bugün

Arkadaşlar şu anda hasarın boyutu tahmin ettiğimizden daha büyük asıl tehlike enkaz, artçı deprem ama soğuk da başka bir tehlike…

Bu şartlarda devletin imkanları yetmez, seferberlik ilan edilmeli ve organize bir şekilde sivil vatandaşlar da yardım ekiplerine katılmalı.

Kamuoyu oluşturalım ve seferberlik ilan edilsin, Askerlik yapanlar tezkeresini alanlar hazır olsun lütfen…

Saygılar sunuyorum azizim…
Başlık gündeme lütfen.

Devlet tam olarak ne işe yarıyor? Biri açıklarsa sevinirim. Darbe olur vatandaş koşar, afet olur vatandaş koşar, vergileri vatandaş öder, devlet yönetimindekiler her şeye bedava sahip olur, en çok parayı onlar kazanır, devlet vatandaşına bedava hiçbir hizmet vermez ama mercedeslere onlar biner. Gerçekten millet olarak baya akıllıyız bravo la bize. Bu kadar enayilik guinness'e girmeli bence.
Ne kadar bencil insanlarmışız.

Ne kadar çürümüşüz.

Reziliz rezil.
Kızılay'ın, afad'ın ücretli kısa mesajlarına riayet edelim. Bir battaniye yardımı bile olsa +1 yardıma muhtaca ulaşır.
Başlık gündeme lütfen. Up. Up.

zonguldak maden işçileri enkaz kaldırma çalışmalarında yardım etmek için hazır bekliyorlar. afad dan onay alacaklarmış. beceremiyorsunuz bari yardım etmek isteyenlere engel olmayın.
Arkadaşlar yetkili tanıdığı olan lütfen iletsin.

Malatya’da temel gıda, bebek bezi, su vs hiç bir şey yok şu anda…

Bu ulkenin en koordineli ve duzenli toplulugu askerlerdir. Kislalarindan cikip, deprem bolgelerine hizlica gitmeleri gerekiyor. Sosyal medyadaki goruntuleri goruyorum da kadin erkek demeden insanlar elleriyle molozlari kaldirmaya calisiyordu. Kislada gecen her bir dakika, bir can icin kayip.

Siyaseti bir kenara birakip simdi birlik olma vakti. Yaramizi bizden baska saracak kimse yok. Bu vatan benim, bu vatan senin. Kimsenin degil!
her felaket sonrası ıban verip halktan bağış beklemek yerine, ;

ülke çapında olağanüstü hal (hatta sıkıyönetim) ilan edip, tüm nakliye araçlarına-inşaat malzemelerine ... v.s. ne gerekiyorsa el koyun ve felaket bölgesine yönlendirin.

aradığınız şey, yıllardır beslediğiniz şu meşhur beş ahbap çavuş var ya (hala anlamayana "beşli çete" diye izah edelim) onlarda olmasın !...
Seferberlik ilan edilirse insanlar işlerinden de kovulmaz, mantıklı bir hamle olur ben gönüllü olurum.
Devlet denen organ sihirbaz değil onun da belli bir personel sayısı ve imkanı var. Ülke tarihinde böyle bir felaket görmedi yetişmek çok zor. Boş boş konuşup insanı germeyin devlet tüm organlarıyla sahada.
acil yardım!!!

sarımaz mah. bahçeli sokak. sarayburnu sitesi e blok kat.1 sarımazı/hatay

özgür gonca ve eşi çocukları enkaz altındalar haber alamıyoruz. lütfen yardım edin.

05367476027
Aydın merkezde depremzedelere yardım için eşya da toplanıyor. oradan döndük.
Burada da sabahtan beri feci bir fırtına söz konusu. Paşa yaylasına yağan karların soğuğu buraya geliyor.
Her türlü yardım fayda sağlar şuan sözlük.
Gerek yoktur, bu ülkenin 700k.lık ordusu var ya hu ne seferberliği. Sahada olan şey adam eksikliği değil organizsyon eksikliği.
adam eksikliğinden bahseden olmadı. eksik olan organizasyon. yıkılan binlerce binanın enkazı altından insanları sağ kurtarabilmek için aynı sayıda araca ihtiyaç var.
- devlet yardım beklemez, yalvarmaz iş makinelerine el koyar.
- gerekliyse tır kamyonlarına, helikopterlere bile el koyar.
- bölgeye en yakın ve hasar görmemiş tüm otel-motel-pansiyon gibi yerleri zorla afetzedelere tahsis eder.
- tüm yemek firmaları ve lokantalarını seferber eder, insanları doyurur.
. . . . vesaire vesaire
Herşeyi ordan burdan beklememek lazım eğer böyle niyeti ve imkanı olan birileri varsa organize olup yapabilir bunu. Bi telegram grubuna bakar