bugün

olmayandır.

(bkz: çok trollsün keşke silinsen)
bildiğim kadarıyla o olay öyle değildir.
abdülhamit'e devletin tüm dış borçlarını silme karşılığında filistin'i satması teklif edilmiştir fakat abdülhamit reddetmiştir. sonrasında ise yanılmıyorsam birinci dünya savaşında filistin kaybedilmiştir.
yine de detaylı araştırma yapmadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum, benim bildiğim böyleydi.
simdi sana mal derim.
sen dersin ki ben mal degilim.
(bkz: anladin sen onu)
Mal beyanı, gerizekalı sıçmığı bir laf.

Kanla alınan toprağı kanla öderim diye sepetlemiş.

Sonra ne mi oldu?
ittihatçılar adamı devirdi, filistin cuuuuuppp gavurun eline.
bakin anlamadigimiz, arastirmadigimiz, aklimizin ermedigi konularda konusmasak butun problemlerin cozulcegine inaniyorum. Zira aksi takdirde beynimiz yokmus gibi gorunuyoruz. Ben pek yapmamaya calisiyorum da forum olmasin diye. Cahil cahil konusmayin kisaca.
kaynaksız uyduruk bir iddia. "kanla alınan topraklar kanla verilir" diyen adam toprak mı satar?
tam aksine yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir olay var;
sultan abdülhamit bu toprakların elden çıkacağını kestirip buraları şahsi mülkü haline getirir,
ittihatçılar gelince sultan abdülhamit'in aldığı toprakları devlet hazinesine geri koyar.
sonra buralar elden çıkar ve türkiye'nin burada hiçbir hakkı kalmaz.
yanlıştır. doğrusu (bkz: arapların osmanlıyı para karşılığı satmasıdır)
ayrıca filistin 1.dünya savaşı sırasında osmanlının elinden çıkmıştır. osmanlı her karış kaybettiği toprak için çok fazla yas tutmuş ve bedel ödemiştir.
bu konuyla ilgili, yani oradaki topraklarla ilgili belkide en güzel kitaplardan birisi falih rıfkı'nın (bkz: zeytindağı) adlı eseridir. kitap çok kalın değildir, merak edenler için söylüyorum çokta akıcıdır. dönemin zihniyetini çok iyi yansıtır.
Yalandır, kendini bilmeyen zihinsel sorunlu batı sevdalılarımıza osmanlıyı karalamada bir sonraki aşamadır.

(bkz: troll has been found)
Böyle bir şey olmadığı aşikardır hatta Irak demir yolları yapılırken o dönemde ajanları kullanarak Avrupa'nın amacının petrol olduğunu öğrendiği için şahsi tapu yaparak gelecekte dahi korumak isteyen bir şahsiyet için iftiradır. (Bkz: Raif Karadağ-Petrol Fırtınası)
Abdülhamit zaten orayı satmadı diye theodor herzl denen boynuzlu piçin önderliğinde çıkarılan isyanla devrilmiş ve onun yerine ittihat ve Terakki p..leri gelmişti.

Hatta israil'i bu bölgede ilk tanıyan devlet Türkiye, bunun sebebi ise sağır ismet'tir.

Bugünün Abdülhamit i sayın Erdoğan'dır. Peki bugünün theodor'u kim?
Fetö mü?
CHP mi?
Yoksa başka birileri mi?