bugün

9 milyar bütçe açığını kapatmak için fakir fukaranın elini cebine sokup kıçına parmak atan hükümetin imf'ye 5 milyar cep harçlığı veriyoruz diye hava atmasıdır. ufak atın da şakirtler de yesin.
haaa! bir de fakirden aldığın parayla suriye'nin açlarını beslemeyin yazıktır,ayıptır.
arakana trilyonlarca yardım yaptığını iddia edip, bütçede açık var demek ayrıca şaşırtmıştır.
bütçe açığını helal olmayan içki parasıyla kapatmak ise ayrıca şaşırtmıştır.
(bkz: hadi şakirtler bunu da açıklayın)
'fındık kadar ... olacağına badem kadar bıyığın olsun' mantığındaki durum.
arakan a insanlar yardım etti, devlet değil. etse de kızılay etmiştir.
saçma muhalefetinize bu zavallı insanları alet etmeyin bari.

bütçe açığı niye olur? planlanandan fazla harcandığı ve/veya planlanandan eksik gelir kaydedildiği için olur. imf ye para vermekle övünmek ne kadar saçmaysa bu yüzden muhalefet yapmak da bir o kadar saçmadır. imf bir fondur. yani banka gibi bir şey. zaten lazım oldu mu da sen o fondan para istersin.
savunucularının, 90 yıllık Türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca asla kapanmayan bütçe açığını ölü insanlara tercih ettiği düşünce. günde yarım saat cnbc-e herkese lazım.
edit: devlet yönetirken fakirin fukarının (ki bu durumda batı oluyor) acısını düşünmek gerçekten çok mantıklı.
elmayla armutları karıştırmaktır.

bütçe açığını aylık gelirle örnekliyelim. yani harcaman gelirinden hep fazla. diğerleri ise servet haraketleridir.

şimdi cari acığı veren bu millet ise eğer ne yaparsın, doğrusu nedir? öncelikle lüks tüketimini kısmaya bakarsın. iphone vergi koymak değil mi? dikkat edersen son zamlar da bu yönde. benzin içen fakir mi olur lan? atırmayın şimdi benim iktisatcı tepemi
imf'ye borç verilmemiştir. Üye devletlerin belli bir ödeme yapması gerektiğinden yapılan ödemedir. birilerinin borç verdik diyerekten siyasal sloganı olmuştur.
halkı kandırmak için uydurulmuş palavralardır.kimseye harçlık veremediğimiz gibi bütçe açığımızı kapatmak için zam üstüne zam yapıyoruz.ama inandıracakları koyun çok olduğundan istediklerini sallıyorlar.
güncel Önemli Başlıklar