bugün

http://www.haberturk.com/...et-davasinda-flas-gelisme
yargıya el atan hükümetin bir şekilde başardığıdır.
bu zorunda üstesinden geldik diye zemzem partileri yaparlar.
rte - fethullah çekişmesi sonucunda tahliye olan tarikatçı. rte fethullaha okkalı bir tokat indirmiştir bu tahliye kararı ile.
bugün itibarıyla gerçekleşendir. görüntülerdeki kendisi midir, değilmidir? yapmış mıdır, yapmamış mıdır bizi ilgilendirmez kendi hayatıdır. asıl sorumlu o özel hayatı çekip ulu orta paylaşandadır. ötesi de o ve allah arasındadır. sanki sevişen tek o adammış, yalan söyleyen tek kişi o'ymuş gibi davranmak asıl sahtekarlıktır.
Bamya fiyatlarina etki edip etmeyecegi merak edilen durum.
adalet yerini bulmuştur.

muhalif cemaatin ayağını kaydırma operasyonu bitmiştir.
http://sozcu.com.tr/cubbeli-ahmet-serbest.html
--spoiler--
yaşasın adalet...
--spoiler--

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
cezaevi anılarıyla harmanlayacağı vaazlarını merakla beklemeye başlamamıza vesile olmuştur. geçmiş olsun.
Adalet yerini bulmuştur diye düşünüp teketek, aykırı sorular gibi programlara çıkıp konuşmasını bekliyoruz.
sevindirmiştir.
güzel haberdir.

lakin bu tahliyenin; hocanın artık devlet millet hakkında ses etmeyeceğim demesinden sonra gelmesi düşündürücüdür. acaba cübbeli o eski kararlılığı gösterse tahliye olacak mıydı.
Ömrünü terörle mücadeleye adayıp, terör örgütü kurmaktan içerde olan atatürk'ün ordusunun komutanlarını tahliye edecek değillerdi ya..

Fas'tan karı getirmekle suçlanan, 6 yaşındaki çocukların babalarıyla öpüşmesinin sakıncalı olduğunu söyleyen hoca tahliye edilir.
sevindiren haberdir. iddialara tek tek cevap vereceğinden eminim, zaten cezaevinde gayet kendinden emin ve rahattı. gözün aydın be hocam, allah senle olsun.

edit: nereden biliyon diyenlere gelince adalet personeliyim de oradan. hadi bakam naş. *
muhtemelen tahliye olsa da bu zamandan sonra pek ilgi görmeyecektir. çünkü türk milleti hapse girip çıkan biri için önce gaza gelip onu savunur, onu destekler ve sonra da bir köşeye atar. içten içe o kişinin suçlu olduğunu düşünür. bu yalnızca cübbeli ahmet hoca vs. için geçerli bir durum değildir. basit olarak düşünsek bile bir mahalle bakkalının bir olay yüzünden karakolluk olması onun müşterisinin azalmasına yol açacaktır.
bundan yaklaşık 2 hafta önceki açıklamasında “beni buradan çıkarırsanız emniyet, yargı ve hükümet gibi kurumların aleyhine konuşmayacağım” dediği ve aslında "nedamet" getirdiği için iktidardan aldığı mükafat.
" Ben çıktıktan sonra da emniyet, yargı ve hükümet gibi kurumların aleyhine konuşup; vatana ve millete hizmet eden, terörle ve diğer tehlikelerle uğraşan bu kurumları yıpratacak hiçbir beyanda bulunmayacağıma dair Allah (Celle Celaluh)’a söz veriyorum, sizleri de şahit tutuyorum. Çünkü bu kurumların yıpranması diğer terör odaklarına fırsat verebilir. Bu yönde ifadeler kullanmaktan sizleri de sakındırıyorum."

http://www.cubbeliahmetho...e-Tarihli-Mesajidir-.html

cübbeli ahmet hoca'nın bu mesajından yaklaşık 3 hafta sonra tahliyesi her şeyi açıklamıştır.

tanım : dava adamı. davasını yedirmişlerdir. afiyet olsun.
40 yıl yiyecekti hani! acep ne oldu da yemedi.

- yemedi!..
gelsin yeni seks kasetleri diyebilir efendim.
fetullahın mektubundan sonra tahmim ettiğim gerçekleşmiş olay. bu ülke hak ve hukuk kalmadığının göstergesidir.
tahliyesi, tasfiyesi pahasına gerçekleşmiş gibi görünmektedir.
(bkz: kırt katır mı kırk satır mı)
previously on cübbeli

şeklinde başlayıp, sonunda

to be continue

şeklinde bitecek dizidir...
*
(bkz: türkiye dervişler ve müritler cumhuriyeti)

ışıklar içinde yatsın bir büyük "adam" olamaz kondurmuştu o cümlenin sonuna ama tembel ve gerizekalı halkı üşendi o kısmı okumaya...
tahliyenin beraat olduğunu zanneden eblehleri göstermiş olay.