bugün

adamın dibisin yani diyor ki, dibe vurmuş adam gibisin. peki dibe vurana adam denir mi ? denmez cevat abi. dibe vurana kadar sen nerdeydin şerefsiz cevat.
(bkz: deli cevat)
hayatımda gördüğüm en manasız iltifat,iltifat mı yerme mi belli değil o da ayrı bir konu.bunu şöyle duyduğumda yav ne mallar var dediğim olur: "adamın dibisin kardşim,helal olsun..." bi bitmediniz diye ağzının üstüne çakasım gelir sonrasında da.
öğrenci argosu diye bir şey var, o ekolün bir ürünüdür adamın dibi lafı. yanı literatürde çoktan yerini almıştır.
ağız alışkanlığı olmaya aday yeni trendlerden.
ne gerizekalıca bir betimlemedir. bizim millet neden böyle acaba? neden nerede gereksiz şey varsa hemen kapar ve kullanmaya başlayıp abartıp durur? yapmayın, özentilikten balşka bir şey değildir.
manalı laftır. şimdi bu reçeldir, nutella denen zımbırtıdır, bunların en tatlı yerinin kavanozun dibine kalan yeri olduğundan adamın en güzel yeri dibi diye birşeyler olabilir diyecekken saçma geldi bir an vazgeçtim. dip ne mk. ekmekle sıyrılan adamın dibi.
bir bireyin alabileceği en tuhaf iltifat. ilk duyduğumda hakaret mi iltifat mı onu bile anlamadım da nezaketen teşekkür ettim. adamın dibi ne oğlum lan kazanın dibi gibi.
(bkz: kavanozun dibisin)
bir üst versiyonu için (bkz: adamın son iki harfisin).
alternatifleri;

- daşşanı yediğim

- goçum ki la

- hay babaan dedeen canına değsin
adamın hasısın anlamına gelen moda olmuş bir sözdür. kanka, kankilerin alışkanlık yaptığı ağızlarda bu söze de rastlayabilirsiniz.
Adamın dibisin;

Son zamanlarda moda olan bir absürt söz daha. Sözlüğün yüce yazarlarına sorarım '' Aa gardaşlar bu ne demektir ? ''