bugün

ikinci defa olan olay. ilk kez taa 8 sene evvel çikolata yüzünden tartıştık. 3 sene konuşmadık. Hala birbirimizle pek konuşmuyorduk. Bugün ciddi ciddi tekme tokat kavga ettik. Sanırım bir daha asla samimi olmayacağız. Benim senin gibi abim yok bundan sonra dedim. yok yani.
Sert bir kavga olmuş anlaşilan. Ancak abi yine abidir. Eninde sonunda siğinacağiniz kişidir.
(bkz: Böyle bir nicke sahip olandan Hayır beklemek)
ortada ciddi bir mesele yoksa ve ev ortamındaysanız tertemiz dayağınızı yiyip oturacağınız güzide olaydır. normal şartlar altında abiniz kıyamayıp yanınıza gelir tatlıya bağlanır zaten,çok büyütmeye gerek yok. olmuştur,olmaktadır ve hep olacaktır.
Hayalimdir. Hep bir abim olsa da dovsem istemisimdir. Kardes dovulmuyor. Kucucuk cocuk la kiyar miyim. Fakat abi oyle mi agzini yuzunu dagitirim. Abim olmaliymis be.
normaldir. bir kere sopayla kafasına falan vurmuştum o da benim burnumu kırmıştı. hiç bir şey olmadı 1 gün konuşmadı sonra barıştık o kadar.
hergün yaptığım şeydir en sonunda ben zararlı çıkarım ama her gün reflekslerim gelişiyor.
dayak yiyip, kenara oturmakla sonuçlanacak eylem.

Hele bir de benim abimdeki gibi beyzbol sopası benzeri bir sopası varsa, kesinlikle bulaşmayın.

Ekleme : kardeşler arasında küslük olmaz. Abidir döver de, sever de.
kardes olup kardes degilmis gibi davranan iki kisinin yapacagi olay.
Olmuyor işte. bir çikolata mevzusu yüzünden 3 sene konuşmadık. Bu sefer mezara kadar gider bu kin. Başım sıkıştığı zamanlarda gelmedi. Beklemedim zaten. Bundan sonra gelse dahi darda kalmayı tercih ederim.
küçükken çükümü ellemeye çalıştıklarında iki abimin birinin dizine kafa atmak suratiyle menisküs diğerinin de kaşını açmıştım gibi bir örnek vereceğim başlıktır. onlar bana kıyamazdı takılırdı sanki benim çüküm krom kaplı niye saklıyosam alın diyecektim ahanda.
mesafeli olursun olur biter, çikolata mevzusundann 3 yıl konuşmamak ha, 3 yıl dediğin çocuksan çocukluğu, ergensen ergenliği bitiriyor bu neyin kafası. demek ki olmuyor sizde barışmayın mk.
Duygu sömürüsüyle istediğini elde etme çabalarının iyi ya sözcükleriyle sonlandığı zaferin abiye ait olduğu kavgalar. Hele ki abinin kasları varsa.
Her karşılaşmamızda çekindiğimdir. O çenesiyle insanı çıldırtır çünkü. Şiddetini kaba kuvvetle değil konuşmalarıyla gösterir. Kalp kırar yani. Bu yüzden yanındayken konuşmamaya özen gösteririm. Bir açık yakalarsa Lafını esirgemez sağolsun, anca sinirlendirir insanı. En nihayetinde büyüğümüz deyip geçmek lazım.
en son birbirimiz ile konuşmayacak kadar şiddetli bir kavga ettiğimiz için abimle daha yapmayacağımız eylem.

kendisi abilik taslamayı çok sever. okumamış cahil biridir. bana nasihat vermeye çalışır. onu yapamazsın bunu yapamazsın diye.

en son birbirimize girecek duruma geldik. ablam araya girdi. ondan sonra ciddi bir şey konuşmuyoruz. sadece gırgır şamata. yoksa birbirimizi bir daha görmemek üzere aramızdaki muhabbet bitebilir.
Denenmemesi gerekendir. Yirsiniz zopayı benden söylemesi.
Sonra bir de abiniz gelir bi paket sigaranızı gasp eder.
Akıllı olun bir daha denemeyin diye.
Zararlı çıkarsınız.
Çakarım ağzına. Yok yok kıyamam.
Şüphesiz ki Küçük kardeşlerin en vazgeçilmez en eğlenceli aktivetisidir. abiye tekme tokat dalmak suretiyle kavga başlatılır, ilk başlarda sizi umursamaz. Hareketlerinizle iyice tahrik edersiniz ve pat! Abiden altın vuruş gelir. yanaklarınızdan süzülen yaşlarla hemen anneninizin yanına koşarsınız ve hıçkıra hıçkıra şu kelimeler dökülür ağzınızdan: "anneeeaaa abiciğim beni dövdü.."

Şimdilerde her hatırladığımızda kahkahalara boğuluyoruz, hey gidi hey. seni seviyorum abiciğim.
aşırı eğlenceli. tabi kolunu bacağını kırmazsa.. buradan sana selamlar abiciğim..
Çocukluk sporu. Yanyana sadece kavga etmek için gelirdik. Canım mı sıkıldı? Yan odada sığır var, gider çakardım bir tane, sonrası toz duman ortalık. iki iri kıyım eve verdiğimiz maddi hasar bir de ebeveyn dayağıyla son bulurdu bazen. Canım çekti, çok uzakta oturmasa gider vururdum şimdi bir tane.