bugün

görsel

Avcılar'da bir binanın çatısında tadilat yapan 79 yaşındaki işçi Hacı Bayram Kaymak'ın çatıda hareketsiz yattığını fark eden çevredekiler, sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, Hacı Bayram Kaymak'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

https://www.cumhuriyet.co...i-catida-yakaladi-2144520
Allah rahmet eylesin, yazık.
79 yaşında çatı tepelerinde ekmek parası kazandıran sistem utansın.
rezil hayatlar istediler evlatları için rezil bir gelecek istediler rezil şekilde ölüyorlar.
Kim bilir kendini o evden soyutlamak için o boktan çatı tamirine bitkin ve hastalıklı bedenini sürükleyen ne tür baskılar altındaydı. isg uzmanları denetleme mekanizması olsaydı o kişi orada çalıştırılamazdı. Yüksekte çalışma belgesi diye bir şey var. Ne yazık ki Avrupa bizi kıskanıyor.
Mevcut sistemde insanlar ölene kadar çalışmak zorunda.

Ölmüş oyun bitmiş.

(bkz: Modern zaman köleliği)

Büyük ihtimalle rahmetli onun hakkını savunanlara da terörist falan diyordu.
zevkten ölmüştür. yaşlıların çoğu hobi olarak çalışıyor. lan git gez başka ülke gör yok bizimkiler de bir tuhaf. allah rahmet eylesin. 79 daha gençmiş 10 yıl daha çalışırdı.
79 yaşındayım ama hala neden çalışıyorum diye sorguladı mı hayatında acaba rahmetli? yakınlarına sabır dilerim. emekli maaşı yetmeyince çalışmak zorunda kalıyorsun işte. muhtemelen biz de bu adam gibi olacağız. bu devran baş kaldırmadıkça değişmez.
AKP ve MHP döneminde olmuştur.
--spoiler--
zevkten ölmüştür. yaşlıların çoğu hobi olarak çalışıyor. lan git gez başka ülke gör yok bizimkiler de bir tuhaf. allah rahmet eylesin. 79 daha gençmiş 10 yıl daha çalışırdı.
--spoiler--

katılıyorum. bazısının 3 dairesi arabası var. hala ekşın hareket peşinde. münibüs kiralayıp ciğer tantuni yapıyordu uzak bir akraba milleti zehirledi. bir ton iş açtı başına.
karısı da evde istemiyor adamı. evde nasıl belalara sebep oluyorsa.

neyse toprağı bol olsun belki gerçekten ihtiyacı vardı. herkes dedesine amcasına sahip çıksın.
öldüğüne üzülmedim.
sevinme gibi algılanmasın, neden mi? kurtulmuş zavallı, ölüm çekilen çilenin son bulmasıdır. asıl üzüleceğiniz ve ille de üzülmek gerekirse bu ölen insanın geride bıraktığı çocukları torunlarını düşünüp ona üzülün. henüz bu sistemin ortaya çıkardığı sorunların etkisini yaşıyoruz ve bedelini ödeme aşama gelmedik. daha iyi günlerimiz, neyse...

yazacak çok şey var da... şimdi bana ruhsuz dersiniz, duygusuz dersiniz.
savaşlara, kıyımlara, ölümlere, yoksulluklara, adaletsizliklere bakıyorum; savaşta ölen çocuğunu eşini ailesini mezara gömen insan ağlıyor, geleceği yok olmuş insan gibi yaşam şartlarına sahip olmayan, adaletsizlik içinde çırpınan, yıllarca çalışmanın karşılığında karnını bile doyuramayan, yeterli sağlıklı dengeli beslenemeyen yokluk zorluk fakirlik içinde sadece nefes almaktan başka bir şeyi ifade etmeyen yaşama sahip olanların eleştirisi...

tüm bunlar bana bir şey ifade etmiyor. bu sistemi bu insanlar yarattı, destekledi ve sürmesine neden oluyor. sonuçlarına da katlanacaklar.
Dünyada 40 yasinda emekli olunabilen tek ulke var. Surdaki trollere bak hemen siyasi propagandaya ceken var.
Abuk subuk sacmalayip adami suclayanda var ne icin sucluyorsa?
Adamın calısmaya mecbur oldugu ne malum. Abdde emeklilik yasi 67.
79 yasinda calismayi kınayan insanlar var yahu adam evde de olebilirdi.
allah rahmet eylesin. 79 yaşında da çalışılır mı? çocukları, torunları çalışmıyor muydu. çocuğu, torunu yoksa emekli olunca işi bıraksaydı bari. belki daha uzun yaşardı o zaman.
Evinde oturup torunları ile ilgilenmesi gereken adamın ne yazık ki çalışmak zorunda olması bu düzenin ayıbıdır.
Yüzde yüz emekli olamadı türkiyede emekli maasi az filan tamamda emekli olmakta bir ayricalik yoksa 7bin tl maasi olan 79yasindaki adamda hobi olsun diye çatida çalişmiyordur.emekli olmak çok zor.
Bak bak bak Illa herseyi siyasete cekip turkiyeye b.k atan troll ajanlar var hemen savunmaya girişmişler. Kk 75 yasındakurultayda aday oldu, secilemeyince, ofis kurdu paraya ihtiyaci oldugu içinmi?

Insan 79 yasinda da çalışabilir. Bu ayıp değil.
Yokluktan çatılarda çalışıyorsa bizim ayıbımız.

Ancak her insan çatı yapamaz.
Ustalar becerir bu işleri.

Ve çatı ustaları emin olun fakirlikten sürünmez. Hepsinde mal mülk var.
Kahrolun hırsızlar.
Emekliye müjde diye oy toplayanlarin boynuna vebali.
79 YAŞINDA .
79.
79 yaşında ve işçi ve çatıda.