bugün

geçen sezonun lig şampiyonu galatasaray liv hospital ile

kupa şampiyonu fenerbahçe ülker'in

2013 süper kupa finali.
obradavıc reyızın farkını gostermeyı bekledıgımız basketbol maçı.

edit: bu daha baslangıc....
salonun en güzel yerinden fenerbahçe tarafında izleyeceğim maç. üzirimde mavi bir mont olacak. olay çıkarmayı düşünüyorum ayrıca.
olaylar olaylar olacaktır.

karşılıklı basketlerle üst olur.
oldukça heyecanlı geçen kaliteli bir maçtır. emir - bogdanovic ikilisi hep fenerbahçe'de kalsa ya, hiç yaşlanmasa..

edit: şaka maka maçta ankle breaker, alley oop falan oluyor imkanınız varsa kaçırmayın maçı.
hangi kanal veriyor bilinmeyen maç.

edit: paylaşmak herşeyi...
into the wild.
seviyorum sözlüğümüzü.
ilk yarısı 37-33 gs üstünlüğü ile biten karşılaşma.
kazanınca çok iyi ve hazır bir takım olmayacağız. yenilirsek de karalar bağlanacak durumumuz olmayacak. biliyorum ki obradovic oldukça bu takımı arzulanan yere getirecektir.

özellikle de maçlarda düşünmeden, tereddüt etmeden gençleri sahaya sürmesi bana yeter.

maç detayı: Tam geri dönüş yapıp öne geçtik derken ilk yarının sonlarında 15-6'lık seri yemişiz. 33-37 geride kapadık devreyi. iyi organize olamadık maalesef ve Obradovic çıldırdı kenarda.

Çok kötü üçlük atmışız 9/1 isabet kaydetmişiz, buna karşılık Galatasaray'ın 17/7 isabeti var.
ilk iki çeyreği yenilmez armada'nın önde kapattığı maç. Darısı diğer çeyreklere.
alt bitmiştir.
62-64 fenerbahçe galibiyeti ile tamamlanan maç.
fenerbahçe kazanmıştır.

ancak son dakika da iki tane turnike var.

amatör de böyle boş bırakılmaz adam.
5. cumhurbaşkanlığı kupamız hayırlı olsun. Emir Preldzic harika bir son çeyrek çıkardı. tebrikler.
maçla ilgili söylenecek birkaç cümle de

- fenerbahçe'ye acilen bi combo guard lazım.

- Dünya üzerinde Emir kadar dengesiz başka bir oyuncu yoktur. son çeyrek inanılmaz oynadı. kupayı getirdi.

- murat murathanoğlu, Fb nin her basketinde ağlamaklı oluyor nerdeyse. taraf tutabilirsin elbette ama bu kadar da yanlı maç anlatılmaz arkadaş. formanı giy de gel maçlara. şimdi bir daha digiturk'u arayacak ve tekrar şikayet edeceğim murat murathanoğlu'nu ve yanındaki fosili.
o malum soruyu neden kimsenin sormadığını anlamadığım maçtır.

(bkz: koyduk mu)
hazırlık maçıdır. benim için öyledir. kupa olsa da olur olmasa da. ama koymuşuz o ayrı. hayırlı olsun.
Şaşırdık mı? Tabiki de hayır!
fenerbahçemiz kazanmıştır.
üçüncü çeyreğin sonuna doğru galatasaray lh'nin farkı 9 sayıya kadar çıkardığı ama fenerbahçe'nin 10-0 lik seriyle öne geçtiği son iki dakikaya kadar üstünlüğün birer sayılık farklarla el değiştirdiği maç. son iki dakikada fenerbahçe ülker dananın kuyruğunu koparmaya yönelik olarak farkı bir defa 4 sayıya bundan sonra eşitliğin tekrar sağlanması üzerine bir defa da 3 sayıya çıkardı. bunda da eşitlik sağlanınca sokarım heyecanına diyen emir preldziç takımının, koçunun ve kendisinin winner özelliğini sahaya yansıttı. inşallah efsane olacak kadronun ilk kupası da işte böyle kazanıldı.*
zevkten 4 köşe eden maçtır. Emir'i neden bu kadar sevdiğimizi bir kere daha göstermiştir ve yine söylüyoruz obradovic'in askerleriyiz.
fenerbahçe'nin hoplattığı maç. hahahahahha bu daha başlangıç. evet.
canlı izlediğim maç. yaşar doğu spor salonu gerçekten çok güzel olmuş ve samsun a yakışmış. maçtan notlar:

-maç içinde ölümden korkmayan bir abi trabzonspor bayrağı açarak cesaret mevhumunda tavan yaptı.
-basketbol seyircisi seviyesi kesinlikle yoktu. samsunun it çakal kesimi kale arkalarından birbirleriyle küfürleşti.
-obradoviç bir pozisyon sonrası deyim yerindeyse melih mahmutoğlu nun ağzına sıçtı.
-mirsad türkcan taraftarın sevgilisi oldu.
-zevkli mücadele oldu.
-emir preldzic taraftarı ateşleri.
-arroyo büyük oyuncu olduğunu ispatladı.
Samsun'a güzel şeyler kattığını düşündüğüm organizasyon.
Kazanan spor olmalı.
maçın bir bölümünde fenerbahçe, galatasaray olarak değilde istanbul united olarak taraftarların coşmasını beklerdik. yinede son derece çekişmeli ve heyecanlı bir maç.
kenan yaşına rağmen çok iyi ve sorumluluk alan biri. sadece bazı hareketleri abartı. fazla nba izlemekten sanırım.
onun dışında fener aynı fener.

galatasaray da ise erzec mi ne işte öyle bir oyuncu var. keşke olmasaydı. domercant hiç hazır değil.
gökselin de ise ömer onan ı gördüm. sadece farkı gökselin ömer e nazaran sayı atamıyor.

bu maçı fenerbahçe almamış galatasaray hediye etmiştir. bu açık. savunma ise aynı derecede savunma yapıldı(64-62) ama basit top kayıplarında galatasaray maalesef zirve yaptı izlediğim kadarıyla. boş atışlar gereksiz zorlamalar.

bu bir daha tekrarlanmaz.

obra da lig sonunu göremez. bu kadroya dayanamaz bence. çeker gider.
makkaleb 18'lik kenan'ın yedeği olursa şaşırmayın dedirtmiş maçtır...