bugün

Her partinin üzerinden siyaset yapacağı bir kök vardır. O kök dalları ve yapraklarıyla yeni seçime kadar gündemi meşgul eder. Şu sıralar diyanete zırhlı lüks makam arac tahsis edilmesi konusu tartışılmakta. Gündem seçim elbet bu tarz söylem ve vaadler olacak şimdiye kadar neler vaad eden olmadı ki? Benim eklemek istediğim trt hd' de yayınlanan criminal minds dizisinde imrendiğim birşey var. Cinayeti çözmeye giden ekibi özel jet ile naklediyor. Çünkü o kadar tecrübeli ve değerli beyinleri ucuz bir kazaya kurban verecek kadar düşüncesiz değiller. Demem o ki türkiye güçlü bir ülke ve asıl güçlü beyinlere gerekli değeri vermeli.
Kısaltılışı AKp dır. Göt kılları bol partidir.
bu seçimlerde en fazla %10 oy alacak bir partidir.
anketlerde oy düşüşü gözlenen partidir.

görsel
açık ve net söylüyorum bu parti içinde bu reklamları düşünecek yeterlilikte bir adam yoktur. amma velakin her ne kadar bize çok aldatıcı gelse de reklam açısından, hitap ettiği kesim açısından 10 numara iş yapıyorlar. iyi bir reklam ortakları var.
koalisyona kendisini hazırlaması gereken partidir. CHP MHP ve hdp her geçen gün oyunu arttırıyor.
Çıkarcıların partisi.
Adamlar bir kere 90 yılda yapılandan daha fazla duble yol yaptılar. Ak Partiye teşekkür etmek için sayısız neden çıkartabiliriz burada.
(bkz: pkk ile masaya oturan efsane parti) (bkz: pkk ile masaya oturup hdp yi kötüleyen parti)
Boşuna bahane aramamak gerekir. Sokakları çöpten temizlemek için 1.5 milyar lira yatırım yaptılar türkiye çapında. Ak Parti her alanda çare bulabiliyor
7 yıl önce bu partiye küfreden komşu eniştem şimdilerde bu partiyi öve öve bitiremiyor.
sonunu merak ettiğim bir parti yazıkki 2000 liler başka iktidar göremedi .
Özgürlük anlayışının gerçek odluğu parti nitekim bunu ülkemize de yansıttılar. Muhalefetin bile kabul ettiği baş örtüsü yasağı saçmalığı için elinden geleni yapmış ve başarılı olmuşlardır. Siyasi inançları özgürlük olan bu insanlar baş örtülü insanları hor görmekteydi bunun neresi özgür düşünce ? Özgürlük böyle olmaz böyle olur adeta dedi ak parti bizlere. Memurlara kadar baş örtüsü yasağı her alanda her kurumda kalktı bu utançtan kurtulduk.
Seçmen nezdinde ciddi kırılmalara uğrayan parti. Geçenlerde Kürt ve yoksul insanların çok olduğu, bulunduğu ilçede AKP'nin kalesi olarak bilinen, AKP'nin %70'lere varan oylar aldığı bir mahallede chp broşürü dağıtırken farkettim. insanlar CHP'ye karşı daha az tepkililer. Tabi broşürü almayanlar çıkıyor aradan ama eskisine göre daha az. AKP'ye oy verip pişman olduğunu söyleyen de var.
AKP-CHP oy farkının daha az olduğu mahallelerde AKP-CHP geçişlerini de gözlemledim.
Genel izlenimlerim şöyle
-CHP vaadlerin kaynağı yok diyene rastlamadım
-Gençlerden olumsuz tepki hiç almadık diyebilirim. Yaşlılar CHP'ye oy veriyor lafı külliyen yalan. CHP gençler arasında popüler.
-HDP barajı geçsin diye CHP'den HDP'ye oy geçişi gözlemlemedim ama bu yok anlamına gelmez.
- insanları oy değişiminin sebebi en çok geçim sıkıntısı, yolsuzluk ve mağdur olanlar. Diğer etkenler (hukuk, demokrasi, gerilimden bıkma, istikrarın gitmesi gibi sebepler daha geri planda)
adaleti cok yanlis anlamis parti.
ak sarayda bir bardağın fiyatı 1000 tl iken, asgari ücretin 900 küsür olması ve bu konuda hiç bir iyileştirme vaadinde bulunmayan partidir.
isminin tam tersine doğru hızla koşan partidir.
yıllar sonra oy verenlerin adını duyduğunda utançtan başını eğeceği parti. bu ülkeyi getirdiğiniz konumdan utanacaksınız.
milli uçak vaadi olan parti. ya da milli şapka.

görsel
Önce adaleti sonra kalkınmayı bitirmiş ismi ile namüsemma parti olup izmir Marşı ile gidişi yakındır.

Bünyesi içerisinde pek çok doyurulamayan güruhu barındıran bu partide en geçerli meslek "Yalama" üzerine dayalı olduğundan mütevellit dondurmacılıktır.

Parti sempazitazını iş adamlarının milleti kucağa oturtma fantazileri olup bu fantaziler pek bir sıklıkla realize edilir, bazı iş adamları ise Cumhurbaşkanı'a aşık olacak kadar eğimli,karıyı,Cumhurbaşkanına feda edecek kadar fedakardır.

Kaçmak için üst düzey yetkililerinin pek çoğunun kendisine 2 . bir ülke pasaportu edindiği ve kaçacakları ülkelere yatırım yaptığı, bu ülkelerden ev satın aldığı Ankara kulislerinde iddia olunmaktadır...

Bu güzide partimiz makarna ve kömür dağıtım organizasyonunda oldukça başarılı olup vatandaşımızın ağzına sürdüğü balın üstüne kaymağı dayayıP 5 sene yemekedir..

Partimizin favori programı "Yemekteyiz", Favori şarkıcısı "Ebru Gündeş", Favori Parçası "Yangın Yeri",Favori dizisi "Muhteşem Yüzyıl" özel ilgi alanı ve hobisi ise "Kuklalar ve kuklacılardır"...

Neticede gidicidir Allah taksiratını affetse de bu partimizin vatandaş ve Türk adaleti affetmeyecektir...Kul hakkı vardır işin ucunda,beyt-ül mal'a uzanan eller vardır çünkü...
kendilerinin superliklerinden ya da mukemelliklerinden dolayı değil sadece muhalafetin ağır bir mal oluşundan dolayı yine iktidar olacak partidir.
Müridlerinin zamanı geldiğinde asılacağı partidir.
"AKP olmazsa herkes her şeyini kaybeder" mantığını uygulamaması gereken parti.

Korkutarak mı oy alınır? Türkiye'yi siz mi kurdunuz da siz gidince batıyoruz?
tv de zap yaparken dakika başı denk gelen yoğun reklamları olan parti. biraz daha gayret ederseler oy verenleri de de soğutmayı başaracaklar...
Oy vereceğim partidir.Oyyyyyy!