bugün

Çarpıcı bir tweet'tir.

görsel
Bence yanlış bir tweet olmuş. “Samimi müslimanlar beni anladı” demek, “bana hak vermeyen samimi müslüman demek değildir” anlamına gelir. Zorla hata yapıyor, baştan “iç mekan ayakkabısıdır, hadesten taharete uygundur” demeyi bilmiyor, nasıl politik kariyer yapmış, nasıl genel müdürlük yapmış, hayrete şayan bir durum. Ben Burada entry yazarken, tek tek cümlelerime bakıyorum, biri bir soru sorsa ne cevap veririm, diye..
Afedersiniz alevi De de rahatla demek istemiş.
onu da söyler, promter olmazsa..
sıvama, yaptın bir hata, bilgin yok hala sıvama derdinde. samimi müslüman ne demek? sen git önce din dersi al diyen yok, ülkeyi yönetecek kapasite yok, işleri güçleri kelime oyunu, algı.
Ben seni anlamadim. Bana samimi müslüman degilsin mi diyorsun. Konuyu kapatacağına tekrar kendi gündeme getiriyor. Yanlış.
sıvıyo...
Din ve mezhep üzerinden "siyaset" yapanların tümü "....................................."

dipçe: boşluğu kafanıza göre doldurun. ak göt kara göt belli olsun.
Meral akşener'i haklı çıkaran saçmalıklar bütünüdür.
bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir sözünü hatırlatmıştır. yapması gereken tam olarak bu. karşındaki adamın dili de içi de temiz değil insanları sürekli ayrıştırıyor. o alevi bu kürt bu bilmem ne hep ötekileştiriyor, insanların farklılıkları üzerinden hakaret ediyor nefret kusuyor.

sen ana muhalefet olarak eğer iktidar olmak istiyorsan bırakacaksın hdp liler için güzellemeler yapmayı. sana ne demirtaştan sana ne hdp den arkadaş ? insanlar fakir insanlar yoksul ekonomi üzerinden yürü. insanlar mağdur deprem oluyor yangın oluyor sel oluyor hükümet onlara desteği gene vatandaştan para toplayarak yapabiliyor ama hala saçmalıktan başka bir şey olmayan ve kaynakları boşa harcamaktan başka bir işe yaramayacak olan kanal istanbul sevdasında tutturmuş gidiyorlar. sen buradan yürü vatandaşa de ki ben iktidar olunca böyle saçmalıklarla ülkeyi iyice dibe çekmeyeceğim, sizi rte nin yaptığı gibi alevi diye sünni diye ayrıştırmayacağım, afet olduğunda size iban numarası verip para toplamayacağım ben kendi kaynaklarımla bunları çözeceğim de.

ulan hdp den yüzde 7-8 oy gelecek diye bizim gibi milliyetçi seçmenden yüzde 10 oy kaybediyorsunuz. hükümet size sürekli gollük ortalar yapıyor çıkıp bunlar üzerinden yürüyeceğinize hala boş boş koltuk kavgaları yapıyorsunuz. trump bunların yaptığı gafların yüzde 10 unu yaptı adamı bir sonraki seçimde indirdiler aşağı sizin elinizdeki malzeme ile bundan 2 seçim 3 seçim önce iktidar olmanız lazımdı zaten. onu bile beceremediniz yıllardır..
o fotoğrafta islam düşmanı kaftancıoğlu olmasa masum olduğuna bir ümit ikna olabilirdik ama bilerek çekildiği belli.
--spoiler--
nasıl genel müdürlük yapmış, hayrete şayan bir durum.
--spoiler--

Genel müdürlük yapsa Ne olacak, Genel müdürlük yaptığı kurumu iflas ettirdi, batırdı sonuçta.

Bir de ortamlarda Liyakat Liyakat diye anırmaları yok mu...
genel müdürlük hususunda;
bir genel müdür bir kurumu batırmaz, çünkü attığı imzadan bakana karşı sorumludur, o da daha üstüne, devlette silsile esastır.
kaldı ki, kılıçdaroğlu'nun aktif görev yaptığı dönemde ssk, ilginç bir biçimde yapı kooperatiflerine ucuza kredi sağlamakla yükümlüydü.. yani zarar, öngörülebilen bir kamusal zarardı..
ben adamı yapmadığı şeyden vurmak istemiyorum çünkü benim düşünceme göre bütün siyasi partiler neticede bu memleketin evladıdır ve demokrasi, çeşitliliği kapsadığı ölçüde zengindir; hdp hariç...
fakat, konuştuğu konunun, yazdığı evraktaki cümlenin nereye gittiğini kestirememeyi, bürokratik bir zaafiyet olarak görüyorum, kendisini de bu yönde ciddi biçimde eleştiriyorum..
bir tek kılıçdaroğlu'nda mı var bu? hayır, ama seçime kırk gün kala haftada iki tane tamamen önlenebilir polemik çıkaran ve kendilerine göre haklı nedenlerle, oluşturduğu ittifaka çok ciddi umutlar bağlamış olan seçmenin duygularıyla oynayan, bunu yapmak için adaylığını zorla dayatan da ben değilim.. ben vatandaşım, eleştirmek benim asli ödevim.
Kendisi müslümanmıymış ki.
--spoiler--
bir genel müdür bir kurumu batırmaz
--spoiler--

SSK genel müdürü bay Kemal'i liyakatli ve başarılı buldun ya, rahmetli savaş Ay'ın kemikleri sızlamıştır
Adam 8 defa seçim kaybettiği için o kadar deneyim sahibi ki, seçimi kaybetmesi için gerekenleri tek tek yapmak yerine direkt yapmayı tercih ediyor. Helâl olsun Kemal Bey, yine milleti şaşırtmayacaksınız bu performansınızla. Keşke en başında Meral Hanım'ı dinleseydiniz de bu tarz maceralara atılmasaydınız.
CHP listelerinde DEVA Partisi'nden 25, Saadet Partisi'nden 23, Gelecek Partisi'nden 19, Demokrat Parti'den 3 isim yer aldı.

DEVA Partisi'nden 11, Saadet Partisi'nden 8, Gelecek Partisi'nden 10, Demokrat Parti'den 3 isim CHP'nin daha önce kazandığı sıralarda gösterildi.