bugün

Sahra hastanesi olarak inşa edilen baraka..

iyi lakin Avrupa'da stadyumlarda çadırlar koyup adına sahra hastanesi diyorlar.

Beton döküp, bina yapmak yapmak değil ki sahra hastanesi.
Normal hastane oluyor o zaman.

Sahra hastanesi acil durum anlarında yatak kapasitesini arttırmak adına yapılan bazen bazı büyük kompleksleri çevirerek kısa süreli hastane hizmetinde kullanma olayıdır.
Sahra hastanesi demek “eğer hastaneler yetersiz kalırsa kullanalım” diye oluşturan yerlerdir.

“Kimsenin hastane yaptık, malzeme ile donattık“
dediği de yok.

O kadar gerizekalı insanlarsınız ki bunu bile siyasi malzeme olarak kullanıyorsunuz.

O fuar alanına doktorları, ilaçları, solunum cihazlarını getirdin mi hastane olacak işte acil bi durumda...
Sorun şu ki şuan hastanelerimiz elhamdülillah yeterli. Yaptıkları tek şey icraatleri varmış gibi göstermek ama bi halta yaramıyorlar. Çünkü içinde ne yatak var ne ekipman. iki perde çekmekle olmuyor. içini doldur o zaman.

Maksat çalışıyoruz havası verip yan gelip yatmak. O karşı çıktığınız Şehir hastanelerini örnek alın biraz.
sahra hastanesinin mantığı geçici hastanedir. olağanüstü durumlarda kurulur.

tv de gösterdiler, gayet düzgünce yapılmış. erdoğan ve adamları ekonomiyi bu hale getirmeselerdi chp li belediyeler de bunu yapmak zorunda kalmasalardı keşke.
Zaten “sahra hastanesi” denen şey; normal hastanelerin yetmediği durumlarda ve savaşlarda ordu karargah alanlarında alelacele kurulan gerektiğinde taşınabilir ve mobil olarak hastaların tedavi edildiği alana denir.

Bu alanların özelliği gerektiğinde tüm ekipman, personel ve hastaların tedavi edilmesi, gerektiğinde en kısa sürede bunların nakli için elverişli yerlere kurulmasıdır.

O yüzden fuar alanında kurulması gayet normal. Şakirpaşa havalimanın pistine kurulacak hali yok.
gülerken düşüneyim dedim fırsat bulamadım. güldürüp düşündürmeyen cehape faaliyetidir.
hayvan gibi şehir hastanesi var orada barakaya ne gerek var.
Çok yanlış olmuştur.

Adana havalimanının pisti kırılıp, "münasip" bir müteahhite bilmem kaç milyon dolarlık bir şey yaptırmak daha uygun olurdu.

işte bu işler hep CHP vizyonsuzluğu azizim.. Tasarruf, elde olandan yararlanmak, az masraf etmek, kamu malını harcarken dikkatli olmak... Hepsi modası geçmiş alışkanlıklar.

Oysa islam güncellenerek oluşturulan akp dininde israf helal, kamu malını yağmalamak ise en büyük sevaptır...
Sahra Hastanesi nerde lan?ben niye girmedim öyle bişi
buna gülenler bu sahra hastanesine muhtaç kalacaklar.
"şeher hasdaneleri yeterdi ne geree varıdı yeğenim" diyen beyinsiz dayılar sahra hastanesine dönüştürülen bu fuar alanını çok arar inşalla.