bugün

Türkiye cumhuriyetinin 81 tane ili var, her ilin içinde fakirlikten kırılan o kadar insan varken, istanbulda bile aç ve açıkta insan sayısı almış başını gitmişken,kendi memleketindeki parasız pulsuz akşam sofrada kuru ekmek yiyen işsiz güçsüz o kadar insan varken, ta halepe yardımlar yağması hamasettir, tabiki halepe de yardım yapılacak, tabi ki orada kanayan yaraya derman olunacak ama ilk önce kendi derdin içerideki insan ya onlar ne olacak ?
evde ekmek yokken, camii ye yardım yapmak günahtır sözü açıklar bur durumu.
hadi istanbul sultangazi, dudullu, alemdağ , eyüpteki ekmeği olmayan insanlar için para toplayalım desen ortaya çıkmayacak insanların, halep için göstermelik yardımları biraz eğreti duruyor.
ben beşir derneği gönüllüsüyüm
50 000 nufuslu ilçede yaşıyorum
dernek aracılığıyla 600 civarında aileye yardım yapıyoruz
bunların içinde çok azı hemşerimiz
geneli bayburtlu,ağrı'lı,van'lı ve suriye'li aileler
zengin ve fakir arasında köprü oluyoruz
ramazan'da gıda yardımı,kurban'da et yardımı giyecek yardımı yapıyoruz
hastası olanlara cenazesi olanlara okuyan çocuğu olanlara yardım ediyoruz
çoğu üniversiteli ve eski bonzai ve esrar içen gençlerden oluşan gönüllülerimiz var
bunlar yardımları akşamdan sonra insanlar rencide olmasın diye evlerine bırakıyorlar
önce bilin sonra konuşun
,dilenciye 25 krş vermeyenler burada ahkam keser olmuş.
biz mazluma garibana yardım ederiz
bizim inancımız bize bunu emreder
ayırımda yapmayız
birileri gibi düşene sevinmez bir tekmede biz vurmayız
ve bilirizki
düşmez kalkmaz bir allah'tır.
Bu islami yardım kuruluşlarında çalışanların maaşları ne kadar ve bu maaşı kim ödüyor ?

Hepsi çok şık, son model cep telefonlar fora, bakımlı, marka giyiniyorlar... para gırla bunlarda.. ne iş ?

Vatandaş uyan ! Sömürülme !
Halep'in Türkiye sınırları içerisinde olmaması orasına yardım yapılmayacağı anlamına gelmez bu bir.
Düşene bir de sen tekme vur hükmü bizde yoktur bu iki.
istanbul'daki saldırıda sadece sen üzülmedin hepimiz üzüldük her patlama da her yangında her doğal afette üzülüyoruz elimizden bir şey gelebilirse yapıyoruz gelemiyorsa da manevi olarak destek çıkıyoruz Van Depreminde Bolu Depreminde Marmara Depremin de maddi manevi destek olduk ( Lafı olunmaz ama ) istanbul Şehitlerine de manevi destek oluyoruz elimizden bu geliyor bu üç.
Mazlumların bedduasının duasından daha keskin olduğunu biliyoruz bu dört.

Sen yapma lan teres bu beş.
Bi değişik versiyonu da kurban bayramında ortadoğudaki fakir halk için kurban bağışı toplamak, oralarda kurban kesmek. Adam kendi memleketindeki fakiri, açı umursamaz, bi parça et istedi diye arkasından kovalar, ortadoğuda kurban kesicez bağış dediklerinde "aa onlar bizim din kardeşimiz hemen yapalım" der. Abicim tamam onlara da yazık tabi ki onlar da et yemeli onlara da yardım edilmeli ama sen önce kendi insanına yedirsene. O senin din kardeşin değil mi? Türkiye'de etin ne olduğunu bilmeyen adamlar için niye kimse kurban kesip dağıtmıyor? Niye kendi insanın soğuktan donarken, yiyecek ekmeği yokken yardımlar başka yerlere gidiyor?