bugün

ibb başkanı ekremin rezil rüsva olmasına vesile olan hadisedir. vatandaş soruyor yangın söndürüldü yeni mi geldin diye soruyor bu kibirli ukala kendini beğenmiş tip vatandaşa seni duyamıyorum diye alay ediyor halbuki 20 metre mesafe yok ama herif utanmaz biri ibb böyle zulüm görmedi.

https://www.youtube.com/watch?v=V2BSYbuvWuY
yerde yanacak bir şey değil, havada yakacak oksijen kalmadığı için sönmüştür, tahminimce..

eserini görmeye mi gitmiş, merak ettim..
evet togg aldık aya çıktık.

helal olsun ne diyeyim ,muhalefeti karalayarak seçimi de kazandı.
şimdi de haberlerde boy boy foto, video.
imamoğlu'ndan sonra itfaiyenin başarısız olduğuna yaşayarak şahit oldum.

Geçen sene Karşı binadaki bir dairede şarjdaki cep telefonu sebebiyle bir yangın çıkmıştı.

itfaiyenin geç gelmesinin çok ötesinde sorunlar vardı.

Şöyle söyleyeyim ev cayır cayır yanarken, itfaiye erleri birbirleriyle kavga ediyorlardı. Evet bağıra çağıra hakaret ede ede neredeyse yumrukların konuşacağı şekilde.
O zaman dedim ki yazık oldu sana istanbul.

görsel
bizdeki itfaiye her daim sorunluydu. bizim jenerasyon bilir zamanında boğazda bir gemi yanmıştı, hemde baya baya böyle 4-5 gün cayır cayır. tüm istanbul itfaiyesi seferber olmuş zor bela söndürülebilmişti yangın. hatta itfaiyecelerden birkaçı eksik ve yetersiz ekipman nedeni ile alevlerin arasında kalıp tedavi gördükleri hastanede şehit olmuşlardı. o zaman ibb, rp yönetimindeydi. maalesef sistemin geneli sorunlu. değil ibb baskanı iç işleri bakanı bile müdahil olsa sistem değişmeden yetersizlikler değişemez.