bugün

bir gece ansızın gelebiliriz! şeklinde devam eden slogandır.
Gelin buyrun bi çayimizi için diyebilir musullular kerkukluler.
nicki görene kadar makul gelen haykırış.
tam tersi şekilde de cereyan edebilir. ortalık karışık.

81 düzce 80 osmaniye 79 kilis

(bkz: şah fırat operasyonu)
Yavaş gel !!!!
IT herif toprak hayali kuracağına git önce ordaki Türkmen kardeşine yardım et..

Ha bu arada Musul da işid var kesmesin götünüzü sonra..

Harbi musuldan Konsolosluk dahil tüm mercileri ile firar eden hangi devket di ?
Düzce başkentimiydi acaba o ülkenin ?
Özellikle Milliyetçi,Osmanlıcı gibi akımlar tarafından zaman zaman Misak-ı Milli'ye atıf yapılarak,Kerkük ve Musul'un bize ait olduğunu belli eden ya da terör örgütü PKK ya atfen yazılan çizilen slogandır.
Hiç anlamadığım ise bu ülkeyi kurtaran ve rejimi kuran Atatürk'ün doğum yeri selanik 84 plaka ile yerini almamıştır burda.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
Askerde safak saymayi kolaylastiracak eylem olacaktir.zira plakalara dustuysen askerlik bitmis demektir.
bugün birdaha düşündürmüştür.
bitmiş bir parti başkanının açıklaması. baktı işler kötü şova başladı iyice, tabi arkadan akp liler de veriyor gazı gitsin.
ulu reis recep tayyip erdoğan önderliğinde en yakın zamanda olacak gelişmelerden biridir. net..
84 beylikdüzü.
Son günlerde çalınan savaş tamtamlarının gürültüsü içinde türkiye... birileri kuzey ıraktan "gel gel" yapıyor kucağa düşmemiz için bende takip ediyorum haliyle ne olacak sonu merak ediyorum...

Hemen herkes "bedeli neyse ödemeye hazırız" diyor. Kiminin kanı kaynadığı için, kimisi "milliyetçilik" adı altında faşistliğini ortaya koymak için.

Futbolda denemeyi pek sevdiğimiz "doldur boşalt" yöntemi gibi, bunun da bir "Irak'a gir, vur, çık" işi olduğunu sanıyorlar.

Uzun soluklu bir serüvene gerçekten hazır mı acaba türkiye?

Arabanızın deposunu bin liraya dolduracağınız bir serüvene?

Doların beş lira, euronun on lira olduğu, Migros'ta hiçbir ithal tüketim malını bulamayacağınız, Amasya'nın elmasına, Anamur'un muzuna kalacağınız bir Türkiye'ye hazırlığınız gerçekten tamam mı? (işin kötüsü, o durumda Diyarbakır'dan karpuz da gelmeyebilir.)

Karaborsa yapmayacaksınız ama, söz mü? istifçilik de yapmayacaksınız, tezgah altından mal satmayacaksınız!

Televizyon orospularına para yedirmeyeceğinizi garanti ediyorsanız, ben varım.

Çünkü, misliyle artarak gelecek olan şehit tabutlarının hiçbirinin içinde, bodrum ve çeşme gecelerini kasıp kavuran zengin piçleri olmayacak.

Gene köylü çocuklarıdır ölecek olanlar... Aç kalacak olan da işçi ve memur. Sokaklarda sürünecek olanlar, emekliler.

Var mıdır aranızda güneydoğu cephesine gönüllü gidecek, yok canım, vuruşmaya değil, geri hizmette çalışmaya?

"Hayatını küçültmek" deyimiyle küçümsenip geçilen o darlığa gerçekten düşünce yaygarayı basmayacaksınız, söz mü?

Örneğin ücretiniz yarıya inince şarlamayacaksınız, okey?

Var mısınız her evden iki kat don fanila, çorap vermeye? (Kağnıyla mermi taşıtmazlar, korkmayın, o eskidendi.)

"Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda zaten mevcuttur" demiş devlet bahçeli ayrıca, demek ki uçak, helikopter, tank, top gerekmiyor...

Ama sıkıntıya girmek şart. Kaçınılmaz.

Kaçmayacaksınız, kaytarmayacaksınız. Yemiyorsa, bedeli her neyse ödemeye hazırız diye efelenmeyiniz. Köstek değilseniz, boşa kösteklenmeyiniz.

Çünkü o bedeli kendiniz ödemeyecek, gene başkalarına ödeteceksiniz... Bugüne kadar öyle olmamış mıydı sayın(!) devlet bahçeli?
84 fethiye.