bugün

aydın'da da var bundan bir tane.aydın'ın ilk anadolu lisesidir.
nilüfer korkmaz, halil ibrahim özkan, aktan cömert gibi efsanevi hocalara sahip olan , sosyal bakımdan yetersiz , öss başarısı yönünden istanbul'un önde gelen okullarından biri olan Bahçelilevler'deki anadolu lisesi
Türkiye'de analayamadığım olayların başında gelen Adnan Menderes kişisinin vatana ihanetden idam edilidikten sonra isminin çeşitli devlet kurumlarına, caddelere, okullara, sokaklara... verilmesi saçmalığıdır. Adnan Menderes Anadalu Lisesi de bunun kanıtlarından bir tanesidir. Yahu kusura bakmasın kimse çarptırma olarak falan görmesin ama bence başta Atatürk'e olmak üzere bu ülke için gerçekten yaşamış insanlara bir saygısızlıktır. yanlıştır. lanetlenesidir.

(bkz: kör ölünce badem gözlü olurmuş)
istanbulda gidilebilecek en kral liselerden biridir.hatta lisedir.en güzel yanları eğitim dilinin türkçe olması , eğitiminin iyi olması ve yerinin bahçelievler gibi merkezi bir konumda bulunmasıdır.en kötü yanı hatta tek kötü yanı ise sıradan bir ilkokuldan bile daha berbat bir binaya sahip olmasıdır.bu binasızlık durumu her zaman rakipleri* karşısında bir nebze olsun ezik kalmasına sebebiyet vermiştir ama yinede sırf ortamı uğruna fiziksel imkansızlıklar görmezden gelinebilir.anadolu lisesi sınavlarına hazırlanan genç kardeşlerimizin dikkate alması gereken bir kurumdur.çok kaliteli hocaları vardır.ayrıca mehmet ali yüncüoğlu gibi başlı başına tercih sebebi olabilecek bir edebiyat hocasına sahiptir.

(bkz: mehmet ali yüncüoğlu)
bahçelievler'deki ilkokuldan sonra gittiğim okuldur. hatırladığım kadarıyla feci otoriter hocaları vardı ve klasik bir ilköğretim okulu gibi bir bina bir bahçeden oluşuyordu. hiçbir ekstra yanı olmadığı halde yüksek puanla girilebiliyordu. gerek yok
dün 1. geleneksel pilav gününde * saatlerce tepinmiş, kol bastı başta olmak üzere kafkası doğusu batısı güneyi iç anadolusu ayırt edilmeden her türlü halk oyununda kurtlarını dökmüş öğrencilere sahip güzide okul* . gençlik oynarken biz de mikrofonu kapıp şarkı söylemekle yetindik. .
2 senedir festival girişimleri fiyaskoyla sonuçlanan okuldur. Sosyal yönü iyi olmasa da çok sağlam adamlar çıkarır. Hayatımda bulabileceğim en iyi dostlarımdan bir kaçını kazandırmıştır bu okul bana. Ayrıca mükemmel müdürü Celal Bey'in efsaneleri vardır. Fatma Ayvaz'ın gitmesiyle beni inanılmaz üzen okuldur. Tek tesellim lütfü hocanın orda oluşudur.*
2009 öss'de 6 kişilik eşit ağırlık sınıfının 4 derece ile gösteriş yaptığı okuldur.

bir dönem öss başarısında atağa geçmiş olan okul, atakda olduğu dönemde yaptığı reklamlar ile 4-5 sene çalışkan öğrencilerin okulu tercih etmesini sağlamış fakat seneden seneye kan kaybetmiştir. Çok kaliteli hocalarını kaybetmiş olan okul da hala üst düzey matematikçiler bulunsada onların biraz kenara çekilmesiyle ellerinde bulunan öğrencilerden potansiyelleri olan başarıları elde edememişlerdir. Matematik dışındaki sayısal derslerde ise eğitim durumu yetersiz seviyelere kadar düşmüştür.

sosyal açıdan yetersiz sayılabilecek bu okulda herşeyin güzelleşmesi için çabalayan insanlar da vardır.geçen seneki festivalde şebnem ferahın okul festivalinde konser vermeyi kabul ettiği söylenirken, amerika da olduğu ortaya çıkması nedeniyle iptal edilmiş, telefon şakası olduğu yönünde söylentiler okul içerisnde dolaşmıştır.Bu sene ise rehberlik servisi ve okul başkanının çabalarına rağmen okul halkının tamamının, okuluna yeterli değeri vermemesi nedeniyle bu seneki festival de yapılamamıştır.

izotop ve faşosönmez lakaplı hocalardan kurtulduğu gün okul yaşanılası olacaktır.

ayrıca okulun bahçesinde yazları sabah güneş doğduktan sonra basket oynayan 40 yaş ortalamalı insanlarda vardır. Aralarında kaponodan daha iyi üçlük attığına sahit olduğum süleyman adlı usta bir baketbolcuda bulunur.

okulun yanında bulunan edo cafe ve bahçelievler idman yurduna ait arazi mühürlenmiştir. Eskiden kaçak genelev olarak çalışan idman yurdu, kaçak kumar oynatmaktan dolayı süresiz mühürlenmiştir. Bahsettiğim mühürlü yerde yaşayan bir şahıs olması ve sık sık pencereden görülmesi okulda uzun süre tedirginlik yaratmış, bu korkular amaldamangal partisiyle orda yaşayanın zararsız bir amca olduğunu gözükünce tamamen son bulmuştur.
mezun olayım ondan sonra ilk işim entry girmek olacak dedirten okulum. hoş mezun olmuş değilim.
4 senemi heba etmiş okuldur.
ergenlikte bahçesinde basketbol oynanan okuldur, sıkıcı soğuk bir görüntüsü vardır zaar.
Nerde olduğunu bile bilmiyorum ama isminden dolayı oradan mezun olmayı isterdim.
daha iyisi için (bkz: bahçelievler kocasinan lisesi)
adını duyduğum ama hiç bilmediğim lisedir.
Hocalarının kendi cevap kağıdına 68 verdiği ve hademesinin villada oturduğu okuldur.
o nasıl bir coverdir allah belasını versin lisesi.
aydın daki evimin tam karşısındadır. ayrıca babamın da bir zamanlar öğretmenlik yaptığı okuldur.
böyle bir döl israfını yetiştirmiş okuldur:

http://www.youtube.com/watch?v=CSTOjVqxXRg

duyulan habere göre bu okulun mezunları sırf bu çocuğu dövmek için okula gitmişler fakat çocuğu bulamamışlar. solo atan 11. sınıf öğrencisinin emeği heba olmuş gerçekten.
http://alkislarlayasiyoru...ou-like-a-hurricane-cover

böyle yetenekler yetiştiren bir ilim yuvası.

ya arkadaşım adam senin adına yarışmaya katılıyor bir dinlesene. hiç mi müzik hocası yok o okulda ? bu performanstan sonra gel de gençlerini önünü aç...
Bir zamanlarki lisemin adıdır. onur duyarım adı her geçişte.
seneler seneler önce aydında ki şubesini kazanıp gitmediğim okul. o gün bugündür oraya gitseydim nası bi hayatım olurdu şimdi diye düşünüp dururum.
Okulun öğrencisinin inanılmaz bir çalışma potansiyelinin olduğu lise bu kadar hırslı olmaları güzeldir.
aydın ilinin anadolu lisesi statüsünde en yüksek puanla öğrenci alan lisesidir. ondan önce ise aydın fen lisesi gelir ki taban puanı 490 civarındadır.
sonrasında süleymen demirel anadolu lisesi gelen okuldur. ögrenci seviyesi aydın fen den sonra en yüksek okul olsa da süleyman demirelin hocalarının daha iyi oldugu bir gerçektir.

(bkz: hangi liseden mezunsun) demeyecekler ilerde efenim
mezun olduğum aydın ili anadolu lisesi. alanında uzman hoca bir kaç tanedir. fakat değerli hoca sayısı kayda değecek kadardır. yarı yarıya da diyebiliriz.