kahramanmaraş'ta “7 Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” etkinliği çerçevesinde yapılan şey.
görsel

bakın ufacık çocuklara daha oyun yaşlarında bu tip dini ritüeller uygulatmak, onların küçük dimağlarını dinsel öğeler ile doldurmak bu çocukların yaşantısını olumsuz etkiler.
siz sünni muaviye islamı propagandası yapacağız diye bu ülkenin geleceğinin psikolojisini bozuyorsunuz haberiniz yok.
yazık...
Mallıktır.
Sonra neden bizden nefret ediyorlar.
Daha annesinin, babasının ismini bile söyleyemeyen çocuklara; kreşler de ve anaokulların da felan ideolojinin kurcularının isimlerinin öğretilmesine karşı çıkmayan gundilerin zoruna gitmiştir. Altına işeyen çocuğa başka ideoloji köküne kadar öğretiliyor ama!
Bunu yapacaklarina ellerine 2 kitap verip okutsalardi be kardesim. Hala akillanamadik malesef.
7 yaş için gayet güzel bir etkinlik olmuş. Ağaç yaşken eğilir.

Ayrıca bu çocukların okutulmadıkları nereden çıkartılıyor? Bu çocuklar atalarını, tarihini, dilini, bayrağını, dinini öğrenmeleri gerektiği yaştalar. Diğer her şey güzel ama dinleri öğretilince yobazlık oluyor. Asıl yobaz, bu kadar sığ görüşle din söz konusu olunca yaygara yapanlar.

edit: 7 yaşındaki çocuklara cin, melek kavramlarının öğretildiği çıkarılmış. Mükemmel! 7 yaşındaki çocuklara islamın, imanın şartları, yaradan kavramı, dua etmek gibi genel bilgiler öğretilir. Bunun için de gösteriler en iyi yöntemlerdendir. Ama isteyen öğretmesin. Kim karışır? Sen git 3-4 yaşında ben nasıl doğdum diye sorgulamaya başlayan çocuklarına leyleklerden bahset.
Ağaç yaşken eğilir nasıl bir yobaz kafadır yahu. Ne ağacı oğlum? Ağaç neden eğildiğini biliyor mu? Din olgusunu daha kavrayamamış, cin melek derken aklına masallar gelen 7 yaşındaki bir çocuk ne için eğilecek? Neyin kafası bu? Yaşken eğilirmiş. Hay senin mantığına!

ideoloji ile dini bir tutan bir überzekalı. ideoloji somuttur kavranabilir. Din soyutdur kavramak için belirli bir yaş gerekir sayın yobaz.
Bak bak şu yozlaşmış kafaya bak hele. Savaşmanın ne alakası var oğlum? O savaşan çocuklar dediğin çocuklar milli mücadele yıllarındaki çocuklar belirli bir amaç için savaştılar. Din için değil. Vatan için. Senin o dindar(!) hocaların yunan ordusuna islam'ın muhafızları kemal'in ordusu kafir demişken, ingilizlerin kucağına oturmuş padişahın kuvay-i milliyeye karşı kuvay-i inzibatiye yi kurmuşken değil. Vatan için savaştılar. Vatan ahlakını öğretmen için milli şuuru öğretmen lazım önce.

O çocuklar işte o milli şuuru öğrenmişti. Öğrenmeseydi hissetmeseydi ne olurdu? Emperyalistlerin işbirlikçileri olurdu. Ulan zannedersin öğrettiğin ideoloji kızılların ideolojisi. Kendi milli değerlerin bunlar. Yalnızca din iman uğruna can verenler "halifelik" yıkılmasın diye emperyalistlerle işbirliğine giden vatanı peşkeş çekenlerdir. Hayatın gerçekleri deyip "din"i öne çıkarmak. Ne yaman çelişki öyle.
direkt bu görüntüye tepki vermek yerine, küçük çocuklara ideolojik ve benzeri genel olmayan kavramların öğretilmesi kabul edilemez.

sonra burada diğer kavramları hedef alıp bunu sıradan göstermeye çalışıyorlar.
Yahu mesele dua ezberletip bizim çocuk da "dindar" demek mi? Dua ezberledi diye dindar mı oldu şimdi? Ne ezberlediğini ne anlama geldiğini sorsan biliyor mu?

Hahaha o yaşta çocuk okula gitmek istemiyormuş. imamhatip ortaokullarını açan kafa işte bu. Çocuğumuz dindar yetişsin. Aile istiyor bunu aile. Çocuğun bir iradesi yok burada. Aile ezberle diyor ezberliyor. O çocuk matematiği de öğrenmek fen bilimlerini öğrenmek istemiyorsa sonra da ağlamayacaksın Türkiye gelişmiyor diye. Hangi din olursa olsun küçük yaşta bir dini eğitim yanlıştır.
Henüz anlayamayacakları olaylar ve kavramlar hakkında dayatma yapılması yanlış.
Özellikle ebeveynleri "bizim çocuğumuz namaz kılıyor, sizinkiler ne alemde?" havası atmak için yapıyorsa, ayrıca günaha gidiyordur.
Çocukların düşüncelerine etki etmekten vazgeçsinler. Bir şeylere Akılları erdiğinde zaten kendi yollarını seçeceklerdir.
Sadece din değil, her konuda bu böyle.
Barış kamyonlarına şoför lazım.
Ulan elin siyonisti elin yahudisi çocuğuna 7 yaşlarında dini sembollerini ve kudüsün maketlenmiş hallerini göstererek müslümanlara acımamanın gerçeklerini öğretiyor. islam karşıtı bir nesil yetiştiriyorlar yahudiler ufacık çocuklara. Bizimkiler 7 yaşındaki çocuğa rabbinin emrettiği emirleri gösterip öğretincede yok yobazlık oluyor yok şu oluyor Yav az ötede havlayın.
beyaz'ı karalamak için siyahı öne süren adamlar kalkmış tarafsız bakmaktan, küresel bakmaktan bahsediyor. Komik. Efendim siyonistler de böyle hebele hübele. Siz dinsiz yetiştirin hüloğ.
Zamanında banada yaptırtılan olaydır. Ki bence yaptırılmasıda güzel bir şey.
Elin yahudisi kendi çocuklarını kendi dinleri adına yetiştirirken iyi de bizimkiler din adına birkaç şey yapınca bu mu yobazlık oluyor?
yaş olarak erken bir yaşta dini anlatmaya çalışmak o çocuğu kötü yönde etkiler. çocukları özgür bırakmıyoruz ki gelişsinler, insanlar kendi isteklerine göre çocukluğu yönlendiriyor yetenek, beceri yada inanç hepsini aileler seçiyor ama başarısız olunca çocuk suçlu oluyor işte bu kafa yapısı hatalı.

bir de dini anlatmanın sorun olmadığını anlatanlar görüyorum ama sorun şurda neden sadece kendi inandığın dini anlatıyorsun da diğer dinleri yada inançları anlatmıyorsun bu da yanlış olan bir nokta. çocuklara dinler inanışlar anlatılmalı ama bunu aileler kendi düzgün ve doğru ve tarafsız bir şekilde anlatmalı ki çocuk özgürce seçebilsin kendi doğrusunu.
sonra o çocuklar ateist olcak haberleri yok.
Bak dostum öğretilmesin demiyorum ama onlar daha taze beyin henüz o yaptıklarına bir anlam yükleyemiyor sadece başındakiler ne yapıyorsa taklit ediyor. Onun için ilk önce onları bilinçlendirmek lazım o zaöan tavaf ettirmenin bi anlamı, kalıcılığı olur.