bugün

çözüm sürecinin yaşadığımız şu zamanda, bir zamanlar çatal bıçak fırlatırken şimdiyse müzik ödülünün verilmesinin çok manidar olduğu sanatçıdır.
solcuların yüksek sesle, islamcıların kısık sesle, ülkücülerin gizli saklı dinlediği bir efsane.
teröristtir. cumhurbaşkanlığı büyük ödülüne layık görülmüştür. yakında apo piçini de bir ödüle layık görürler ve bizim danalar rabia işareti ile beraber marmaray açılışına alkış tutarlar. ulan allah hiç akıl fikir vermedi mi sizlere? hay ben sizin vicdanınızı...

http://www.youtube.com/watch?v=vowzG5wugfw
kavuşmak özgürlükse özgürdük ikimizde = Acılara tutunmak.
terörist fanları bulunan, bir dönem eli kanlı terör örgütüne methiyeler düzen ve milletten aldığı ahlar neticesinde paris'in ücra köşesinde yaşamını yitirmiş vasataltı arabesk yorumcusu.

teröre meyilli fanları 29 ekim kutlamaları vesilesiyle manisa'da sahneye çıkan sn. serdar ortaç'a taş, molotof kokteyli, çatal, bıçak ne varsa atmışlardır. bir nevi soykırım hareketi olan bu davranış ahmet kaya'nın hümanist fanları (!) tarafından eleştirilmemiştir bile.

çok büyük sanatçıymış, çok büyük eserleri varmış... müslüm gürses'in kafası güzel, jiletçi psikopat hayranları bile böylesine bir soykırım'a kalkışmamışlardır.
hayatı hep sürgünlerde geçti, şarkıları yasaklandı ancak değeri yavaş yavaş anlaşılıyor.
2 gün önce küfür yediği akp'li ekibin siyasi rant için diline pelesenk olmuştur.
ah ulan ah siyaset sen adamı dansöz yaparsın.
gerçekten tam anlamıyla sevip sevmeyeceğimi anlayamadığım şarkıcı.

çünkü "vallahi apoyu özleyen" birini sevemem kanım çekmez. ama aynı anda "atatürk'ü gerçekten çok seviyorum çok saygı duyuyorum milli bağımsızlık ruhuna hayranım" diyen bir insanı da kanım çeker.

konuya hakim birinin beni güzelce aydınlatmasını bekliyorum sadece.
iyidir hoştur da bazen bokunu çıkarmaktadır.

--spoiler--
umut makineli tüfeklere karşı piranalar içinde bir yitik cam gibi
--spoiler--
bu ne şimdi?
Cumhurbaşkanı Sayın Gül; cani başını çok özledik diyerek bir zamanlar meydan meydan dolaşan bir PKK’lıyı mezarında onurlandırmıştır.

Devlet BAHÇELi.
(bkz: vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur)
"Onlarla konuşmuyordum çünkü onlarla konuşamıyordum. Giyimleri başkaydı, konuşmaları başkaydı. Onlar gibi konuşmaya çalışıyordum. Mesela terziye gidip, onlar gibi pantolon diktirmeye filan başlamıştım. Terzinin yaptırdığı pantolonların üzerime uymadığını görüyordum. Onlara yakışıyordu bana yakışmıyordu. Bir kız vardı bizim okulda, herkesin bir aşkı vardır, çocukluk aşkı. Bir gün gittim dedim ki: “biraz seninle konuşak beş dakika, kaçıyorsun hep”.. Bana dedi ki: Rica ederim. Öyle bir ağrıma gitti ki : Bende sana rica ederim dedim.. Ben o zaman anlamını bilmiyordum, yani onu bir küfür zanettim. "
söyle bilmesen de, o nerde... gibi mükemmel sözlere sahip şarkıları olan sanatçıdır ahmet kaya. ruhu şad olsun.
Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz.
icra ettiği sanat sayesinde yüceltilen -abartılmayan- insan gibi insan.
özgün müzik yorumcularına şarkı verenlerin, yapanların % 90'ı koyu solcudur.eğer ahmet kaya solcu değil de sağcı olsaydı söylediği kaliteli şarkı sayısı gerçekte söylediği kaliteli şarkı sayısının ancak % 10'u olabilecek ve kendisi de asla efsane bir yorumcu kabul edilmeyecekti. 12 eylül'ün ünlü şarkısını seslenndiren adamın sesi ahmet kaya'dan kötü değildir. şarkılarının sözlerinde ; ahmed arif , attila ilhan , hasan hüseyin korkmazgil, yusuf hayaloğlu gibilerin imzası vardır. böyle insanların yarattığı şarkıları söylemek çok çok büyük bir şanstır.kendisi bu ülkedeki bir numaralı özgün müzik yorumcusu sayılabilir ama eğer solcu değil de sağcı olsaydı şimdi onu övenlerin büyük bölümü onu yerden yere vuracaktı. insanlar çok ikiyüzlü.
sanatçı kişiliğiyle anılamadı yazık ki... oysa ki güzel söylerdi... vatanıma,milletime şerefsiz demeseydi şimdi onu dinlerken kendimi aldatmış gibi hisettemeyecektim oysa ki... dinleyemiyorum... içim almıyor...
pkkcı 1 kürt idi zat-ı şahaneleri.
Şarkılarım dağlara albümününde yer alan parçalarının sözlerine dikkat ederseniz bir zamanlar terrorist denilen, şimdilerde baştacı edip Millet meclisinde başköşeye oturtuğumuz süzme vatandaşlara ithat edildiğini ayan beyan olarak görürsünüz.

Kum gibi parçasında geçen: Şehirlere bombalara yağardı her gece, biz durmadan sevişirdik

sözünden de neden bu kadar "kalabalık" oldukları anlaşılıyor...

edit: bunu eksileyen pkk lara da kafam girsin
faşoların durup dururken saydırmaya başladığı müzik adamı.
akşam akşam faşistlere dert olmuş olan.
severek dinliyoruz.
beni vur beni onlara verme, külümü al uzak yollara savur.
süper parçalara imza atmış über sanatçı.. adam söylüyor doğrusu..
özlenendir, benzeri bulunsa da bir eşi daha da duyulmamıştır.. bir ülkenin, koca bir halkın karşısında dimdik duran, kürt realitesinin tanınmasından başka amaç gütmeyen velakin bu haklı davası sürgünlerde kurban verilmiş eşşiz ses.. yılmaz ı sürgün ettik hiç uğruna, ahmet i sürgün ettik yeni yetme bir karga seslinin gazına ve sürgün bekleyen nicesini de aynı kadere mahkum ediyoruz. gel gör ki canım ülkem, giden gelmiyor, hele ki böylesi dev bir ses..
vatan hainidir. gerisi palavra.