yeni bir ankete kurban yazarlardır. *
doğru kimlikte ruh bulmuş yazarlardır. (bkz: ayn rand)
Müslüman ve ateist yazarlar gibi örgütlenmesi gereken yazarlar. Akılcı bilimsel ve ön yargılardan uzak yazarlar ! Toplanın.
orta yolu bulmuş yazarlardır.
anlamsız insanlardır.
agnostizm denen olay gerçekten saçma.
Arada kalıp, neye inanacağını tam olarak kestiremeyen yazarlardır.
arayışları olan yazarlardır.
Hayatlari boyunca idealleri pesinde kosarak hayatlarini bosa harcadiklarinda ve ölüm döşeğinde ulan keske yasayabilseydim su hayati dediklerinde de suan bizi yargiladiklari gibi kendilerinide yargilayabilecekler mi merak ediyorum.

Gelin sarilalim agnostik kardeslerim.
Ateist olması gereken yazarlardır.
(bkz: ateizm güzel sen de gelsene)
Dusunmeden yasayan canlilar ikiye ayrilir: hayvan ve agnostik.
aslında tanrı var mı yok mu sorusuna.

yaa üff, tam bilmiyorum berke şu an diyen biri değildir.

tamamen bilinemez der.

ama bunu bu ülkede bazı agnostikler bile tarafsız olmak olarak görüyor, bir fikir vermeme gibi sunuyor. hayır efendim öyle ne dediğini bilmeme düşüncesi değildir, tanrının zaten bilinemeyeceğini bunun üstüne tartışmanın bir sonuca varmayacağını söyler.

ve bilinemez olduğuna kesinlik getirir.

ateistlere yakın olanları olduğu gibi deistlere yakın olanları da vardır.
her ateistin olması gereken şey. Ateizm ,dinden hiç bir fakı yok. evrim teorsine dayanıyosun. Ama test edilemez hipotez. Ama kesin doğru . Niye biz öyle kabul ediyoruz.Agnostiklere saygım var. Akılcılık ayağına yatılcaksa bu adamları anlayabiliyorum.
sözlükte çıtayı yükselten kaliteli yazarlardır, din kardeşlerimdir.
inanc meselesine fazla bulasmak istemeyen yazarlardir.
inancin kisisel bir özgürlük oldugunu ve bunun kisisel olarak yasanmasi gerekliligini savunan yazarlarimizdir.
(dipnot: inanç özgürlüğü savasilmadan kazanilmis tek özgürlüktür.)
inanc tartismalarinin hic bir kazanani yada kaybedeni olmadigi gibi, sonu da olmayan tartismalardan uzak duran sözlük yazarlaridir.
bu yazarimiz icin önemli olan; insanin insaniyeti ve vijdanidir.
Eğer tanrının varlığı kesin olarak bilinseydi, o zaman hayatın bir amacı kalmazdı.
Eğer tanrı bilinmeseydi, ki bilinmiyor, bilmemiz için muazzam bilgimiz olması gerekirdi ki, bilgi değişen bir olgudur, tam anlamıyla kesin değildir. Haliyle tanrıyı da bilemiyoruz. O halde tanrı bilinmezdir, sadece inanılır. inandığın bir şey de onu gerçek yapmaz, ama yalan da yapmaz
Dahil olduğum gruptur, tanrı bilinemez.
(bkz: yaz beni)
Ben şu an görüşlerime en yakın bulduğum oluşum.
allah´in varligini yada yoklugunu kabullenmeyen gruptur. bu yüzden sürekli ateistlerle karistirilan yazarlardir.
deistlerle neredeyse alakalari yoktur.

"bilime inaniyorum" diyen ateistlerle "adi üstünde bilim. bilime inanilmaz, bilim yapilir ve ögrenilir." derler.
"allah´a inaniyorum" diyen teiste de "ispatla, inanmak söyle dursun direkt kabul edeyim." der.

öyle her anlatilana inanmazlar. ispata dayali verileri sorgularlar.
ben de uhrevi konularda biraz agnostik gibiyim. ya hristiyanlık doğru çıkarsa ve müslümanlar cehenneme giderse korkusunu tam olarak çözemiyorum.