutmam son derece siddetli ve korkutucu bi sarsinti vitrinde duran saati resmen havaya ucurup yere indiriyordu. tabi ilk sahit oldugum deprem oldugu icin ben tum bu gorduklerime ragmen hala uyumaya devam ettim ve bir gram umursamadim. simdi dusunuyorumda nasil hic bir gram korkmadim hayret eder dururum. mahalle oldukca siddetli sallanmasina ragmen yikilan bina gormedim ama bir cok binada ciddi catlaklar olusmustu. olayin ardindan gunlerce disarda kalan mahalle halki ve radyolardan tv lerden edinilmeye calisilan son bilgiler disinda cok bisey hatirlamiyorum.

tayyip erdoğan ın sike sike istediğini yapması

dogru bir tespittir. yapiyor yani ne istiyorsa bence kizip bagirip cagirmaya gerek yok bu adam istedigi gibi bi ulke kursun bizde bakalim bi deneyelim belki iyi olur lan he tecavuz kacinilmaz zaten niye zevk almayalim ki.

ateiste sorulacak tek soru

lan dunyayi yoneten ve aciga cikmis cikmamis mevcut ilimlerden son derece haberdar olan insanlar. ulan yani dunyanin en guclu insanlari bile bir dine inaniyor. ornegin yahudiler. bizim ateistler zannediyor ki ateist olmak sadede muslumanliga karsi olmaktir. yani diyecegim sudur guzel kardeslerim. ateist olmak biresey bilmek yada birseylerin farkinda olmak degil heleki akilla zekayla milim alakali degildir. ateistlerin kendini cok zeki sandiklari icin ateist olduklarini biliyoruz. bu sonuca nerden vardim? cunku bu dunyada ki en guclu ve itibar sahibi kisiler illaki bir dine mensuplar. ateist olmak bilimle icli disli olmak degildir sadece inanmamaktir. cevremde oyle insanlar varki aleni din karsitligi yapip bilim adami havasina giriyor. lan bide adam universitede bi bok kazanamamis kontenjani dolmayan fizik bolumune gitmis amk. sorsan fizikci bu kıro.

erkeklerin her yedi saniyede bir seks düşünmesi

o kadar uzun suruyomuymus lan dedigimdir. 7 cok be oglum kim bekler 7 saniye.

kızların sormaya bayıldığı sorular

beni ne kadar seviyesaaaaağğğn.

il ve ilçelerin ingilizce yazımı

adapazari - landbazaar.

osman pamukoğlu

osman paşa bu asarim keserim ayaklarini birakmazsa biryere gelemez. ayrica tek basina meclise girse nolacak ulan superman mi bu adam. bu gemi batti gencler osmanda gec kaldi digerleride son viraj 30 mart ve 10 agustostu onlarda da tayip eze eze dumduz ede ede aldi goturdu. bundan sonra onu izleyecegiz ve bizi nereye goturuyo gorecegiz. kimse cikipta bu adamlar gidecek guzel gunler gelecek falan diye beklemesin. simdi bu tezime yonelik bir iki aciklama yapayim.

mhp 2002 den beri butun secimleri kaybetti eee yonetim kadrosunda tek bi degisiklik yok lan bugune kadar kazanamayan bugun niye kazansin. chp ise kilicdarogluyla 2009 dan beri kaybediyor ulan ne degistide chp de bu adamlar iktidar olsunlar. anlayacaginiz secime az kaldi artik bi babayigit parti cikarda meydan okursa heyecanlanirim. ama mevcut partilerin girdigi secim olacaksa siktir edin galip belli.

bosol bosol bobosov

beynine attirsam proteinlerime yazik lan dedigim bi mahluk. ulan adam cikmis diyor ki bak hele hele amk ya dilimde varmiyor ama diyor ki is kazalari heryerde varmis. egitim duzeliyomus. senin aldigin oksijene yazik amk sen tuketecegine keske atmosfere gitseymis o oksijen. 301 madenci ailesinin yaninda soyle bakalim is kazalari hakkindaki fikrini. bu arada parali trol falansan ben ne veriyolarsa iki katini vericem yazma soyle seyler. insanlara ayip madenci yakinlarida okur buralari.

başkanlık sistemine karşı çıkan insan

lan barzo sen biliyonmu bu sistemi dedirtir. ulan burasi turkiye kac tane farkli etnik koken var burda haberin var mi amk. hepsine ver yetkiyi kendisini yonetsin dimi amk. parlamenter sistem nerenize girdi anlamiyorum ki.