bugün

Kürt kesimin abarttığı dinlemeyenlerin hiç bir şey kaybetmediği bir kişi. Kendisinden zerre haz etmem ve sevmem. Ona gelene kadar kendimi bulacağım ve etkileneceğim bir sürü değerli sanatçı var. Sanatla siyaseti karıştırmayın derler de bu adamın sesini bile duymaktan irrite oluyorum. iyi ki ölmüş.

edit: ' ahmet kaya sevgi minnoşuydu hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama apo'yu özleyen adamlarla işimiz olmaz.
Ölümü ile dünyaya-özellikle yüce türk milletine-ilk ve tek faydalı hareketini yapan vatan hainidir. En azından eskilerini boğana kadar yeni böğürmelerini dinlemeyeceğiz.

Bu yaratığın telef olmadan önce yaptığına müzik diyende gram beyin yoktur, bulunamaz.
umrumuzda olmayan adam.
bir de çok büyütürler sanki dünyanın en iyi sanatçısı. hahaha.
noldu da diriltiniz şu adamı ya.
siyasi kimliği sanatının önüne geçmiş olan talihsiz müzisyendir. herkesin bir siyasi görüşü vardır. Bu kişinin siyasi görüşü ile yapmış olduğu mesleği, sanatı bir birine karıştırmak erdemli bir davranış değildir. ve gözden kaçan bir durum var ki o da Ahmet KAYA'nın bir çok sanatçıdan daha mert oluşudur. Türkiye'de sanatı olan insanlar halktan tokat yememek adına genellikle sanata bulaşmazlar, Ahmet ise kaya halkı umursamadan inandığı değerleri savunmuştur ve bu takdir edilesi bir davranıştır.
islamcısının kısık sesle, ülkücüsünün gizli gizli, insan olmayı başarabilenlerin yüksek sesle dinlediği bir efsanedir ahmet kaya.
pembeoje süren, Gökhan türkmen ve mabel matiz dinleyen ergenlerin bile eleştirdiği büyük üstad. gel de gülme. adamın siyasi görüşüyle sanatını bir tutan bu mallara ne desek fayda etmez. ben de türkçüyüm ama adam kürt diye sesine bok atmak nedir lan? ayrıca kendisi pkklı değildir, böylesine sevgi ve barışı destekleyen, böylesine besteler yapan bir adam pkklı olamaz zaten. Ahmet kaya tüm insanların kardeş olmasını savunan bir sanatçıydı. bu da böyle biline.
o konuda ben de kırgınım ahmet'e.
beş para etmez.

olm ben bu adamın yaşadığı zamanı da hatırlarım. latif Doğan'ın arabesk yapan hali idi. latif doğan bile bundan iyidir.

sonra kürtçülük adı altında pkklı olduğu ortaya çıkınca birden sahip çıkılır oldu.

kendisi beni ilgilendirmez ama şarkıları çok güzelci ipneler de bu dönemden sonra çıktı. ulan zaten bu adamın ideolojisini çıkarsan bugün öldüğü bile hatırlanmazdı.

bu adamı birilerinin gözünde güya adam yapan serdar ortaç gibi popülist şovmen adamlardır. yaptıkları salak salak hareketler yüzünden bu adam yerine koyuluyor şimdi. isteyen baksın bir kere sadece en çok satanlar listesine girmiş. latif Doğan'da küstümle girdi zaten. latif Doğan'ın çok hakkı yeniyor. küsttüüüüüm küstüüüm.

ekleme: latif doğan fanlarından mesajlar aldım. latif Doğan'ı Ahmet kaya ile nasıl karşılaştırırsın, nasıl böyle hakaret edersin diye. üzüldüm amacım karşılaştırmak değildi. latif doğan ahmet Kaya'dan daha sanatçıdır katılıyorum size.
Ülkücülerin gizli aşkıdır ahmet kaya.
fikirlerinden hiç haz etmem yalnız şarkıları on numaradır.
Utanin Utanin arkasından giyabinda atıp tutmak bu kadar kolay mı.
Hanginiz onun verdiği bedelin binde 1 ni verdiniz bu halk için. .
Ne demişti rahmetli. ..

Inanca saygı düşünceye özgürlük.

Hadi siktirin gidin şimdi kendi kumdan kalelerinizde oynayın.
Bu isim size ağır gelir...
hala bazılarının içine oturmuş kişi. ölmüş adamın arkasından bile bu kadar cahilce yorumlar yapabiliyorsanız bunun tek açıklaması var oda hazmedememişsiniz kardeşim hala bir yarış içindesiniz ama hepinizde biliyorsunuz ahmet kayanın tırnağı değilsiniz.
Ahmet Kaya..
Şarkılarını dağlara söyleyen, bir ozan.. Kelamın ve nakaratın sürgün eylediği bir kişi. Veyahut Milyon kişi. O Ceketini yağmurlara Asıp gitti. Biliriz ki üşüyen çocuklar bir ceket sahibi olmak için yağmurlara çıkmaktan Korkmazlar. Ya siz.
hiçbir şarkısını dinlemediğim ve dinlemeyeceğim kişidir. ışid marşını bile merakımdan ötürü dinledim ama ahmet kaya'yı hiç dinlemedim. vicdanım kaldırmıyor şehit annelerini düşündükçe.
islamcısının kısık sesle, ülkücüsünün gizli gizli, insan olmayı başarabilenlerin yüksek sesle dinlediği bir efsanedir ahmet kaya.
şimdi ahmet kaya yalakaları unuttu herhalde onun arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım demesini http://fotogaleri.ntvmsnb...mansetler.html?position=0
14 yıl önce bugün sürgünde sonsuzluğa göç etmiş ses sanatçısıdır. saygıyla anıyorum.

''bağırsan duyamam ki
istanbul'da değilim ki
çağırsan gelemem ki
varna'da değilim ki

uzaklardayım,
ben bende değilim ki.
ya beni sararsa,
memleket hasreti.''
şiire gazeleyi ne zaman dinlesem gözlerim dolar sayesinde.
bugün ölüm yıl dönümüyse yine sosyal medyayı kekolar işgal edecek.
gel de çek şimdi.
geberip gitmiş sanatçıdır. sanatçılığına bir şey dediğim yok ama kürt faşisti bölücü herifin tekiydi. sonradan göt korkusuna ''bana vatanını sevmiyor demesinler'' gibi sözler söylemiştir ki vatan olarak nereyi gördüğünü de bilemeyiz. velhasılı solcu amcıklar da bu sözleri öne sürüp bölücü bir ibneyi masumlaştırmaya çalışmaktadır. apoyu özleyen birine karşı zerre sevgi besleyemem. bunu seven de orospu çocuğudur net.
aramızdan ayrılışının 14. yılında saygıyla, özlemle...

http://www.youtube.com/watch?v=N__q5w3gz_E
geberip gidişinin 14. yılını kutladığımız kürdün birisi.
aramızdan 14 yıl önce ayrılmış olan; her daim barışın, sevginin ve kardeşliğin yanında olan güzel insan. saygıyla anıyoruz.
hani benim gençligi madlı şarkısı güzeldir.