bugün

işin vahim tarafı 14 yıl önce başlatılan ve ahmet kayanın ölümüne kadar giden bu linç kampanyası ve yalan haberler silsilesinin başı olan ertuğrul özkök bile yalan haber yaptıklarını kabul ederken bazı embesillerin çıkıp ahmet kaya haindir işte kanıtları diyerek hala bu yalan haberleri paylaşmasıdır.

siz gidin serdar ortaç dinleyin.
(bkz: apoyu özledik) BUDA MI YALAN ?
sevmek istediğim, sesine bayıldığım fakat '' vallahi apoyu özledik '' deyişiyle bendeki değerini yok eden kürt hakları savunucusu. keşke fikirlerinde, kelimelerinde, şarkılarında o bebek katili yer almasaydı da öyle savunsaydın haklarınızı be adam. o zaman severdim işte seni.
çok özlediğim sanatçıdır. tanımadan sevdiğim koca yürekli, babacan, cesaret dolu adamdır. en büyük hatası şuan söylenenleri 99 yılında söylemesidir, he ''hata mıdır?'' derseniz, değildir. bazı şeylerin elde edilmesi için birileri fedakarlık, öncülük yapar. işte sen de bunu yaptın ahmet abim. sen herkesi karşına alarak bildikerini savundun, arkana kimse almadan, korkmadan, yiğitçe! bu yüzden ki sen babasın, babacansın, özlenensin. istemediğin yerde olsa da tabutun, el memleketinde iyi bakılıyorsun ve unutma ki senin peşinden gidenlerin hep kalbindesin.

(bkz: olmasaydı sonumuz böyle)
bu kadar tatlı, bu kadar acı türküleri bu topraklara bıraktığı için minnet duyduğum adam.
anlaşılmayan adamdır. sadece kürt olduğu için pkk lı damgası yiyen adamdır. her halükarda adamdır. adamın dibidir.
kaliteli şarkı oranı en yüksek sanatçıdır.her ölüm erkendir deriz hani, ahmet kayanın ölümü çok erken oldu be...
Ahmet Kaya'yı canlı dinleyememenin hüznü diye bir şey var.
zeminden gelmiş halkın içinden , görmüş, geçirmiş, yaşamış, yetenekli insan.
şafak türküsüyle aşmış bir insan.

ikinci albümü acılara tutunmak'tır. bir gün kasetçisine gider ve yirmi bin kasedinin silindiğini öğrenir. buna çok üzülür ve ''altı ay sonra bu çarşıdan içeri girdiğimde herkes beni parmağıyla gösterecek''der. altı oy sonra şafak türküsü albümünü yapar.

o günden sonra hep parmakla gösterilen adam oldu ahmet kaya. olaylarla, çıkardığı arızalarla, yaptığı müzikle fırtına gibi geçti hayatlardan. öldüğünde 43 yaşındaydı ve yalnızca 13 sene süren profesyonel müzik yaşamında şu an sanat tanrısı veya tanrıçası diye gösterilenlerin 130 yılda üretemeyeceği kadar ezgi bıraktı hafızalarda.

evet şarkı değil ezgi.
büyük adam.
genelde onu çok seven militanları Türkü diyemez ezgi der. öyle bir adamdır ahmet kaya...
edirne kapısı zordur geçilmez,
uzaktır memleket kolay gidilmez...
dağda açan çiçek şehirde büyümez,
koyma beni buralarda gözünü seveyim...
zincir vurma yüreğime bırak döneyim...

http://www.youtube.com/watch?v=DRDCaQDtCdU

görsel
şarkıları güzel dinlerim ama pkk'ya harbiden bir sempati duyuyorsa yazıklar olsun.
bu ülke için fazla idi ahmet kaya. kalbini sürgün acısına mahkum ettiler, öldürdüler. oysa türkü tadında yaşamak isterdi hep.

ayrıca;
zamanında kendisine haksızlık yapanlar şimdi oturup birer birer vicdanlarını sikiyor.

tanım: gözüm.
çok şey denildi hakkında, daha da çok şeyler yazılabilir yada denilebilir hakkında ama gerek yok çünkü ne dersem diyeyim beyinlerde oluşan negatif algoritmaları silemem.
(bkz: altın yere düşmekle pul olmaz)
çoğu zaman şunu düşünmemek elde değil 43 yaşında, sürgüne dayanamayan bir adamın hasretini çektiği bir ülke değil artık burası.
Bugün aklıma bu sözleri takılan şarkıcı.

Gündoğarken meyhanede
Bardağımda rakım benim,
Çorbamda tuzum, közde biberim,
Gül teninde belan benim...
atatürkçü, milliyetçi, olarak dinlerim / dinlemeye devam ederim.

hastasıyız...

http://www.youtube.com/watch?v=_Ll9Tzvnh5I

hele şu sözlerinden sonra daha da sevdim.
hiç kimse* misin
bilmem ki nesin
şarkısı aslında bir attila ilhan şiiridir.
hep utana sıkıla, gizli saklı dinlediğim süper sesli şarkıcı. baskılardan, fişlenmekten tırstık zamanında. artık kafama takmadan dinliyorum, çok ta beğeniyorum. görüşleri beni ilgilendirmez, ben müziğini seviyorum.
müzikten çok siyasetle ilgilenen en kötü hakarete değer şahıs. üstelik bir de kürt gibi görünüp türklere yağ çekmesi yokmu tıpkı günümüzün şerefsiz şiwan perver ve şerefsiz ibrahim tatlısesi gibi en ağır hakareti ettirir kendine.
--spoiler--
kar yağmıştır sardunyanın üstüne
Anılar toza toza bulanmıştır.
Kitaplar sobada yanmış
Ah sazlar duvarda kalmış
Güzelim şarkılar yağmalanmıştır
--spoiler--

--spoiler--
susamıştır tebessümün seyrine
Saçları hiçbir gün okşanmamıştır.
Bir ihtilal kadar yalnız
Ah... vefanız kadar yanlış
Mümkünse farz edin yaşamamıştır.
--spoiler--
Siyaset uzerinden prim yapmaya calisirken boka basan sanatci.
milyonların gönlünde taht kurmuş büyük sanatçı. o bölünmek değil birleşmek istiyordu o gençlerin ölmesini değil barış olsun istiyordu.