bugün

league of legends'ın bugün çıkan yeni herosu, solotop ve jungle adayı. oyunda ne kadar etkili olacağını gelecek günlerde göreceğiz.
http://www.youtube.com/watch?v=0gvBGmwhOLU
league of legends'ın yeni herosu. tanıtımı yapıldığından beri merakla bekliyordum. ama yurt internetiyle güncellemeler 35487 saat sürdüğü için, iplerimi de miss fortune'a sakladığım için henüz alamayacağım. haftaya ya da ondan sonraki hafta haftalık şampiyonlar arasında olur sanıyorum o zaman bi' deneriz.
fena op. q ile teamfightta adc'ye focuslanıp 2 sn'de eritebilirsiniz. pasifi de oldukça işe yarar fightın ortasında kendini yemleyebilir. w zaten solo kasılması için büyük avantaj. caitlyn'imi rezil etti geçen oyunda.
nerf yemesi yakındır. kule dibi adam kesip öldükten sonra zalım pasifi sayesinde hiç bişi olmamış gibi tekrar doğmaktadır. böyle yüzsüzdür aatrox.
klasik riot pazarlamasıdır, op olarak çıkartırlar, millete dayarlar yok 7800 ip, yok 1400 rp bundle filan derken bir bakmışsın nerf, useless olup çıkıvermiş.
riot games çalışanları 1 aylık sigara parasını çıkartır çıkartmaz nerf yiyecek herodur. kaçarı yoktur.
late game de çöp olan herodur, yakında sustaini dusurulur. Bruiser yerine daha tanky build yapmak daha etkilidir.
late game de çöp olmayan herodur. Böyle diyen adam büyük ihtimalle 3 level falandır.

Aatrox top, solo top, mid, jungle oynayabilen bir hero. Hele hele mid de çılgın atıyor. Ama midde nasıl oynayacağınızı bilmek zorundasınız. Creep kesme işi biter bitmez jungle dalıp iki üç monster pert etmeniz halinde, ki midde karşınızda defans açısından aşırı dandik herolar var, çok çabuk kasılıp buildinizi tamamlayabilirsiniz.

Son 5-6 oyundur mid oynuyorum. Level 6 ya ulaşır ulaşmaz jungle dalıyorum, mid jungle beraber götürüyorum. Rakiplere on dakika içerisinde, eğer yatmazsanız, 3 level fark atıyorsunuz.

Minionlar üzerinde hakimiyet kurmak ve çabuk kasılmak için, aynı zamanda karşı takımı sürekli taciz edip rahat rahat kill almak için, e skilline yüklenin. E,w,q yaptıktan sonra e e r yapıyoruz. Jungle dalıyoruz zaten sonra.

item olarak dorans blade ile başlayıp blade of the ruined king ile devam ediyorum. Hemen ardına çekilen bir blood thirster ile tüm lane lerde kan kusturabilirsiniz.
Ardına bir de statik shiv çekerseniz demeyin keyfinize. Geri kalan sıralamayı infinite edge ya da 3300 lük melee only bi item vardı, unuttum şimdi, devam edin ve en son phantom dancer çekin. Üstüne çekeceğiniz bir damage+ life steal item ile zaten ölümsüzsünüz.

W skillini sürekli olarak attack damage modunda tutup karşı takıma kan kusturursunuz. Ulti açık ve bu build tam olunca oyun sizin. Düz vuruşla 4-5k gördüm kaç kere. Adc ler tek yiyor * (ulti açık olarak tabi) zira son 10 oyunda bu itemlerle 12-15 kez penta yapmışlığım var. Flash ve ingimate(yanlış olabülü) çok işe yarayacak, flash yerine q skillinizi de kullanabilirsiniz gerçi, seçim sizin.

Bi rehber mi açayım aatrola ilgili ne?
Early game de sıkça yatabilen late game de 3'e tek dalan bi arkadaşımız. Son oynayışımda 1 Atiklik çizmesi, 1 ebedi kılıç, 4 kana susamış aldım üstüne birde baron yaptık AD 650 oldu kritik 1600-1800 adamlara penta yapınca teslim oldular denemenizi öneririm.
Yeterince kasilirsa durdurulamaz hero.
Early gamede lane de kalır late game adc ye oyunu zehir eder.
Jungle-solo top-mid ve inanmayacaksiniz ama support bile gördüm. e sini gelisletip full slow yaparak adcye zehir ediyordu?, e+q güzel kombine etmişti.
bugün mid de caitlyn tarafından rezil edilen hero. Farm desen 30 daydı adamın ben 120 lere dayanmışken. Tek kill alamadı hıyar. * jax la bir başarısız gang olayı var ki orası ayrı bir komedi. Oyunu verdik gerçi de komik olan aatrox un hiç build çıkamadan oyunu bitirmesiydi. Ha dersin ki caitle midde ne işin vardı , orası çok uzun hikaye.
edit: caitlyn gibi 3-4 tane adc yi üst üste ziker.
O pasifi yok mu beni deli ediyor. Çünkü bu orospu çocuğu ölmüyor.
Aslında çok güçlü karakter. Ama son zamanlarda pek tercih edilmiyor nedense. W skilli ile hayvan gibi can yeniler.
Offtank kasılan herodur.
Hayvan gibi bir karakter olmasına karşın full tank olmadığı için pek tercih edilmez çünkü yeni metada tank solo ve tank jungle ile damage-burst veya cc sahip support tercih edilmekte.
yediği ağır nerflere dayanamayan karakter. iade rekorlarına ulaşmıştır. benim gibi üye olur olmaz master yileri annie leri iade eden sığırlarında elinde patlamıştır.
benim tarzim nedir bilmiyorum ama corki ve twisted fate favorim.
Yediği nerflerle kamyon çarpmışa dönmüş olsa bile halen candır. Halen kan kusturur. bana göre çıkılması gereken itemlar sırasıyla vahşi hydra, kanasusamış, canbiçen, ebedi kılıç, koruyucu melek ve sığınak efsunlu savaş çizmesi.

Bu build ile birçok kere nexustan maç çevirmeye katkım olmuştur.

Bir pasifi vardır ki aman tanrısı!! Buna bir de koruyucu melek ekleyince... ölümsüzsün evet.

---spoiler---
This battle, will be my masterpiece!
---spoiler---
üst koridorun bir zamanlar en güçlü şampiyonuydu. hele pasifi sayesinde çok güzel işler yapabilen bir karakterdir.