bugün

Crimson lady ve dream of suicide gibi güzel şarkıların sahibi güzel grup
bir ispanyolun "avea" deme çabası.
(bkz: ispanyolca da v harfinin b diye okunması)
grubun isminin doğru yazılışı; a.b.e.a'dır.
nokiasupersound yarışmasına green river şarkısıyla katıldılar. Crimson lady en başarılı şarkıları olmasına rağmen diğer şarkılarınıda mutlaka dinlemek gerekir.
türkiye'nin şimdiye dek çıkarmış olduğu en kaliteli grupların başında geliyor. power metal & classical rock sentezi sağlam parçaları var ve vokaller tam r.j.dio tadında. ilk olarak 2002de* odtü rock şenliğinde dinlemiştim, o zamandan beri yaptıkları tüm işler kalitelerini ortaya koyacak nitelikte. ancak suskunlar bir süredir...
gathering the sunlight, crimson lady gibi türkiye standartlarının üzerinde şarkılar yapıp da bir türlü ismini duyuramayan % 100 türk yapımı kaliteli bir grup.
yaptığı şarkılarda biraz w.a.s.p., biraz scorpion, solist de ise biraz robert smith biraz r.j.dio yu bize hissettirmiş türk gruptur. bunların yanında crimson lady gibi bir şarkıyı w.a.s.p. çıkarsaydı şu an millet çıldırıyor olurdu. açmış olduğum başlıkta dile getirdiğim gibi. bu ülke de ne yazık ki müzik yapmak çok zor. popülerite kaliteyi eziyor ne yazık ki. gönül isterdi ki gerizekalı alternatif rock yapan gruplar hiç çıkmasaydı da a.b.e.a. gibi bi kaç grup çıksaydı. ayrıca ingilizce yazılmış sözlerde anlam bütünlüğü kesinlikle çok çok iyi yakalanmış. ne diyim ilk dinleyişte sanki w.a.s.p. the idol gibi bi şarkı daha yapmış sanmıştım. dağılmaları üzücü bir sonuçtur. desteklenmiş olsalardı şu an yurt dışı turnelerine giden bir grubumuz olabilirdi.
her güzel şey gibi çabuk biten bana göre efsanevi türk metal grubudur. ilk kez dinleyenlere türk olduklarını inandırmanız uzun sürer.
2011 yılında betrayal adında bir şarkı yayınladılar. bize de acaba dedirttiler ancak sonra ses gelmedi. http://www.dailymotion.co...l-2011_music#.UNiC0jXz_VI