polislerin içki standlarını topladığı karnavaldır.
Istanbul'da da olsa da gitsek karnavaldır.
bu sene kortejsizdir. güvenlik sebebiyle imiş.
güzel bir karnaval oldu yine kortejsiz olmasına rağmen. hiçbir şekilde olay vb aksi durum yaşanmadı buradan show tv ye duyurulur şinasi efendi sokağında alkol su gibi aktı. yalnız benim kafam davulcular da kaldı ya arkadaş stada gidiyoruz davul asker yolluyoruz davul ulan bari karnavalda çalmayın be birader ne davulcu adamlarız ya.
kortejlerin, konserlerin her gün terör haberi almamızdan ötürü iptal olduğu karnaval.

yine de hayat devam ediyor diye akdeniz bölgesinin sıcak insanlarının toplaşıp eğlendiği, sıçasıya kebap yediği bir karnaval oldu. kafasına çiçekli taş takmayan hiç kimseyi görmedim.

bir çiçekli taç standı, yanında kebap standı. içimiz dışımız kebap oldu.
kötü birşeymiş gibi anlatmış olabilirim. ama harikaydı. çok güzeldi.
dünyada bira ile kebap yenilen tek yer adana sanırım.
yağan yağmura inat insanlar sokaklarda.. güzeldi. sıcak memleketimin sıcak insanlarını seviyorum.

umarım lanet terör artık son bulur ve memleketin her yanı karnaval havasına bürünür.
Conolar para kazansın diye uydurulmuş hede. Alandayım şimdi çiçekmiş cartmış curtmuş her yerde cono satıcılar. Zaten karnaval alanı hemen evlerinin yanı nerdeyse yan yana. Gerçi adanada her yer cono. Demin kavga çıktı herkes sağa sola koşuştu artık kim kimi bıçakladı allah bilir.karnaval eğlenve güya Ne boktan şehir mk.

Edit: conolar eksiliyor
şehrimin her sene bu vakitler portakal çiçeği kokmasından ismini alan etkinlik.

her yerin mis gibi portakal çiçeği koktuğunu söyleyemeyeceğim malesef ama eskiden öyleydi. buram buram çiçek kokardı ortalık şimdilerde daha çok festival olayını ticarete dökmüş ruhsuzlar dolu her yer. ama siz yine de 1 kere bile olsa yaşayın o festivali zira kaybedeceğiniz hicbir şey olmaz.
5.si düzenlenen bu seneki karnaval geçen senelere göre sanki biraz sönük geçmektedir.

türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalıdır.

tüm şehir konserler, dans gösterileri, lirik şovlar ve adana'ya özgü pek çok yöresel tanıtımlarla birlikte başta turuncu olmak üzere rengarenk bir hale bürünür.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Şu anda kolpa'nın sahne aldığı karnavaldır. Karnaval çok güzel sen de gelsene.
Hiç hazırlanamadığım karnaval.
Geçen yıl güzel para kazanmıştım (150 lira kadar).
Bu sene gerçekten karnaval havasında çok güzel geçiyor. Şhrin en işlek merkezi caddelere trafiğe kapatıpmış stantlar konserler eğlenceler aktivitelerle kaplanmış. Kocaman alanda adım atacak yer dahi yok halkın ilgisi de çok büyük. Geçen sene kermes gibi geçmişti neyseki toparlamışlar bu sene.
Bu sene gerçekten de daha güzel olan festival. Bir sürü insan vardı. Maalesef bir sürü keko da vardı ama olsun.
Asker afrinde Bunlar festival peşinde. Yazık. evet.
akp döneminde olmuştur.
Ala alla karnaval hemde Adana'da valla ne diyim macera arayanlar buyursun gitsin temiz sakin memlekettir.
Festivalinize sokim trafikten işe geç kaldık amk . Dağılın lan
Gelen herkesin amına koyim dağılın lan amk .
Baş ağrısından, gürültüden, kalabalıktan, kargaşadan başka bir şey vermeyen abartılmış etkinlik. Sapsanız sevgili bulmak için gidebilirsiniz, kortejdeyseniz veya etkinliğe katılacaksanız eğlenceli olduğu için gidebilirsiniz, yaşlıysaniz hayatınıza renk gelsin diye gidebilirsiniz. Gençseniz ve sevgiliniz varsa asla gitmeyin. Amına koyim böyle böyle karnavalın.
Bu sene Türkiye kültür yolu festivali ile birlikte düzenlenecek olan.
13 Nisan'da başlayacak.

Festival kapsamında yapılacak bazı konserler şu şekilde;
görsel