bugün

eskilerin bir lafı vardır;

"parası olan kağ yer, durur durur daha yer"

kağ; sac da yapılan bir çeşit börek demek. Ancak burada mecazi anlam taşıyor. Mal varlığı yerinde olan ve önceki karısına 55 trilyon nafaka vermeyi göze alan "ağa" lakaplı Ünlü iş adamı Halis toprak bu kez de 17 yaşındaki bir genç kızla nikah masasına oturuyor...

olaya tepkimiz ne olursa olsun, modern toplumlarda bile paranın karşı koyulamaz gücünü bir kez daha gösteriyor bizlere.

Bu iki kişiye diyecek bir şeyim yok ancak;

o 17 yaşındaki körpecik genç kızlarını, kendi rızaları ile nikah masasına oturtan anne babaya bir çift laf etmek istiyorum;

"değdi mi"

AKŞAMÜSTÜ EDiTi: 55 DEĞiL, 5 TRiLYONMUŞ NAFAKA ARKADAŞLAR...
(bkz: 5 vakit namaz kılan genç/#4914743)
anagram fetişizmidir.
simetrik bir evliliktir, 71 i ters oku 17.

bu simetriden dolayı 1 sene çok uyumlu çift olacaklardır, ama erkek 72 yaşına girsin, hele hele de kız da 18 yaşına girsin bu simetri bozulacaktır. kız 18 ine girdiğinde artık ergen olduğunda zaten gözü açılacaktır ya, o ayrı bir konu...
17 yaşındaki bir kızla evlenebilmek için 71 yıl sabreden adamın dramıdır.
yarı feodal toplumlarda kadının köle/mal olarak görülmesini bir kez daha kanıtlayan şey.
boleyn kızının türk versiyonu sayılabilecek durum. ortak nokta para için kızlarını zengin birine "yamamaya" çalışan bir ailedir. kızın da midesine tüküreyim o ayrı konu tabi.
dünyanın her yerinde her türlü toplumda benzerleri görülebilecek evlilik olayıdır.

ancak bu olay avrupa da olsaydı o adam ve kızın babası hakkında ya çocuk istismarından dava açılırdı ya da toplumdan dışlanırlardı.

türkiye de ise durum ortada. biraz ucundan mürekkeb yalayan kesim dışında evlilik adı aldında gerçekleşen bu iğrenç olay hoş görülecektir. hatta dinde yeri var diyenlerde çıkacaktır.

yuh be kardeşim yuh 71 lik adama 17 lik kız olur mu?
(bkz: simetri hastalığı)
zira bu insan sapıktır.moruktur.ağzı akıyodur.götü kokuyodur.ayağı sağlam değildir ama buruşuk çükü dimdik ayaktadır.hadi herif bunadı da,bu hatunun ailesine ne demeli? yazık abi yazık günah.
kaz gelecek yerden kız esirgenmez mantığıyla yapılmış/izin verilmiş evliliktir.
bünyede deli gibi küfür etme ihtiyacı doğuran bir durumdur. bire amına kodumun evladı bırak kızın yaşında olmayı, torunun yaşında bir kızla, daha 17 yaşında bir kızla evleniyorsan senin ben... * * *
17 yaşında kızla evlenen 71 lik adam sapık: kızını satan ana-baba da şeddeli sapık.
(bkz: hayata dair mide bulandıran detaylar)
salt para tabanına dayanılarak oluşturulmuş evliliktir.

yalnızca paranın söz konusu olduğu bu tip birlikteliklere biz halk arasında fuhuş deriz.

resmi olunca da en fazla resmi fuhuş olur. biri gavat olur, biri orospu olur. alana satana pezevenk denir.

ama adam sanayiciyse bunların hiçbirisi olmaz. haşa!
sapıklıktır.
Göğüsleri tomurcuklanmış hatun durumları yani. Adam 71 yaşında öldü ise cennete gitmesi durumunda ödülü 17 lik hatunlar olduğunu bilen bir adamdır, cenneti dünya'da yaşamak amacındadır.
bence olaya "17 yaşındaki kızın 71'lik adamla evlenmesi" olarak bakmak gerekiyor. taraflardan yaşlı olanın mal varlığı, sosyal statüsü filan bunu işaret ediyor en azından.
aynı zamanda kendisinden 54 yaş küçük bir kızla evlenmesidir. kendisinin dünya çapında kırdığı bir rekordur. böyle bir adamın başka bir rekoru kırması beklenemezdi...

http://www.stargazete.com...ik-gelin-haber-201874.htm

(bkz: yazıklar olsun)
(bkz: bu da mı dindar)
evlenmek için kızın yaşını bekleyemeyecek kadar azgın olan bünyelerle aynı havayı soluduğumuzu gösteren örneklerdendir.
azgın teke sendorumuna kapılan kişinin dünya evine girmesidir.
kızın babasının taa ... denilesi durumdur.
halis toprakın halis mulis sapık oldugunu gösteren olaydır.
kızın kendini para karşılığı satmasıdır. adamda herhangibir yanlış görmüyorum. eğer ben de 71 yaşında olsam, ben de çıtır bir karı isterim kendime. azgınlık mıdır? evet azgınlıktır ama kızın yaptığı ise para karşılığında götünü, amını satmaktır. kimsecikler kusura bakmasın ama öyledir.