bugün

"onu bunu boş ver de bana bi gofret al." şeklinde bir karşılık alınabilir.
sen istedin kadar ona allah yok ilah yok desende o elbet mantıklı düşündüğünde ve araştırdığında doğru yolu seçecektir.
http://www.youtube.com/watch?v=ljWgWIEBPCQ
+hiişş yeğenim, allah yok, din yalan.
-kürt çağası mı kandırıyon dayı sen?

+hişş ollum valla din felan uydurma lan essah diyom bah.
-fındık kadar beyninle beni mi yemeye çalışyon, lades mi oynuyoruz pezevenk.

+allah var, peygamberim sensin hz. velet.
-bi s..tir git amk imansızı!
erken yaşta hidayete kavuşacak çocuktur.
Çocuklar genellikle tanrıyı bir kalıba koyarlar. Mesela ben, tanrıyı kavanozlardan yapılmış olarak hayal ederdim. Çocuğa allah yok din yalan derseniz eğer onun için hiçbir şey ifade etmez.
Ne diyelim, çocuğu tanrıyla tanıştıran utansın.
(bkz: allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı)
allah var din gerçek demekle aynı mantıksızlıktadır. en nihayetinde 8 yaşındaki çocuk ne anlasın dinden imandan?
allah birdir diyerek çocuğun beyninin etrafını küçük yaşta duvarlarla örmeye yeğlenebilecek davranıştır. zira boş beynin etrafını duvarlarla örmek, var olan duvarları yıkmaktan daha kolay olacaktır.
din ve irade özgürlüğünün olmadığını oğluna bağıra bağıra haykıran ailedir. o çocuk ilerde ateist de olabilir müslüman da. daha sekiz yaşındayken bana bu söylense ne diyor bu der geçerim. hele ki öyle bir ailede.. hiç bir şey anlamam. ilerde kendi yolunu kendisi bulur.
- o camı sen kırdın dimi?
+ kırmadım.
- yemin et lan o zaman, allah çarpsın de.
karşı komşu: (allah yok din yalan yavrum söyle bir şey olmaz)
+ allah çarpsın ben kırmadım.

bunu söylerken de çarpılıcam diye gözlerimi kapatmıştım. sonra yavaşça açıp sağa sola bakıp çarpılmayı bekledim.

bir köşeye çekilip; bak allahım eğer varsan ne olur şuan bir şey olsun, kafama falan bir şey düşürsen de olur hadi bekliyorum deyip artistlik yaptım. düşmeyince de iyi tamam o zaman deyip sürekli yalan söylemeye başladım, buna allah çarpsın ve yeminlerle süsleyince de son derece ikna edici bir çocuk oldum.

yani sonuç olarak sekiz yaşındaki çocuğa allah yok din yalan diyorsanız bunun açıklamasını mutlaka yapın. aynı şey her köşe başında açılan ve saçma sapan eğitim veren kuran kursları için de geçerli. orada eğitim veren kadın da kalp hastası olduğum için çocuk yaşta ölüp cennetle mükafatlandırılcaksın ne şanslı çocuksun sen demişti, resmen çocukluk travması geçirttiler bana.