bugün

Elbette genelleme yapmak doğru değildir ama tanıdığım adanalı arkadaşlarımdan da gördüğüm üzere çoğu adananın psikolojik deli olması durumudur.
Önceki gün, kaldığım öğrenci yurdunun kantininde arkadaşlarla muhabbet ederken aklıma bir espri gelmesi üzerine -eğer varsa- adanalı bir arkadaşımın yanlış anlayıp olay çıkaracağından korktuğum içim "arkadaşlar aranızda adanalı var mıydı" diye sormuş bulundum. Sormaz olaydım, arka masadaki elemanlardan birisi hiddetle ayağa kalkıp "benim kardeş bi sorun mu var" demez mi. Ulan sadece adanalı var mı diye sorduk altı üstü, adam "benim şehrimle dalga geçiyorsun, sen kimsin de adanalıları küçümsersin" deyip üstüme yürüdü. Tabi ortam kalabalık, yanında arkadaşları da var ben de bir kaç laf söyledim bunun üzerine. Eleman bana saldırınca ben de kalabalığa doğru attım kendimi ayırırlar diye meğer bunun arkadaşlarının arasına girmişim, kitapsızlar kavga çıkmasın diye ayıracaklarına beni ortaya almazlar mı! Kafama gözüme vuran mı dersin sandalyeyle dalan mı. En son hatırladığım yanlarından birinin kantinin tezgahından bıçak kapmaya gitmesiydi.
Neticede siz siz olun çevrenizdeki herhangi bir adanalının güneşe ateş açma potansiyelini unutmayın.
adanali degil bunu adanadaki bir grup olarak duzeltmek gerekir. adanali degilim adanalilarinda bu gruptan rahatsiz oldugundan eminim. cogu ilde var boyle gruplar adanada one cikarilmasini anlamiyorum. bilerek adana ve samsuna oynaniyor bu aralar.