bugün

80 yaşında ki bir kadın huzurevi yerine genelevde kalıyorsa böyle sosyal devlet anlayışının ta anasını sikeyim...
yapacak birşey yok bu insanların durumunu yetkililerin bilmesi gerek ama çıkarsız işlerle pek ilgilenmez büyükler.
işte şahane " sosyal devlet" olma sorumluluğunun yerle yeksan durumu.
80 yaşında bir kadın, 5 tl uğruna genelevdeyse, lanet olsun hepimize!!!
Batsın bu dünya!
5 tl yardımı yapıp dokunmadan çıkmak daha hayırlıdır.
her böyle diyene inanmamak lazım bende devleti savunduğum için değil ama bu kadarda korumasız bırakmıyor kadın kendi bulamamış ya da zaten ortalık karışık diyerek devleti suçluyor. yani kendini aklama çalışması olabilir. istese o miktarı her türlü çıkarırdı bahsettiği para kazanılamayacak gibi bir para değil.
Allahim kinamiyorum ama tovbe yarabbim yok yazamicam asil dusundugum entryi.
Yani 80 yasinda..

Neyse o kadar yasli olmasada yasli kadinlarin cogunun o sartlarda calistigi gercegi olan sektor.
valilik araştırma yapmış, bu olayı tespit etmiş, kadın hala çalışmaya devam ediyor ve bu durum valilik tarafından kabullenilmiş ise yuh , o kadıncağız oradan kurtarılmamışsa çüş, devlet eli uzatılıp maaş bağlanmadıysa oha. vur abalıya öyle mi? bir zamanlar genelevlerin durumu tartışılırdı ve kapansın diyenlerle kapanmasın diyenler ikiye bölünmüştü, tam o sırada kapanmasın diyenler için metin akpınar ilginç bir cümle söylemişti;"yahu bu ülkede millet kerhaneci olmuş".
hey gidi benim canım türkiyem türkiyem cinnetim.
ya ben anlamıyorum. valilik yapıyor bu "anket" çalışmasını. okurken sonuna biran önce geleyim de en azından o yaşlı kadın için ne yapılmış göreyim dedim, sonuç sadece yüzdeler,veriler. ne olacak o kadın ? çıldırmamak elde değil.
Bu ülkede yaşayanın ölene dek sikileceğini kanıtlamıştır. Tam bir srpski film. Bravo türkiye.
Bir insan o yaştaki biriyle, üste para alsa birlikte olmayacakken bana hiç de inandırıcı gelmeyen durumdur.. 80 diyor ulan, seks yapılacak hal mi vardır ninede?! Küt diye gider de anlamazsın.. Velhasıl, düpedüz asparagastır. Yemezler izmir!
iş hukukuna aykırıdır dava açarsa yüklü miktarda tazminat alabilir.
Ne var bunda canım allah allah. Gss prim borcu olsa daha mı iyi yani? Dövlete yük olmayacak kimse çalışacak ölene kadar mesai mezarda bitiyor! Öyle bedava ekmek yok.
(bkz: sosyal devlet nedir)
Bu tablonun iki mutabı var; birincisi laik kemalistlerin düşmüş olup çıkamadığı bok çukuru. Diğeri bu çukurdan çıkmak için insanlara yol gösteremeyen cupbelı ahmet ve şeyh efendisi.

Nasıl çıkacak ahmet bey bu pislikten bu insanlar, düşme sebepleri de para, kalma sebepleri de. Ulan yavşak! Allah ın isimlerini bolbol arka arkaya papağan gibi tekrar ettirip insanların beyinlerini, dımaglarını uyusturacagınıza ıslamda gelir dağılımı adaletini ortaya koyup; islam olsaydı kimse para için kerhaneye düşüp orda kalmazdı desene. Şerefsiz işte din böyle yerde çözüm üretir.
O kadar muhtaçsa evlere temizliğe de gidebilirdi veya hastalara, temel ihtiyaçlarını gideremeyen insanlara bakabilirdi, dilenebilirdi. Tabi ki bunlar kötü şeyler bunları yapması da çok kötü. Ama genelevde çalışmanın kendi tercihi olduğunu düşünüyorum. Ülkenin bir diğer kısmı da ''herkes audi kullanırken ben passat mı çekeceğim yanlarına?'' diye ağlamakla meşgul.
80 yaşında kadınla birlikte olmak nedir ya?
ölücü müsünüz amk?
ayıp lan.
Haberi baştan sona okumak çok zor. Okuyunca da böyle bir dünyada yaşamak zul geliyor insana.
--spoiler--
Sosyal devletlik nerde diyenlere güldüğüm başlıktır.

Adam genelevden çıkmaz gelir buraya fahişeleri savunur aman yapmayın etmeyin nerde bu devlet hani sosyal devlettik böyle devletin ben ta...

Gibi saçma sapan yapmacık entryleri gördüğüm başlıktır.

--spoiler--

Ulan ne piçsiniz amk.

şu durumu savunan herkes hergun kerhane kapısı aşındırıyor da burda duyar kasıyor sanıyorsunuz ya, sizin de ölünüzü sikeyim...

insanları savunamaz, arkalarında duramaz olmuşuz, vay be..
Bu ülkede parasız ya da fakir insanların ne kadar zor şartlarda yaşıyor olması dolayısıyla ne kadar sahipsiz olduklarını gösteren en dip trajedi.
itilmiş ahlâksızlık ve ruhsal bozukluk diz boyu.

Eskinin Kadınca dergilerinde vardı böyle bir röportaj, yaşlı kadınlarla ya da sakat yaşlı kadınlarda ilişki kuran varoş ya da sapkın gençleri, adamları anlatıyordu. Fotoğrafları görünce korkuyordu insan.
Demek o gündür bu gündür kimse olayı s.klememiş trajedi devam etmiştir.

Fetö soysuzuna ne paralar aktı di mi bu ülkeden en cahilinden en okumuşuna kadar?

Halâ utanmıyor muyuz, halâ komşumuz açken uyumaya utanmıyor muyuz haa!?

Bu ülkede bu kadın bu şekilde yaşıyorsa biz utanç toplumuyuz, istediğiniz kadar reddedin be!

Nerde, nerde bu ülkenin paraları? Dünyanın en büyük üçüncü airportunda mı, yoksa, beton şakir puştunda mı?

600 binden başlayan fiyatlarla satışa çıkardığınız 1+1 lâz müteahhit inşaatlarınızı s.kim, arsalara, ağaçlara bişiy olmasın.

Tuuuuhh haysiyetsizler! Si.medik ne yaşlı, ne de çocuk bıraktınız şerrefsizler!
içler acısı şartlardan sadece birinin söylendiği durumdur.
Zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu sosyal devlet(!) anlayışı yine gözler önündedir.
Bir hatırlayalım
-devlet can güvenliğinden sorumludur; asker, polis bunlar için vardır
Ama insanlar can güvenliği, tecavüz ve şiddet yüzünden evlerinden kaçıp başka bir batağa düşmüş.
-gelir dağılımı eşitliği olmalıdır.
Ama teyzem 80 inde aldığı(varsa tabi) yetmiyor ve yakışmayan durumların içinde buluyor kendini.
-çocukları korur kollar.
8 yaşında ilk cinsel deneyimini yaßıyor, yaşları büyütülüyor.

Evet ya harika bir sosyal devlet.
Ben yanlış anlamışım.
dünyanın çivisi çıktı dedirten kadındır.
(bkz: akp döneminde olmuştur)
izmir de yaşanmasina şaşırmayın tayfa cok tatlı.
Yalandir ya simit satsa yevmiyesi 100e gelir.hem bu kariya kim sey edecek tobe tobe.
cay toplasa daha cok kazanir.