bugün

son zamanlarda türk basınında çıkmış en güzel tespiti içeren hakan albayrak'ın yazısının can alıcı cümlesidir. aslında yazı dün çıktı. bugün paylaşabiliyorum.

http://yenisafak.com.tr/Y...26514&y=HakanAlbayrak
"bir batılının doyması için kaç afrikalı çocuk açlıktan ölmelidir" diye de sorulası soru.
bugün duyduğum en anlamlı soru, sözlüğe iyi başladık. balyoz olsa bu kadar etki yapmazdı. atesit-dinci, evrim teorisi, kız-erkek üzerine kurulu başlıklara tam aq derken geldi. eline sağlık hacım...
somali'de yaşanan kıtlık sonrasında bugünlerde bir kez daha hatırlamamız gereken yazıdır.
dünyamızdaki kaynaklar hepimize yeter, yeter ki paylaşmayı bilelim, bencil olmayalım..
Götü göbeği çok büyüttünüze çıkan laf.
bizi her acı şeyde olduğu gibi düşünmeye iten ve sonra da unutup geçtiğimiz acı gerçektir.
Dünyanın rahatlık sınırı 2 milyar kişiymiş aşağı yukarı. Açlık sınırıysa 10 milyar. Yani bunun batısı matısı kalmayacak bu gidişle. Bir taraf insan gibi yese, bir taraf da insan gibi ürese iyi olur.
"hayır yemek kültürümüz farklı" diyerek cevaplayacağım soru.
afrikada hiç göbeklli insan olmamasının sebebi tamamen bizim hayvan gibi yememizdendir. az yiyelim efenim.
kesinlikle ve kesinlikle biz hayvan gibi yiyoruz.

ekmeğe abanarak yiyoruz hemde. ve bu ekmek sevdası ecnebiler tarafından anlaşılamıyor.

yurtdışına gidişlerde yemek hep türk milleti için sorun teşkil etmiştir.
bu sorunlardan en önemlisi "acaba domuz eti mi amına koyayım" sorunu ile yemek yenilen masaya ekmek gelmemesi sorunudur.

evet adamlar ekmek getirmiyorlar restoranda. ibnelik diz boyu. "ekmek getir" diyorsun bir porselen tabak içerisinde bir dilim ekmek geliyor ve o bir dilim ekmek sanki matador ekmek fırını bağışlanmışçasına adisyona işleniyor.

doymuyoruz arkadaş.

ekmek yemeden doymuyoruz. hayvanlığımızın, hayvan gibi yememizin sırrı bu.
ikisi de değil. afrikalılar yemeyi bilmiyor. sabahları krallar, öğlenleri işçiler, akşamları fakirler gibi yeseler böyle şeyler hiç olmayacak halbuse.
ben daha çöle adımı yazdıracaktım.
Ramazan ayında oruç tutan kalabalık baskül ailesine uğranarak -iftara yada sahura farketmez- cevabı Afrika'ya gitmeden bulunabilir.
güncel Önemli Başlıklar