bugün

Yaşlılara bari sokağa çıkma yasağı getirselerdi. Inatçı ve umursamaz oluyor çoğu.
Hayret ettiren, kızdıran fıldır fıldır gezmelerdir.

Yahu amcacım, teyzecim, siz hasta olmayın diye bir haftadır evde hamam böceği gibi yaşıyorum.
Tek ekşınım, birden ayağa kalkınca dönen başım, o kadar!
Musluk dünden beridir şıp şıp damlatıyor da evime renk geldi, ses geldi diye seviniyorum.

Sizdeki bu yaşama sevinci, bu cesaret, amaaan koy g..tüneee tavrınızın hastasıyım.
Dünya yansa, saçınızı tarayacaksanız, artık çok eminim.
Bir vurdumduymazlık, bir banane yeaaa demeler, bir bencillik, vallahi delirmişsiniz!
Hayretler içinde izliyorum kendilerini...

Dün bi teyze “ ne kadar sakınırsan o kadar başına gelir oğlum, gençsiniz siz biz neler gördük” dedi.

Hayır yani sürekli haklı ve agresifler...

bir şey desen hemen haksız oluveriyorsun, bi ağlamadığı kalıyor.
Dün yaşanmış talihsiz bir olayın ayrıntılarını okudum bu sabah;
Olay bir camide geçiyor,
Aşağı yukarı yirmi kişiden oluşan ve içinde yaşlıların da bulunduğu bir grup cemaat, öğle namazını cemaat olarak kılmak üzere cami imamına ısrarda bulunuyor.
imamın bu süreçte camide toplu olarak bulunmanın ve ibadet etmenin tehlikeli ve yasaklanmış olduğunu ısrarla anlatma çabasına karşın, cemaat öfkeleniyor ve imamın üzerine yürüyor..
Sokaklar, marketler yaşlı insanlarla dolu ve bu güruh şunu anlamıyor;
Dışarıda taşıyıcı insanlar olabilir, bu hastalığı rahatça atlatabilecek biri size hastalığı bulaştırdığı takdirde bu virüs sizi öldürebilir!
Ötesi var mı?
O yüzden lütfen şu inadınızı bırakın ve evinizden çıkmayın.
Bedava otobüs olursa tabi gezerler.
Yaw benim de anlamadığım olaydır. Hayır biz 19 20 yaşında olmamıza rağmen eve tıkıldık sırf size bırsey olmasın diye siz fıldır fıldırsınız.Yaw bu *q virüsü bize etki etmiyor sizi öldürüyor bir kendinize gelın.
Sokaktaki yaşlıları Çin'de virüs bulaşmış olanlara yaptığı gibi yakapaça toplasınlar bir daha çıkan oluyor mu sokağa bakın bakalım.
o yaşlardaki bir insan sağlık sorunları sebebiyle sık sık ölümle burun buruna gelmiştir.
tansiyon, kalp krizi vs yani ölüme karşı o kadar korkuları kalmaz. kaçınılmaz son, neticede.
başkalarını tehlikeye atmadan devam ederler. ne yapsın. ah vah edip üzülsün mü?
Ben bu yaşımda tırsıyorum en çok etkilenen yaş grubu sokakta. Cidden bu yaşlılar değişik. Evet.
Yasak kalkınca boğaz kenarına falan inmişler. Bu ne yaşama sevinci arkadaş. Evet.
annem ve babam güneş almayan evlerinde haftalardır hapisler ve ikisinin de sirf hareketsizlikten sağlığı bozuldu.