bugün

geçtiğimiz son 10 yıl içinde günde en az 1 kere kullandığım ocr programı.

7 sürümü ile başlayan birlikteliğimiz şu an 10 sürümüyle devam ediyor. kanımca 9. sürümü hem stabilliği hem de az ram işgal etmesiyle en tercih edilebilir sürümü olmakla birlikte 10 sürümünün de dil tanıma ve bir takım özelliklerindeki iyileştirmeler bir parça hantallaşmış olsa da kullanılabilir kılıyor kendisini.

ayrıca screenshot özelliğiyle ekran görüntüsünü kaydedip yukarıda sayılan über özelliklerini bu görüntü üzerinde de gerçekleştirebilme kapasitesine sahiptir.
bugün online OCT sistemi ile beni kurtarmıştır.
2 sene önce bi işim düştüğünde kullanmayı beceremediğim için çok pis sövdüğüm programdır. kullanmayı becerebilene deheştengiz şeyler vadeder, büyük dertlerden kurtarır. Ama benim gibi bozuk bilgisayar bozuk yazıcıya sahip iseniz ve saat gecenin bir yarısıysa, oturup sabaha kadar parmaklarınızla tek tek yazmanız gerekir.
Çok faydasını gördüğüm, bildiğim kadarıyla eğitim lisansının olmaması dışında öğrenci dostu bir program. En faydalı kullanımı da pdften kopyalandığı zaman wordde tuhaf hallere bürünen metinleri pdften worde doğrudan worde çevrim yaparak kökten çözmesidir.
Tarayıcıda taranan terimleri text formatına çevirmesi ise mucizevi işlevlerinin başında geliyor.
öncelikle bu başlığı açmak için çok düşündüm çünkü buradaki insanlar bu programı kullanmayı hakediyor mu diye ama sonra iyilik,iyiliktir düşüncesiyle allah rızası için açmaya karar verdim *

bu programı yapanlara varya kız olsam hepsine çatır çatur veririm o derece. programı kısaca türk işi anlatmak gerekirse: fotoğrafını çektiğin yazıları direk word dosyasına aktarıyor. PDF dönüştürmek, oluşturmak ve ayarlamak için de kullanılabilir.

teknolojik tanım:

ABBYY FineReader Professional Edition; PDF dosyalarını, taranmış resimleri, dijital fotoğrafları; optimal kesinlik ve yerleşim düzeni korunarak; tamamen düzenlenebilir ve aranabilir formatlara çeviren; akıllı bir OCR ve PDF dönüştürme programıdır.

Ödüllü FineReader serisinin bu son sürümü; bağımsız sayfaların yerine tüm dokümanı analiz eden; tam olarak; doğru metin akışına, orijinal yerleşim düzenine, stiline ve biçimlendirme özelliklerine sahip; düzenlenebilir ve biçimlendirilebilir bir dosya oluşturan; devrimsel nitelikte Uyumsal Doküman Tanıma Teknolojisi (ADRT) içerir.

Geliştirilmiş CameraOCR'ı; otomatik olarak dijital kamera resimlerini tanımlar ve önceki işlem ayarlarını değiştirme ihtiyacı olmadan, en iyi OCR sonuçlarını almak için resim bozukluklarını düzeltir. Ürün; dönüştürme işleminizi hiç olmadığı kadar kolay, hızlı ve doğru olarak yapabilmeniz için sonuçlar tarafından şekillendirilen arayüz ve çabuk görevler otomasyonu ile birlikte gelir. Ayrıca FineReader; 179 dili tanır.

rica: lütfen programı satın alınız. en azından bir teşekkür babında böyle bir hizmeti bizlere sunanlara kalleşlik yapmayalım. programı buradan satın alabilirsiniz: http://www.abbyy.com.tr/buy/

şirketin bütün ürünlerini görmek için : http://www.abbyy.com.tr/products/