bugün

(bkz: eyvah abim)
eğer kötü bi niyetiniz yoksa çok önemli olmayacak durumdur. abisinin kız arkadaşı yokmudur ki kardeşinin erkek arkadaşına bişey desin. e tabi bu biraz zihniyet meselesidir. hala kız kardeşini başka bi erkeğin yanında görmeye tahammül edemeyen abiler vardır ki bunlardan uzak durmak gerekir.
"kırık kol, patlak göz, patlamış dudak" sahibi olmayı göze almaktır. değerse ne ala da, değmezse en kısa zamanda ayrılmak için kırk takla atılmalı, bir dahaki sefere de bir kıza adını sormadan evvel abisi olup olmadığı sorulmalıdır.
dikkat köpek var tabelalı eve girmek gibidir. tehlikenin ne zaman geleceği belli olmaz. tehlike olup olmadığı da meçhuldür. sadece dikkat edilmesi gereken, zararsız bir köpek de olabilir.

abilere köpek demiyoruz tabi benzetme.
(bkz: götü sağlama almak)
Nelerini gördüm şu cihanda... Abisinden korktuğu için mesaj atmayananı, arayıp sormayayanı ve hatta abisi yüzünden aşktan kaçanı. Hiç birini anlamadım. Nereye kadar kaçılır ki aşktan.
kendinden emin ve karakterli bir insan için avantaja dönüşebilecek olan durumdur. kızın abisi kafalanarak aile içten fethedilebilir.
hele ki o abi de sizden çok büyük değilse ve de olgun biri değilse çok uğraşırsınız. bir de abisi sizi dövmeye geldiğinde karşılık vermek suretiyle abisini döverseniz dünyanın en büyük hatasını yaparsınız. dayak da yemeyin fakat dövmeyinde. sadece etkisiz hale getirmeye çalışın. dayak yerseniz karşı aile üzerindeki karizmanızda bir düşüş olabilir.aksi takdirde de çok çile çekersiniz, yüz yılın tribini yersiniz, gönül almaya çalışırken can verebilirsiniz. ayrılığa dahi varabilir bunun sonu. sizin suçunuz yoktur, abi 2 arkadaşıyla beraber kapınınız önüne sizi dövmeye gelmiş olabilir, sizin evde 10 kişi geyik yapıyor olabilme ihtimalinizi göz ardı etmiş olabilir, fakat bırakın büyüklük sizde kalsın. sakın dövmeyin...
abi:şereffffssiizzz in lan aşağıya!
x: ya olum kalk git başımı belaya sokma...
abi: hahha bela ha? sen misin lan bela in aşağıya da sitelim belanı!
x: ya sus be hadi git!
abi: orrrssspppuuu çocuğu gel lan aşağıya!
*
x: paketmi yapalım burdamı yersiniz?
abi: ya beyler biz sadece konuşmaya geldik...
x: şirketmisiniz lan siz 3 kişi konuşmaya geliyosunuz?
abi: ya kardeşim yanlış anladın, bak sende seviyomuşsun zaten cereni, ama bak üzme kardeşimi tamammı?
x: yok yok üzmeyecem gel sen hele bi şöyle!

ceren: abimi mi dövdün sen x ?
x: ya aşkım dur bi anlatayım..
ceren: ya neyi anlatıcaksın? abim benim herşeyim, babam, annem , kardeşim, herşeyimi paylaşırım ben onla!
x: ahh salak bebişim... işte paylaşmışsın herşeyi , beni zitmeye geldi abin, niye anlatıyosun özelimizi?!
insan ister istemez tırsıyo.sonuçta abi karşınıza böle çam yarması gibi bişey çıkabilir.tabi bu genelde hep filmlerden kalma bişeydir.hep filmlerde abiler çocuğu dövdüğü için böle bi korku olur.
abi olan kızın abisi size abi diyorsa pek sorun olmuyor. ne abiler gördüm anneleri benden ona sahip çıkmamı istedi..
Aslında iyi biriyseniz hiçbir sorun yaratmayacak durumdur.

Abimin, kız arkadaşının abisi çıktıklarını öğrenmiş ve kıza döverim o çocuğu demiş.

Abim de iyi birisi aslında.

(bkz: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
Kızın tribi yetmezmiş gibi bi de abisinin hanzoluğunu düşünmek zorunda kalmaktır.
benim de abim var ama ağırbaşlıdır hem de erkek arkadaşımı tanır.
hee oldum bide götün 9 ay askerden gelmesini bekledim tanışmak için. sanki çok önemli bi evrakmış gibi. iyi kurtuldum lan ben o aileden.
abisi olduğun bir kiz kardeşin varsa sorun yoktur.
hoşlaştığım kızın abisi benden küçük dota filan oynuormuş.kanka okuyorsan ward alda jungle gidek.
genelde bastırılmış duygularını ortaya çıkarmak için yaşarlar.
Düzgün bir insansanız herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Sadece günümü gün edeyim derdindekiler kendisine sorun edebilirler.