bugün

Gördünüz mü bilmiyorum. Zabıta gelip 80 yaşındaki amcanın sattığı ıhlamurlara el koyuyor. Adamcağız sinir krizi geçiriyor "onlar benim çocuklarımın rızkıydı" diyerek ağlıyor. Hani ne desem, ne yorum yapsam bilemiyorum. Bunun adını canilik koysan olmaz bunun adını kötülük koysam olmaz. Bu bambaşka bir şey dostlarım, bambaşka..
https://m.uludagsozluk.com/e/37545484/
memur görevini yapsın lafımız yok da, biraz da vicdan be birader. insanı insan yapan değerleri de hatırlayın biraz.

edit: videoyu şimdi izledim, be orospu evlatları değer miydi o zavallıyı ağlattığınıza. görevinizi mükemmel şekilde yapmanın rahatlığıyla güzel güzel uyuyun şimdi. ama unutmuşum yatacak yeriniz yok ki.
Amina koduklarim 80 yasinda ki adamin rizkiyla oynamis lan bu adamdan gelecek vergiye kaldiysa bu ülke yikilsin daha iyi.
Sen git para babalarindan vergi al.
Şimdi gördüm gecemi mahvetmeye yetti ne istersin lan köşede üç kuruş kazanmaya çalışan adamdan,çalmıyor dilenmiyor torba tutmuyor lan h üç kuruş emekli maaşı ile geçinemiyor ki bakmakla yükümlü ailesi var ki yapıyor adam yoksa oda akranları gibi cami avlusunda çay namaz ile bağ bahçede gölgelenerek ölümü beklerdi bu nasıl vicdansızlıktır
Emeği geçen herkes bir lokma ekmeğe muhtaç kalsın ki anlasın çaresizlik nedir.
Eşitlikçi zabıtadır. işini yapmaktadır. Adaletin eşitlikten daha üstün olduğunu bir kez daha gördüm.

80 yaşında geçimini sağlamaya çalışan, muhtemelen emekli maaşı ile geçinemeyen ek gelir arayan bir amcaya biraz saygı be. hiçbir neden bunu haklı çıkarmaz. hükümet emeğin karşılığını vermiyor, biraz daha emekle ek gelir arayanı da engelliyor. 65 yaşına kadar yetersiz maaşlarla çalışıp hayatının ikinci baharında yine yetersiz bir maaşla yaşamaya zorlanıyorum bu eziyetlere maruz kalmak da gerçekten hoş bir durum değil. suriyeliler cadde boyu dilenci standı açınca dön kördöşömöz ayağına yatıp 80 yaşındaki amcayı bu hale düşürenler utansın.

Edit: eksileyenler zabıta.
Zenginin daha çok büyümesi için fakirden topladığı vergiyi ona hibe ederken ;yoksulun helal kazanmasına zenginin kârına ortak oluyor diye engel olan bir sistemle karşı karşıyayız. Bu sistemi devam ettirmek dindarlığıyla ön planda olan hükümete hiç yakışmıyor.
adaletini sikeyim dünya. güvenparktaki milyarlık dilencilere hiç bir sik yapamayan en fazla 105 lira para cezası kesen zabıta arkadaşların çükleri anca garibana güçsüzlere yeter zaten.
zabıtaya sövenler olmuş ama olaya bir de şu taraftan bakalım.

zabıtaya seyyar satıcı gördüğün zaman, malına el koyacaksın, şu kadar para cezası keseceksin deniliyor. görevini yapması karşılığında da belli bir maaş veriliyor.

80 yaşında bir amcanın malına el koymasını vicdanım onaylamasa da, yaşlı diye birileri kayrıldığında bu sefer 20-25 yaşındaki seyyar satıcı; "benim günahım yaşlı olmamak mı?" diye soracak. sormazsa öküzdür ve sorduğu zaman da sonuna kadar haklıdır. amca gibi, bu adamın da akşam ekmek götürmesi gereken bir ailesi vardır illa ki.

sonuç olarak, "oç zabıta amcanın malına niye el koyuyon aq" diye sövmektense; 80 yaşında, emekliliğinin tadını çıkarması gereken amcayı çalıştıran sisteme sövmek daha doğru.
beşiktaşta hakan cafe'nin önündeki orospu çocuğu hala midye satıyor. güçleri ihtiyarlara yetiyor galiba.
vicdanini siktigimin zabitalaridir. halbuki ceplerine 3-5 bir sey koysan, birak ihlamuru karilarini bile sattirirlar tezgahta. onursuzlar.
işini yaptigini sanan dinginler o yaşli amcayi üzmeyin bu ülkede üniforma giydin mi kendini kral sanan dinginler sizi.
o amca da, o zabıta da akabeye ou veriyor sonuçta.

normal bir durum.
insanlıktan çıkmış belediye çalışanlarıdır.
Açacağınız başlığın Direk cinsel çağrışım yapıyor...
hersey bozuk amk... hanigisnden dem vuracan ki.
duzen bozuk, insanlar bozuk, vicdan bozuk...
butun tablo komple bozuk... uyumsuz... çirkin.

videoyu izlemedim sinirlerim ziplamasin diye, sonra butun bir gunu mutsuz geciyor insanin.
ama yine de,
oncelikle amcayi bu yasta calismaya zorlayan sistemi,
amcanin sattigi uc kurusluk ihlamura el koyan zabitayinin vicdanini,
ve zabitayi bunu yapmak durumunda birakan sistemi de
kisacasi boyle isin, boyle duzenin ta amina koyayim!!! taaa ammina koyayim!
Yazıklar olsun böyle düzene. Kimi oluk oluk parayı götürür kimininde böyle köşe başında kazandığı iki kuruşa göz dikilir. O adamın kazandığı para zaten ne ki birde sen adamın ekmeğiyle oynayıp kalbini kırıyorsun. Yazık gerçekten.
içimi hüzün ve öfkeyle dolduran haber.
yaşlı amcanın çocuk gibi ağlaması gözlerimin önünden gitmiyor. zabıtalarında gücü ancak bu insanlara yetiyor. dilenciler ortalıkta cirit atarken gözleri ancak bu olayda olduğu gibi ekmek peşinde koşan insanları görüyor.
80 yaşındaki amcanın kaç yaşındaki çocuklarının rızkı ben onu tam anlayamadım..