bugün

güzide dostların teselli cümlesidir. birinden hoşlanmış arz-ı hal eylemişsin. kız da "sen çok ii birisin samet. ama bizden bir nane olmaz. çok mutlu olacağını biliyorum.." demiştir. sen de yaranın sıcaklığıyla acısını hissetmediğin bu sözlerin tesirini akşam anladığında damacana kapağını dişinle açmaya çalışırsın falan.. sinirden sigarayı yersin.

tam bu noktada vefakar, cefakar, ahretlik arkadaş devreye girer ve bu cümleyi söyleyerek seni teselli eder.

o dakikadan sonra yeniden güneş açar, şirinler şirin çileği toplayıp el ele yurtlarına dönerler, teletabiler ketelerini yiyip kırlarda koşarlar.
2 erkeğin bir araya gelmesiyle sarf edilebilen cümle.
yok lan tabi,var da ben mi göremiyorum? cümlesiyle cevap verilip karşısındaki mort edilmelidir. çok gereksiz bir teselli cümlesidir.
(bkz: abim boşver o kadın sürtük)
Gerçek değil abi benim için değil. Sadece teselli etmek için. Ama bana dediklerinde tabi yok olum diyorum. Sonra var niye olmasın dediklerinde en güzel şey ; Nah var demek.
Yalandan tatmin eden cümle aslı ; 'Abi sana hiçbiri bakmaz siktir et . 'tir .
aşktan anlamayan arkadaş sözü.
Yilisik dostlarin ise kasardi abi zaten deyip ne derece munasebetsiz biri oldugunu gosterdigi bir durumdur.
Arkadaşının sevgilisine abayı yakmış olan kişinin sarf ettiği cümledir. Can yakıcıdır ve yalan bir cümledir.
ağzına vurulası insan sözü. lan bizim gönül meselesi dediğimize karı kız meselesi gibi yaklaşmayın bi yaa.
genellikle boş bir sözdür. gönüllü sevdiğinde nasıl bu lafı söyliceksin adama işlemez.
denen adama gerçekten kız olmaması gibi bir durum var, içler acısıdır.
(bkz: oğlum sana kız mı yok)
(bkz: Öğrenilmiş çaresizlik)
teselli etmek için söylenen cümle. ama hiç düşünmüyor ki bu cümle onu teselli etmez daha çok iç yakar.

ediy: (bkz: yok işte mk)
Züğürt tesellisi anca bu kadar olur. Kendini kandırma!. Kaybettiğin gibi bir kadını zor bulursun bir daha, eğer iyi biriyse.
(bkz: yok yok yok) hani nerde ?
diye tepki veren dosta bir tane çakmak istersiniz ama yapamazsınız. dosttur sonuçta.*
böyle diye diye kaldık mal gibi. yok amk işte şu an bana kız yok. sikeyim necati.
dost tesellisi.

inanmamak gerekir böle eşşek şakalarına.

sonra kendinizi tom cruise sanmanız içten bile değildir.
(bkz: bana var mı kız)

görsel
Ardından da ''Yak bir sigara be!'' denilen söz öbeği.
teselli cümlesi.

görsel
realist bakış açısıyla bakılırsa olmadığı görülecektir. yok abi kız mız yok * .
(bkz: kızım sana erkek mi yok ne güzel kızsın)