görsel
(bkz: adanada tekmeyle bomba imha eden adam)
(bkz: üzerimde bomba var diyen adamı linç etmek)

girişine "gülümseyin güvendesiniz, adanadasınız" yazılı tabela şart olan şehir.
Büyük bir şehir. Evet.
herhangi bir iletişim aracından akıl almaz, ilginç, yok artık dedirten bir haber veya olay izlerken usulca sağ üst köşeye bakıp "adana" yazısını görürsem; olay sıradanlaşıyor.

ek bilgi: canlı bombadan kaçılmayıp, aksine canlı bomba dövülen bir şehir.
klima açık, vantilatör çalışıyor aynı anda ve ayağımın altında buzlu su. şehrin iklim özeti.
görsel

Özletir kendini.
Kötü bir üne sahip olsa da güzel bir şehir.
ibretlik şehir.
yağmur'u 5. günün şafağında gandalf'ı bekleyenler gibi beklediğimiz şehir. bir gök gürültüsü duydum az önce içimi derin bir heyecan bürüdü.
Denize komşu şehir. Evet.
insanının değişik bir yöntemle rahatladığı şehirdir.

görsel
Kebap yemek için doğru adres

Adana kebap Adana'da yenir.

görsel
görsel

(Kebapçı şeyhmus)
görsel
görsel
Ekseriyetle çok tatlılar.
görsel
bazen kızlarının bile psikopat olabileceği acayip şehir...
bünyesinde türkiyenin en ilginç insanlarını barındıran garip sehir..

ama o memleketli birinin bana yaptıklarını hayatımın sonuna kadar unutmayacağım..

onun için bundan sonra tanıştığım insana ilk soracağım soru nerelisin olacak.adanaliysa 100 metre uzak dururum..
akıl almaz şeyler yaşanılan şehir. güneşe ateş edenden,canlı bombanın üzerine atlayan her türden ademoğlunun yaşadığı kent. ama aşktır adana,nedensiz ve karşılıksız.
bir kız yüzünden sevmediğim şehir.
aşktır adana unutulmazdır.
turgut özalında gezmediyseniz,baraj yolunda dolmuş beklemediyseniz bilemezsiniz.
'Anani yolunu' kalibinin turkiyede en fazla kullanildigi sehirdir.

Damak zevki konusunda da acik ara 1.dir , yalniz allah var salgam sevmiyorum cok tuzlu geliyor amk.
Ayrica kebabin tadini bozuyor.
güneşe kafa tutan delikanlıların memleketi.
birçok konuda dalga konusu olan, yaşadığım şehirdir.
bir zamanlar oda arkadaşım olan kişinin memleketi olan şehir. sadece güneşe değil, her şeye kafa tutabilecek kapasitededirler.

beni de adanali sandiklari oluyor arada.
Vatan işgal edilse dahi adana'da asfaltta yumurta pişiren insanlar olduğu sürece korkmayın..