bugün

hayırlı inşaatlar...

biliyorsunuz geçen 26 ağustos'ta, ahlat'ta van gölü kenarında bir cumhurbaşkanlığı sarayı yapılacağı duyurulmuştu...

şimdi bugün, damat berat yeni ekonomik reformları açıklarken eş zamanlı olarak ahlat'ta van gölü kıyısında asrın lideri için yapılan cumhurbaşkanlığı köşkünün inşaatına başlanmış...
görsel

tam da göl kıyısında, manzaralı, hakim bir tepede.
görsel

"büyük bir saray olmayacak, küçük bir yer olacak" deniyordu, ama şu inşaat alanına bakınca bildiğin saray yaptıkları aşikar;
görsel

evet piyasada sebze bulunamıyor, istanbul'da soğan yok, patates yok, bugün akaryakıta zam geldi... ama cumhurbaşkanlığı köşkü için kaynaklar sonuna kadar kullanılıyor.
tasarruf tedbirleri buralara hiç uğramıyor nedense.

valla helal olsun. böyle bir halkı ben bulsam ben de aynısını yaparım.

kaynak:
http://www.cumhuriyet.com...k_insaatina_baslandi.html
https://www.sozcu.com.tr/...ismalari-basladi-4366361/
Seçim zamani tanzim çadiri kurulur seçim biter çadirlar kalkar saray insaati baslar.

Neresi bu ülke tabi ki sudan.
(bkz: mahalle yanarken orospu saçını tararmış)

Bu kadar olur yani.
Aynı saatlerde ekonomik reform ve kemer sıkma pakedinin açıklanması ne kadar ironik.
Yetmez bence
reis için her sehre bir saray yaptiralim.
hani tasarruf başlayacaktı ?
Aynı saatlerde damat tasarrufun ilk önce devlette başlayacağı masalını anlatıyordu.
Nede olsa padiiahımız devlet üstü bir olgu.
her mal ve gerizekalı, ezik telefoncu için 1 saray yapsın bence. ahlat ta yapılanı buna sayalım.
Neden vam golu kenarina yapiliyor?

Neden baska bir saraya ihtiyac duyuluyor?

Neye hazirlik bu?

Kafalarda deli sorular...
Osmanlinin gerileme döneminde de hep paralar saray yapimina harcanirmis. Șu an ülke ekonomik olarak batma noktasinda bunlarda osmanliya ozeniyorlar.
yazar arkadaşımızın biri atatürk'ün kaldığı evleri örnek göstermiş. Bakın kaldığı yani kendisine özel yaptırdığı degil belli bir süre konakladığı evler bazıları ise atatürk'e hediye edilmiş yerler. benim bildiğim kadarıyla sadece yürüyen köşkü yaptırmıştır. Onun inşası sırasında bir çınar ağacının dalının kesilmesindense köşkü taşıtmıştır.

edit: görsel
Yavuz dönemini saymazsak devlet yönünü hep batıya döndü. Acaba şimdi iran ile rusya ile yakınlaşma başlayacak diye mi saray oraya yapılıyor merak ediyorum.
Müstehaktır böyle millete.
Devlet Doğu'da da vardır, put kafalar bunu anlamaz.
ak çomarlara vergiyi yapıştır ama sen rahat yaşa reis, onların anladığı dil bu.
bence gerekli bir şey, bir kaç yıl sonra eyalet başkanlık sarayı olarak kullanmaya başlanır.
Yine itibarımız aşırı artacak dünyada...

Bence memurların maaşından kesintiler yapılarak her şehre bir Saray yapılabilir.

Cumhurbaşkanını tanıyan varsa bi iletsin...