bugün

kendi ideolojisi hem kendi sonunu, hem de 6 milyon alman ve toplam 50 milyon insanın ölümüne sebep olmuştur.

bu ideoloji de şudur: "ya en iyisi ya da hiç! zayıfların yaşama hakkı yoktur!"

böyle bir adam savaşı kaybederse intihar etmesi kaçınılmazdır zaten.
hitler intihr mı etmiş? ben duymadım öyle bir şey.
Göt korkusundan.
Sonuçta stalin tarafından tüm karizmasının yerle yeksan olacağı gerçeği vardı asadjk.
Onuruyla öldü işte fena mı
Erkekliğe bok sürdürmek istememiştir. Onuru ayaklar altında olmadan ölmek istemiş ve siyanür kapsülü yutmuştur.
işkence ile sorgulanmaktan korkmak ve onurlu bir ölüm.
hem taktik-savaş olarak hemde psikolojik olarak çıkmaza girmesi.
(bkz: hezimet)
anlatılanlar ve belgesellerden öğrenildiğine göre stalin'in eline geçmek istememesiymiş.

aslında alman halkının gazabından korktu bence.
intihar etmemiştir. michael jackson, elvis presley, ahmet kaya, yeşil kod adlı mahmut yıldırım falan birlikte hala yaşamaktadırlar.
şahsen iktidarsız olduğunu düşünüyorum.

bu tip şahsiyetler de ağır iktidarsızlık gözlemleniyor.
Marksistler leninstlerdir.
(bkz: stalin)
hazımsızlık, nevet.
kızılordu'nun berlin'i tamamen kuşatmış olması, kendi bulunduğu sığınağın da 500 metre mesafeye kadar etrafının sarılmış olması ve kurmaylarının, ruslar'ın 24 saate içlerinden geçeceklerini bildirmesinden dolayıdır.
savaşı kaybediceğini anlamış ve rusların eline geçerse ruslar ne yapardı hatta cesedini yaktırıyor diye hatırlıyorum. canlı yakalansa düşmana düşünün neler yaparlardı hatta sadece cesetini ele geçirseler ne hakaret yaparlardı.

savaşı basit bir şey sayanlar var ne insanlık suçları işleniyor masum kişilere, adolf hitler gibi birisine neler yapmazlardı.