bugün

iki akdeniz şehrinin karşılaştırmasıdır.
antalya her türlü siker.

kürt vs rus karşılaştırmasına benzer.
ikisi de cehennem sıcaklarına sahiptirler.
antalya nın rusları sayesinde sıcağı çekilebilir, adana da çingene mi kovalıcaz o sıcak çekilir mi?
adana kebabıyla açık ara öndedir. hatta bir kaç tur bindirir.
Adana her halukarda alır beyler ben adanaya basıyorum.
iki ilde a harfi ile başlayıp a harfi ile bitmektedir.
antalya yazın çok güzel bir şehirdir lakin gitmedim
adana da yazın çok sıcak bir şehirdir fakat sıcağından dolayı insanları kavrulur, orayada gitmedim.
adana- kebap
antalya- deniz,plaj basit bir karşılaştırma oldu ama bence böyle.
ikisi de çok güzel sıcacık iki akdeniz şehridir ancak son yıllardaki hızlı nüfus artışıyla antalya'nın çok yakında adana'yı yakalaması hatta geçmesi muhtemeldir.

2011 verileri;
adana: 2.109.000
antalya: 2.043.000

2010 verileri;
adana: 2.085.000
antalya: 1.978.000

yukarıda bakıldığında da görüldüğü gibi 1 yılın sonunda adana 24 bin, antalya ise 65 bin kişi artmaktadır.
adanalı olarak söylüyorum ki göç etmeyin lan buraya yeter zaten gelişmiyoruz kalabalık yapmayın.
yapmayın böyle halüsinasyon. Antalya her türlü alır. pambık dışında. (bkz: pambık)
ikisinin toplamı mersin etmez.
adana zamanında "akıllı" belediyeler (hangi parti bilmiyorum) buranın a*ına komuş. doğal güzellik bakımından ikisi eşitler. hatta adana 1 adım önde bile olabilir. o sarıçam ormanlarının oralar. antalya'da plaj varsa adana'da 2 tane koca koca göl var mk. turizim de 0 çeksede ekonomide siker. tarımda'da her türlü antalya'yı çökertir. çukurova sayesinde. nufüs olarak türkiye'nin en büyük 5. şehri. önünde bir tek bursa izmir ve ankara var. kullanılamayan bir denizi var. askeri abd hava üssü var. antalya'nın plajı sadece hava sıcak olduğunda kullanılır. adanada çöl iklimi olduğu için çoğu geceleri soğuk gündüzleri sıcak geçer. (diğerlerine kıyasla) 4 mevsim kullanılan bir gölü var. şehri yarı venediğe çeviren ayrıca ikiye bölen kanalları var. google earth'a bakın anlarsınız.
istanbul gibi 2 yaka. köprüsüz karşıya geçmek imkansız. insanlarına gelince evet. aşırı küfürbaz. genelde iç anadolu ve güneydoğu taraflardan göç alır. suriyeli sayısı çoktur. hatta şu an 2 tane suriyeli kampı bulunmaktadır il sınırlarında. antalya'ya gelince. insanlar olarak Türkiye'nin 2. istanbul'udur. istanbula benzeyen özellikleri vardır. aynı zamanda türkiye'nin en çok kullanılan 2. havalimanı unvanına sahiptir. özellikle türkiye'den çok yurt dışı uçakları gelir. özellikle SunExpress'in yuvasıdır.
antalya'ya tatilde 2 kız görmek için gidilir. Adana'ya orada oturmak için gidilir.
uni için hangisi?
Antalya. Gözüm kapalı.
ikisi de sıcak. ikisi de yaşanabilir. Üniversite ise akdeniz üniversitesi gibi bir gerçek var.
Antalya adana'nın deniz görmüş halidir. Lan sonuç açıklandı ne üniversitesi? Evet.
pek fazla fark olmayan versus. antalya, biraz adana'nın sahil hali gibidir. deniz için 30 dk yol almanız gerekmez. adana ise antalya'dan daha gelişmiştir.

üniversite olarak çukurova, akdeniz'den 1 adım öndedir.
Antalya da kışın hayat durmaktadır. Adana da yazın hayat durmaktadır .
Adana ile antalya iyidirler de. Mersin daha bir başkadır.
doğrudur, antalya adana'nın deniz görmüş halidir. ancak adana da denizi karataş ve yumurtalık'ta görür. buralarda antalya'nınkilere göre daha el değmemiş plajlar bulunur.
üniversite konusuna gelirsek, akdeniz bölgesinde kurulan ilk üniversite 1973'te kurulan çukurova üniversitesi'dir. ardından 1982'de kurulan akdeniz üniversitesi gelir. ondan sonra da 1992'de kurulan mersin, mustafa kemal, sütçü imam ve süleyman demirel üniversiteleri... ayrıca çukurova üniversitesi türkiye'nin en iyi 10 üniversitesi listelerine neredeyse her yıl rahatça girer. hatta dünyadaki en iyi 500 üniversite listelerine bile girmişliği olmuştur. çukurova üniversitesi'nin ar-ge çalışmaları hep ses getirmiştir. sonuç olarak çukurova üniversitesi bölgesinin en köklü ve en nitelikli üniversitesidir.
antalya kim amk.