george r.r martin'in 7 romanlık a song of ice and fire serisinin beşinci kitabı.
Hikaye bir önceki roman olan A Feast for Crows'la eşzamanlı, farklı coğrafyalarda olan 18 karakterin ağzından anlatılır.
henüz sadece Hard cover formatında, tek parça basıldığı ve 1040 sayfa olduğu için okuması bilek ve göz ister.
1000 sayfalık bu kocaman kitabı aldım okudum. yalan söylemeye gerek yok. dizisi için acele edilince seri sona ermeden diziler başlayınca yavaş sakin ve kararlı yazan grrm * acele etmiş. acele de edince diğerlerinin yanında şimdilik 5nci ve son kitap olduğu için pek bir overrated kalmış. 4 kitap boyunca anlatılan şeyler için hepsi kehanetti ve kehanetler de aha oluyor bitiyor işte diye çıkınca pek bir otomatiğe bağlamış olmuş.

bir adet spoiler vereyim

--spoiler--
son 7 sayfada kış geliyor.
--spoiler--

adit: amazondan aldım, hard cover:
http://www.amazon.com/Dan...ords=a+dance+with+dragons
bi çevrileydi de okuyaydık artık dediğimdir.
çevrilmesi beklenendir. bu kadar mı uzun sürer ya. ingilizceyi tamamiyle öğrenip kitabı bitirdiğim zaman çevrilir artık.

sibel alaş sibel alaş duy sesimizi
bu gelen k*e*k*a*'nın ayak sesleri.
aylardır beklediğim kitaptır. nihayetinde az önce 5 temmuzda raflardaki yerini alacağını öğrendiğimde sevinçten kalkıp samba yapmama neden olmuştur *. fiyatı da 32.5 tl imiş.
https://twitter.com/epsilonyayinevi
cuma günü sipariş verdiğim fakat henüz temin bile edilemeyen kitaptır. amk.
George abimiz 5 kitapta konuyu dağıttı da 2 kitapta nası toplar bilinmez. Dany gelip tahta geçse çok beklenen olcak hortlayan yeğeni geçse cok yalapşap olcak başkası geçse de çüşiniz. Bu ne yea
bu kitapla beraber benim gözümde kılıçların fırtınası hala zirvedeki yerini korumakla beraber bu kitabın ağır eleştirilere maruz kalmasını onaylamıyorum. ejderhalarla dans kısmının en önemli karakterleri olan(bana göre) jon snow ve daenerys karakterleri bölümlerini gayet tatmin edici buldum. daenerys bölümlerini çok sıkıcı bulan okuyucular olmuş. yada daenarys ın ''ben küçük bir kızım bık bık bık bık... diye devam eden cümleleri dolayısıyla kendisini aptal küçük kız olarak addedenler olmuş ama ben böyle düşünmüyorum kendisinin gayet zeki biri olduğunu ve biraz saf dil yaptığını düşünüyorum. bana göre daenerys ın tek eksisi fazla merhametli olması ve bu yüzden kendi davasını sürekli ertelemesi. ayrıca yırtık dondan fırlar gibi fırlayan taht taliplisi daenerys ın yeğeni beni pek rahatsız etmedi açıkçası. hatta bu durumu önceden spolier almamış olsaydım çok şaşıracağım bir durum olacaktı. tyrion karakterinin yolculuğu ve başına gelenler süprizlerle doluydu ve yine kitapta okuduğum ve en çok eylendiğim ve çoğu kez güldüğüm kısımlar oldu. tyrion gerçekten çözüm üretme yeteneğiyle dehasını defalarca ortaya koydu yine bu kitapta. kitap ve seriyle ilgili yine düşüncelerim ve teorilerim var ama kendime saklamayı tercih ediyorum umarım son kitabı 2 3 yıldan daha uzun bir süre beklemeyiz yada saçmasapan bişey olup serinin son kitabını okuduğumuzla kalmayız bu kitapla beraber.