bugün

devlet terörü ile öldürülen 5 can için antalyadan yola çıkmış 32 gündür yürüyen ve bugün gezi parkına ulaşması gereken 10 kişi bile olmayan gençlerin yürüyüşüydü. lakin 6-7 kişilik guruba korkakça otobüslerce polisle gümüşsuyunda müdahele edildi. müdahelede bir genç sara krizi geçirince polis yere bırakıp kaçtı, orada bulunanlar hastaneye kaldırdılar.
belki bu enrty nin Altına bin küsur enrty girilecek belki de on enrtyi görmeyecek.
Ülkenin ramazanda vakit geçirme olaylarından biri (+9 boş zamanı doldurma itemi).
Haklı bulduğum yürüyüş. Hayatım boyunca CHP ye oy atmadım hayatta da atmam diyen tiplerdenim ama adamlar haklı. Önüne gelene terörist deyip hüloğ diyenlere bir dur demek gerekir birader biz de bu ülkede yaşıyoruz nereye demek gerekir. Kaldı ki adalet mülkün temelidir.
Yollar yürümekle aşınmaz. -süleyman demirel- yolların adamı.

(bkz: uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece)
16 nisanda zahmet edip yüksek seçim kuruluna yürüyemeyen kemal beyin şimdiki nafile yürüyüşü.
fetö ve hdpkk'yı kurtaracak yürüyüş.

cidden adalet için yürüyüş yapılacak olsa, genelkurmay başkanın terörist diye hapse atılırken, tsk subayları hapislere atılırken yapılırdı.
istedikleri kadar amacımız iyi desinler.
görsel
Basın o kadar ilgisiz ki. Kılıçdaroğlu çıkıp ben saksı değilim diye bağırsa yeridir.

Koskoca ana muhalefet lideri günlerdir yürüyor. Ama şantiye grev sözcüsü gibi muamele görüyor.
(bkz: bu yürüyüş selahattin demirtaş ın çığlığıdır) denen yürüyüş.
istanbula varılınca çok büyük bir kalabalık toplanmış olacak büyük ihtimalle bakalım hayırlısıyla varsınlarda. asıl olaylar istanbul da meydana gelecek diye düşünüyorum. şimdilik yavaş yavaş toplanarak istanbula doğru yürüyorlar.
bu terslikte bir iş var ama çözemedim;

görsel
TGRT haber de buna 'tahrik yürüyüşü' diyorlar bu kadar belli etmeyin birilerinin yalakasi olduğunuzu be arkadaş.
Kimin için olursa olsun herkes için lazım olan harekettir, ama muhalefetin tamamen fitne çıkarmak maksatlı yaptığı sözde samimiyetsiz yürüyüşün yine hüsranla biteceği aşikardır efenin
Türk halkı tarafından yapılması gereken ama chp etiketine kaptırılmış yürüyüş. En azından birileri yapıyor diye sevinelim mi yoksa niye bizler değil de belli bir siyasi kol yapıyor diye üzülelim mi siz karar verin
20-21 gün sonra geçen sene 15 temmuz akşamı bir takım "şerefsizlerin" giriştiği kalkışmayı yad ederken sık sık "demokrasi" ve "adalet" kelimelerini ağzına alacak bir takım insanların beğenmedikleri "adalet" yürüyüşüdür. son 15 senedir ironi kelimesi anlam olarak çok değişti bu topraklarda..

adalet ve demokrasi sadece kendi çıkarlarına hizmet etsin diye yoktur. bu lafım hem akp hem karşısında duran aralarında bulunduğum muhaliflerin tamamına. bugün bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersen başkalarına dokunan yılanı korur kollarsan yarın bir gün belki o yılan belki başka yılanlar gelir seni sokar. yıllardır bas bas bağırdık feto konusunda yıllarca onu koruyup kollayanlar bize laf söylüyoruz diye kızanları gitti soktu değil mi..
Aydın milletvekili Hüseyin Aydın yürüyüş sırasında kalp krizi geçirmiş. Habere göre şuanda tedavi görüyormuş. Çok geçmiş olsun.

http://www.hurriyet.com.t...lp-krizi-gecirdi-40505321
16 gün bitti.
17. gün.
istanbula 160 km. kaldı.

adalet özlemi ve kararlılığı çığ gibi büyüyerek sürüyor.

69 yaşındaki delikanlı yaktığı adalet meşalesini elden ele, ilçeden ilçeye, kentten kente taşıyor.

iyiki varsın kılıçdaroğlu.

asfalt artık sıcaktan değil
" hak hukuk adalet "
kararlılığından eriyor.

görsel
görsel
Hımm pkk da destekliyor. Kışanak seloya da gidelim diyor. Daha bunlar neyin yürüyüşünü yapıyor lan...
görsel

Dinin siyasete alet edildiği yürüyüş.
görsel

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
kortej 7 km uzunluğunda
katılımcı sayısı 20 bini geçti.
türk bayrağının uzunluğu 1011 metre.
en yaşlı adalet yürüyüşçüsü tam 90 yaşında.

yolunuz açık olsun.

http://www.sozcu.com.tr/2...e-on-yedinci-gun-1915628/
istanbula yaklaşınca kesinlikle katılacağım yürüyüştür, bir gün adalet sizede lazım olabilir sizde gelin.
hiçbir taraf tutmuyorum, ama şu bir gerçek ki adalet siyasetçilerden beklenemez.
adalet yürüyüşünün ne kadar canlı,
ne kadar kararlı,
güzergahtaki trafiğe ne kadar özenli olduğunu gösteren video.

ve daha önemlisi onbin' ler gümbür gümgür yürüyor.

" dağ başını duman almış,
gümüş dere durmaz akar.
güneş ufuktan şimdi doğar,
yürüyelim arkadaşlar."

https://twitter.com/say_c...status/881072091717619712
şüpheli hareket. chp'ye güvenmiyorum.