Bugün atlatmış olduğum sınav. Bu sene doğruların yanlışları götürememesinden mütevellit emin olmadıklarımı da salladığım sınav.
Geçme notu 60 yine, geçen senelerdeki gibi. Gayet de kolay sınavdı 80'li puanlar çok rahat alınır. Hiç çalışmadan girilmezdi ama eğitim bilimleri çok kolay olduğu için sınavdan 60 almak da zor değil.
Ben ebs'nin pdf'inden çalıştım. Kitabı satın almadım bile. Her şehirde farklı fiyatlara satılıp, bir takım çakalların cebe para indirme sevincini engellemek adına almadım inatla. Neyse kısaca illa deli gibi not tutup çalışmaya gerek yok, özet ve ebs kitabını okumak yeterli.
Umarım şu saçma sınava giren herkes geçmiştir.
Zaten milyon tane aşamadan geçen öğretmenin bir de bu sınava girmesi saçma. Diğer memuriyetliklerde yok böyle zorunlu adaylık kaldırma sınavları.
15 gün içinde sonuçlar açıklanacakmış.
Ben kendimi yüksek puanla geçmiş olarak sayıyorum ancak insan yine de sonucu görmeden konuşmak istemiyor. Sonuçlar gelince editlerim.

Edit:80 almış biri olarak son 2 hafta adam akıllı çalışmak yeterli. Çok önce başlanınca hem unutulur hem de gereksiz stres olunur. Önce özet sonra derinlemesine kitaptan okuyarak çalışmak da açıkçası benim işimi kolaylaştırdı. Tavsiyelerim bunlardır.
Bugün açıklanan sınavdır. 2 hafta kala başladım ama son 1 hafta sıkı çalıştım. 83 alarak geçtiğim sınavdır. Adaylık madaylık zaten kim çıkardıysa bu işleri. Öğretmen öğretmendir işte. Bir de oturup çalışmayın şuna. Eğitim bilimleri iyi olan öğretmen zaten kafadan 60 alır. Ee tamam işte geçtin mi geçtin.