bugün

Bir 7. Nesil yazar olarak ilk günden bu güne kadar defalarca bunların tehlikeli olduguna dair yazılar yazmisimdir. O dönemlerde yazilarimiz eksi yağmuruna tutulurdu. Simdilerin azılı anti-fetoculeri o zamanlar toz kondurmazdi bunlara. Hakli çıktık ama is isten geçti.
beyler koşun.

2010 yılında bugünleri görmüş birisi olarak soruları yanıtlıyorum.
biz de gördükte ne oldu sanki sikleyen oldumu ?
ne varsa 7 nci nesilde var arkadaş.

edit: fetocular hemen eksiyi basmış.
neden 7. nesil ? ne alaka yani ? evet garezim var ve 7. nesilim. ama sacma sapan bi genelleme tabiki.
uludağsözlüğün fetullah gülen aşkı yanında bir hiçtir.
(bkz: bu yaz ne 7nci nesil yaptı be)
7. nesli yüceltmeye yönelik başlıktır. teşekkür etmeliyiz.
öpelim mi yani, denir buna.
öpelim mi?
gelsin, öperiz.
7. neslin fetullah gülen'le bağlantısını açıkçası pek bilmiyorum. lakin tanıdığım ne kadar cahil, boş adam varsa alayı ulusalcı. *
(bkz: ne 7 nesilmiş be)
krala değil kralcılara duyulan garezdir.
yedinci nesli sevme sebepleri ndendir.
(bkz: iyidir iyi)
7. nesilden biri olarak, ve bu durumu daha önceden farkına biri varmamış olarak, bana umut veren, gururlandıran başlıktır.

evet efendim bir fethullah gülen olmak kolay değildir.
bir kere ben istesemde olamam göz kuruluğu var hacı bende.
ağla ağla nereye kadar ama dimi?
feto 1, arınç 2.
valla zor..
rabbime sordum, yalan dedi.
garez değil eleştiridir.
sonuçta kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
benim dershane yokluğunda mecburiyetten gittiğim cemaat dershanesinde atatürk hakkında yapılan eleştiriler yanında fethullah gülen e yapılan eleştiriler pamuk yastık gibi kalır.
ortada çok açık bir gerçek vardır ki o da fethullah gülen müslümansa ben değilim. eğer onu sevmeyen ateist oluyorsa (ki bunu hakaret amaçlı kullanmak büyük terbiyesizliktir.sonuçta inanmamak da bir inaçtır.) evet öyleyim. ayrıca allah ın gönderdiği kitaptan kendine bir hikmet çıkaran insanları da, tıpkı allah ın onları sevmediği gibi sevmem.

bakara 174. bir incelensin.

"Muhakkak ki onlar, Allah'ın indirdiği Kitap'tan bir şeyleri gizlerler ve onu az bir bedelle satarlar. işte onların yedikleri (bu rüşvet), karınlarında ateşten başka bir şey olmaz. Ve kıyâmet günü Allah, onlarla konuşmayacak ve onları tezkiye de etmeyecek (temize de çıkarılmayacaklar). Ve onlar için elîm bir azap vardır."

biliyorum ki yazım okunmadan eksilenecek. ama en azından yine okuyup eksileyin ki birşeyler kazanasınız.

mesele garez değil, ifşaat.
fettoş'un sapına kadar hakettiği garezdir...
helal olsundur. daşşakları dörder tane olsundur.*
fetrullah güleni ulaşılmaz bir kişi, eleştirilemeyecek kadar kutsal(!) sayan kişiler tarafından "ateist" yakıştırması yapılmasını saylayan durum.

bu önermelere göre fetrullah güleni sevmeyen ateist oluyor. yani tanrı tanımaz. ama bir problem var sizin bunu diyebiliyor olabilmeniz için hocanızı şırk koşuyor olmanız gerekir. ve mantığınıza göre bu terstir. yazdıklarımıza dikkat edelim. seviyor olabilirsiniz adamı. kimse birşey demiyor. ama eleştriye açık olmanız gerekiyor.

bir laf edildiği zaman hemen ateist, hede, hödö diye saldırmak ne hoca efendinizi daha fazla sevdirir, ne de bu şekilde düşünen kişileri düşüncesinden vazgeçirir.

ben bu adamı sevmiyorum ama ateist değilim. ne olacak şimdi? müslüman olan bir kişiye ateist demek günah almak değil midir?

eğer her müslümanın fetrullahı sevme zorunluluğu varsa ve sevmeyenler ateist ise türkiye harici müslümanlar boşuna ibadet etmesin direkt cehennemlikler öyle mi?*
ateist diyen abiler için,

(bkz: sirk kosmak)

yazdıklarınızı bir daha düşünün.
ilginç olan garez de değil bilgisizlik hususunda yapılan yansıtma psikolojisidir.bugüne kadar gülene garez besleyen özgürlükçü olmayan merkezinden aşırısına sol,türk ve kürt ırkçılar ve radikal dincilerin ve bunların tüm fraksiyonlarının tüm savlarını okudum.hepsi için ayrı bir gülen portresi verilmiş.kimi gülenin türkiyeyi irana çevireceğinden korkuyor kimi gülenin türkiye de dini ve milli kimliği kaybettireceğinden söz ediyor.herkes için ayrı paranoya var kimine amerikancı,kimine dinci,kimine hain,kimine katolik,kimine bahai,kimine mason,kimine ırkçı.liste çok uzun.bu listenin bu kadar uzaması gülenin memleket üzerine hesap yapan malum çevrelerce öngörülemeyen bir şeyi anadolu insanıyla beraber başarmış olmasıdır.bunlardan biri milli ve dini kimlikle tüm dünyaya yayılma süreci,diğeri ise çarıklı denen kentte kapıcı ve kapıcı karısı olmaya mahkum edilmiş anadolu insanın eğitimli bireyler haline getirilmesidir.elbette gülen bunu tek başına başarmış değildir.ama en büyük katkı ondan gelmişdir.sıkıntı budur.birileri istedi ki...biz çoban olalım anadolu çocukları da bizim koyunlarımız olsun.biraz yaramazlık yapanı hemen tepeleyelim.gülen ise işte bu koyunlaştırma sürecini o mülayim çehresiyle durdurdu.işte tüm mesele.
(bkz: okuduğunu yanlış anlamak)

(bkz: paranoya) (bkz: demogoji)

(bkz: safları sıklaştıran ateistler)
düşüncelerini uygu şekilde dile getiren, karalamak yerine gerçekleri dile getiren, kişileri kalıplara sokmayan zihniyetin özgürce düşüncelerini beyan etmesidir.

garez değildir bu. o kelime de çok yanlıştır. karalamak hiç değil. eleştirmektir. neyse onu dile getirmektir. sağa sola çamur atmadan, boş konuçmadan, ideolijilerinin kurbanı olmadan.

sırf buraya bazı şeyleri dile getirdik diye, fethullah güleni eleştirdik diye kimi zihniyet tarafından "ateist " olarak nitelendirilebiliyoruz.

kimlerin ağzından ne saçtığı belllidir. bizden olan çok yaşasın, bizden olmayan "ateist, imansız vs" dir. hani sen kimsin ki kişilerin dinini imamını sorgulayabiliyorsun. allah mısın ki kişilerin imanlarını sorgulayıp, inançlı ya da inançsız diye kategorize ediyosun.

bu zihniyet ki en küçük eleştiride hemen bu tarz çirkinliklere başvurur. varsa aksi fikrin onu söyle. yoksa milleti kategorize etme. ateist, müslüman vb diye.

hazımsızlığın mı, gerçeklerin dile gelmesi sonucunda söyleyecek lafları olmayışından mıdır bilinmez bu tavırları kişilerin.

bu ülkede başbakan, cumhurbaşkanı ve atatürk bile uygun dille eleştirebiliyorken, bir fethullah gülen mi eleştirilmeyecek.

küfür etmek, karalamak, eleştirenlere ateist demek, kişilere belirli sıfatları takmak eleştirmek değildir. bu yüzden herkesi kendiniz gibi bilmeyin lütfen.
bazı kesimleri rahatsız etmiş garezdir.*
bizim nesilde de var o garezden diyerek devam ettirilebilir bu olay. kişisel bakmak gerekirse fethullah denen humanoidin ne söyledikleri, ne de yaptıklarının gerçekliğine inancım var.

hayatını birilerinin duygularını, dinsel inançlarını körükleyerek, sömürerek hayatını kazanan/geçiren bir insan ne kadar içten olabilir ki?

sürüngen değil ama sömürgendir.